گیفت کارت
گیفت کارت
گیفت کارت 98

خالق Gran Turismo: توسعه بازی برای پلی استیشن ۳ پراسترس و یک “کابوس” بود

اخبار بازی ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۴

این روزها صحبت درمورد عنوان جدید استودیوی پولی‌فونی یعنی Gran Turismo Sport بالا گرفته است و کازونوری یامائوچی خالق سری و کارگردان آن صحبت‌های جدیدی پیرامون سری Gran Turismo داشته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه شوید.

کازونوری یامائوچی درمورد توسعه Gran Turismo ۵ و Gran Turismo ۶ برای پلی استیشن ۳ گفت. خصوصا Gran Turismo 6 که هم‌زمان با عرضه پلی استیشن ۴ برای پلی استیشن ۳ منتشر گشت. نسخه ششم متاسفانه نمرات و فروش کمتری نسبت به نسخه قبلی خود داشت و به‌طور کلی سری Gran Turismo پس از عرضه نسخه پنجم از وضعیت عالی خود فاصله گرفته بود. یامائوچی به این نکته اشاره داشت که آن‌ها همیشه در زیر فشار بودند تا فروش بیشتری برای سری ایجاد نمایند که همین فشار باعث می‌شد وضعیت بدتر شود.

با وجود این مشکلات توسعه GT6 بیش از پیش سخت شد و یکی از مشکلات روبه‌روی ما بود. دلیل اصلی آن سخت افزار پلی استیشن ۳ بود که توسعه بازی برروی آن را بسیار دشوار می‌کرد.این مشکلات باعث شد تیم ما استرس زیادی بگیرد و به همین دلیل توسعه GT6 و GT5 برای ما حقیقتا یک کابوس بود.

در مقابل آن یامائوچی معتقد است که پلی استیشن ۴ می‌تواند آن چیزی که تیم انتظار دارد را برآورده کند، امکاناتی که پلی استیشن ۳ در مقابل‌شان نگذاشت. در آخر یامائوچی به این نکته هم اشاره کرد که عرضه عنوانی از سری Gran Turismo پس از گذشت چندین سال از عمر نسل هشتم بسیار خوب بوده است.

به‌نظرم خیلی خوب بود که ما توسعه بازی را دیر برروی پلی استیشن ۴ آغاز کردیم چراکه زمان کافی برای توسعه و همچنین تحقیق و بررسی عملکرد کنسول را دارا بودیم. داشتن چنین زمان مناسبی باعث ساخت ویژگی‌های متفاوتی شد. پس خیلی خوب است که عجولانه در توسعه و عرضه بازی عمل نکردیم.

عنوان Gran Turismo Sport در تاریخ ۱۵ ماه نوامبر در آمریکای شمالی و در تاریخ ۱۸ ماه نوامبر در اروپا و به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن۴ منتشر خواهد شد.

 

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

گیفتی