با موافقت گیلموت‌ها، ویوندی باقی سهام گیم‌لافت را خریداری کرد

۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۹

خانواده گیلموت حاضر به فروش باقی‌مانده سهام خود به شرکت ویوندی شدند. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

همانطور که در اخبار پیشین اعلام کردیم شرکت ویوندی ۶۱ درصد از سهام شرکت گیم‌لافت را خریداری و عملاً کنترل این شرکت را در دست گرفته است و حالا خانواده گیلموت اعلام کردند که باقی مانده سهام خود را به شرکت ویوندی خواهند فروخت. برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که در اختیار گرفتن کنترل شرکت گیم‌لافت قسمتی از برنامه بزرگتر شرکت ویوندی برای خرید شرکت یوبی‌سافت است.
در گزارشی از ژورنال وال‌استریت خانواده گیلموت اعلام کردند:

معتقدیم رویکردی که شرکت ویوندی در پیش گرفته بر ضد منافع شرکت گیم‌لافت خواهد بود، چه برای فعالیت‌ها و چه برای گروه‌های آن

سهام باقی‌مانده خانواده گیلموت تنها ۲۱٫۷ درصد است که بزودی به ویوندی فروخته خواهد شد.

پیش از این آقای مایکل گیلموت، مدیرعامل اسبق گیم‌لافت استعفای خود را اعلام کرد و در مورد آینده شرکت گیم‌لافت توضیحاتی داد، گرچه او تا زمان جلسه سهامداران که در تاریخ ۲۹ ژوئن (۹ تیر) برگزار می شود در قدرت باقی‌ خواهد ماند.
مایکل گیلموت گفت:

از تاریخ ۲۹ ژوئن (۹ تیر) استراتژی جدیدی شروع خواهد شد که در نتیجه آن فعالیت‌های گیم‌لافت با ویوندی ادغام می شود، براساس اطلاعاتی که توسط دارندگان جدید شرکت اعلام شده، تغییرات عمیق خواهند بود، برای خلق کنندگان این تغییرات به عنوان یک همگرایی بین صنایع خلاق است و برای بقیه مانند ادغام شبکه‌های توزیع، این به من ربطی ندارد که بگویم این تغییرات برای شما مثبت خواهند بود یا منفی چرا که با اظهار نظر من هم رخ خواهند داد.

مایکل گیلموت عضو هیئت مدیره شرکت یوبی‌سافت است، شرکتی که برادرش، ایو گیلموت مدیرعامل آن می‌باشد.
شرکت ویوندی قسمتی از سهم ناشر سری بازی Assassin’s Creed را در ماه اُکتبر سال ۲۰۱۵ خریداری کرد و بصورت دوره‌ای آن را افزایش داد. ایو گیلموت در این مورد گفت:

قصد ما این است و خواهد بود که بصورت مستقل باقی بمانیم، چیزیکه برای ۳۰ سال به آن دست یافته‌ایم و این اجازه را به ما داده است که به نوآوری، خطرپذیری، ساخت فرانچایزهای محبوب بازیکنان سراسر جهان و به رشد شرکت و مدیریت آن کمک کنیم.

برای جلوگیری از تصاحب یوبی‌سافت توسط ویوندی، این شرکت جلسه‌ای را در کانادا با افرادی با امکان سرمایه‌گذاری زیاد ترتیب داد تا برای خود و مدیریت آن پشتیبانی تهیه کند. هسته اصلی شرکت یوبی‌سافت در فرانسه قرار دارد اما بزرگرترین استودیوی آن در شهر مونترال کانادا واقع است.
شرکت ویوندی مالک اسبق شرکت اکتیویژن‌بلیزارد است اما ناشر سری بازی Call of Duty این شرکت را در سال ۲۰۱۳ از ویوندی خرید و شرکت ویوندی نیز در ماه ژانویه گذشته باقی‌مانده سهام خود را به این شرکت واگذار کرد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید