E3 2016| احتمال عرضه بازی Halo 6 برروی ویندوز ۱۰وجود دارد

۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵

پس از اعلام خبر عرضه Forge بازی Halo 5 برروی رایانه‌های شخصی، اکنون نوبت به نسخه آینده سری بازی Halo که با نام Halo 6 شناخته می‌شود رسیده است. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

پس از تکذیب خبر عرضه بازی Halo 5 برروی رایانه‌های شخصی، اکنون عرضه بازی Halo 6 برروی این پلتفرم به‌گونه‌ای تایید شده است.
در همایش E3 شرکت مایکروسافت شاهد معرفی بازی‌هایی نظیر Forza Horizon 3 ،Gears of War 4 و Scalebound برای هر دو پلتفرم ایکس‌باکس‌وان و رایانه‌های شخصی بودیم. مایکروسافت قصد دارد تا با ایجاد یک کتابخانه دیجیتالی مشترک برای هر دوی این پلتفرم‌ها اجازه اجرای بازی‌های خود برروی هر دو را بدهد و دیگر نیازی به خرید یک نسخه برای هر پلتفرم نخواهد بود. بنظر می‌رسد در آینده نزدیک شاهد این کتابخانه مشترک باشیم.
اما سوال اینجا است که آیا مایکروسافت در نبرد با سونی قصد نگهداشتن برخی بازی‌های انحصاری کنسول ایکس‌باکس‌وان برروی این کنسول را خواهد داشت یا خیر، در پاسخ به این ابهام فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس اعلام کرد که چنین چیزی در برنامه مایکروسافت قرار ندارد. در صحبت با PC Gamer، آقای اسپنسر اعلام کرد:

قصد نداریم که با ارائه محتوای انحصاری برای کنسول، بازیکنان رایانه‌های شخصی را وادار به خرید ایکس‌باکس کنیم. شاید این علتی باشد که کسی کنسول ایکس‌باکس یا بگذارید بگویم یک کنسول بازی بخرد، بله من خیلی دوست دارم که کسی ایکس‌باکس بخرد، اما آنها با اینکار مجبور خواهند شد که با فاصله ۳ متری از تلویزیون خود نشسته و با استفاده از کنترلر بازی کنند. اجرای بازی‌ها برروی رایانه شخصی تجربه متفاوتی است، نمی‌گویم بهتر است یا بدتر، تنها می‌گویم که متفاوت است. بازی Halo 5 بطور قطع می‌تواند برروی رایانه‌های شخصی اجرا شود و مشکلی در گیم‌پلی آن وجود نخواهد داشت.

با این حرف آقای اسپنسر یک سوال باقی می‌ماند، پس چرا Halo 5 برای رایانه‌های شخصی عرضه نمی‌شود؟ اسپنسر در پاسخ به این سوال اعلام کرد که مایکروسافت و استودیوی ۳۴۳ ایندستریز نگاهی رو به جلو دارند، او گفت:

اگر بخواهم صادقانه در مورد بازی Halo 5 صحبت کنم، من می‌توانم یکسال برروی آن کار و نسخه رایانه‌های شخصی آن را آماده کنم یا می‌توانم با دید رو به جلوی استودیوی ۳۴۳ به برنامه آنها توجه کنم. شاید بگویید که با عرضه نسخه رایانه‌های شخصی Forge من تقلب کرده‌ام، چراکه در ساخت آن از ابزار مشابهی استفاده شد تا ببینیم برروی رایانه‌های شخصی چگونه خواهد بود اما این کاری بود که با Forza و Apex هم انجام دادیم. در آن زمان من گفتم که این یک نسخه کامل از بازی Forza نیست، پس از آن ما نسخه کامل این بازی‌ را برروی رایانه‌های شخصی ارائه کردیم.

اگر جای Forza را با Halo عوض کنیم، پاسخ خود را خواهیم یافت. این امری واضح است که در آینده هر بازی مایکروسافت برروی ویندوز ۱۰ عرضه خواهد شد، لااقل این موضوع در مورد Halo صدق می‌کند.
در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا مایکروسافت علتی برای عدم عرضه بازی آینده Halo برای رایانه‌های شخصی خواهد داشت؟ اسپنسر گفت:

اصلاً

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید