E3 2016| آماری از پر بحث‌ترین کنفرانس‌ها و بازی‌ها

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴

حال که دیوانگی نمایشگاه E3 2016 به پایان رسیده، وقت آن است که ببینیم نام کدام کنفرانس‌ها و بازی‌ها، بیشتر در رسانه‌ها ذکر شده‌اند. در فیس‌بوک برنده کنفرانس سونی است اما کل رسانه‌ها فقط به فیس‌بوک ختم نمی‌شوند. برای آماری دقیق‌‌تر با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

شرکت برندواچ آماری را منتشر کرده که مدعی است از “پلتفرم هوش اجتماعی” آنها تهیه شده و جزئیاتی کامل‌تر را در اختیار قرار می‌دهد. برای این آمار، بازه زمانی ۱۲ تا ۱۵ ژوئن (۲۳ تا ۲۶ خرداد) در نظر گرفته شده است.

در بحث کنفرانس‌ها، کاملا واضح است که شرکت مایکروسافت با ۲۹ درصد، پربحث‌ترین کنفرانس را در میان تمامی شرکت‌ها داشته است؛ میزانی که ۱۰ درصد از سونی بیشتر می‌باشد. دیگر شرکت‌ تولید کننده سخت‌افزار یعنی نینتندو، فقط در ۱۲ درصد باقی ماند که البته نمایش Treehouse یک کنفرانس خبری کامل هم نیست.

بعد از سونی، کنفرانس یوبی سافت با ۱۷ درصد قرار دارد و کمتر از همه نیز PC Gaming Show با ۲ درصد قرار دارد.

مقایسه کلی کنفرانس‌‌ها

حال کنفرانس‌ها را جداگانه تفکیک می‌کنیم.

پربحث‌ترین بازی در کنفرانس شرکت الکترونیک آرتز، FIFA 17 با ۱۹ درصد است که با توجه به محبوبیت این سری بازی ورزشی، اصلا چنین چیزی جای تعجب ندارد. Mass Effect: Andromeda هم هر‌چند نمایشی کوتاه داشت اما محبوبیت آن به حدی بود که با Battlefield 1 یکسان شده و هر دو ۱۸ درصد کل آمار را کسب کنند.

بازی‌های کنفرانس الکترونیک آرتز

در کنفرانس بتسدا اختلاف بین عناوین بیشتر حس می‌شود و در این میان، بازی Dishonored 2 که اولین نمایش گیم‌پلی خود را در E3 داشت، ۲۰ درصد کل آمار را بدست آورد. نسخه‌بازسازی شده Skyrim هم با اینکه بازی جدیدی نیست اما موفق به تصاحب ۱۸ درصد آمار شد که تحسین برانگیز است.

بازی‌های کنفرانس بتسدا

در کنفرانس شرکت یوبی‌سافت، دو بازی South Park: The Fractured but Whole و Watch Dogs 2 بسیار خوش درخشیده‌ به ترتیب ۲۵ و ۲۰ رصد چارت را بدست آوردند. بعد از آنها Ghost Recon: Wildlands و For Honor با ۱۳ و ۱۲ درصد، تنها عناوین باقی مانده دارای میزان درصد ۲ رقمی هستند و بقیه همه زیر ۱۰ درصد قرار دارند.

بازی‌های کنفرانس یوبی‌سافت

در کنفرانس‌های سونی و مایکروسافت طبیعی است که این درصد‌ها و آمار، بین بازی‌های بیشتری تقسیم شوند.

سری جدید God of War در کنفرانس سونی با کسب ۱۸ درصد آمار، پربحث‌ترین بازی این شرکت قلمداد می‌شود. بازگشت سری بازی Resident Evil با هفتمین عنوان اصلی و نسخه‌ بازسازی شده سه بازی Crash Bandicoot نیز مواردی نیستند که بشود از کنار آنها رد شد و با کسب ۱۲ درصد دوم هستند.

بازی‌های کنفرانس سونی

مایکروسافت که نیز در ابتدا گفته شد پر بحث‌ترین کنفرانس را داشته است، بازی‌های کمی را همراه خود نیاورده بود که در این میان بیشتر آنها مانند Forza Horizon 3 و Gears of War 4، قرار است علاوه بر کنسول ایکس‌باکس وان، برای رایانه‌های شخصی با سیستم عامل ویندوز ۱۰ هم منتشر شوند. دو بازی نامبرده به ترتیب ۱۲ و ۱۱ درصد آمار را تصاحب کرده و بعد از آنها نیز عناوین Dead Rising 4 ،Minecraft و بازی مستقل We Happy Few با ۸ درصد حضور دارند.

بازی‌های کنفرانس مایکروسافت

در آخر نیز نظر شما را به تماشای چارتی بزرگ از تمامی بازی‌های E3 جلب می‌کنیم. کاملا واضح است که برنده این نمایشگاه، جدیدترین بازی شرکت نینتندو از سری عناوین Zelda یعنی The Legend of Zelda: Breath of the Wild بوده که اختلاف بسیار زیادی هم با ربته‌های دوم و سوم که شامل Battlefield 1 و God of War می‌شود دارد.

کلیه بازی‌های E3 2016

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید