مدیرعامل گیم لافت در مورد آینده این شرکت می گوید

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹

دو شرکت گیم لافت و یوبی سافت تا مدتی پیش توسط برادران گیلموت رهبری می شدند اما قدرت این خانواده در کنترل این دو شرکت در حال تنزل است، البته کار گیم لافت از تنزل گذشته و این خانواده کنترل خود را برروی این شرکت از دست داده است.

پس از در دست گرفتن کنترل شرکت گیم لافت توسط یک شرکت فرانسوی دیگر یعنی شرکت ویوندی، نگرانی های یوبی سافت از رخ داد چنین رویدادی برای آنها نیز افزایش یافته است. مدیر عامل شرکت گیم لافت که برادر مدیر عامل شرکت یوبی سافت است در مورد موقعیت جدید گیم لافت و زمان کناره گیری او از سمت فعلی اش توضیحاتی داده است.
مایکل گیلموت در ایمیلی که برای کارمندان گیم لافت ارسال کرد، تایید کرد که شرکت ویوندی اکثریت سهام این شرکت را به خود اختصاص داده و ۶۱ درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد و این به معنی در اختیار داشتن کنترل این شرکت برروی گیم لافت است و طبق پیشنهاد ویوندی، این شرکت کار خود را از تاریخ ۲۶ خرداد شروع خواهد کرد. او به کلیه سهامداران این شرکت که در ابتدا از فروش سهام خود سر باز زدند پیشنهاد کرد که تا فرصت وجود دارد سهام خود را بفروشند، او گفت:

حالا سهام شما در اختیار یک شرکت مستقل قرار ندارد و شرکت ویوندی نیز یک شرکت وابسته است. معمولاً توصیه نمی شود که سهام شرکت وابسته را در اختیار داشته باشید، مخصوصاً زمانی که در اقلیت نیز باشید.

گیلموت همچنین اعلام کرد که بزودی از نقش خود به عنوان مدیر عامل این شرکت ساخت بازی های موبایل کناره گیری می کند اما تا تاریخ ۹ تیر که جلسه سهامداران برگذار خواهد شد او در قدرت باقی خواهد ماند.
او گفت:

تا زمان تغییرات مدیریت، من با اقتدار کامل به عنوان رئیس و مدیر عامل گیم لافت باقی خواهم ماند. هیچکس دیگر حق دستور دادن به شما را نخواهد داشت، پس از اعمال تغییرات من دیگر در این شرکت نخواهم بود و مدیریت جدید با استراتژی جدیدی کنترل را در دست خواهد گرفت.

او به کارمندان گیم لافت تبریک گفت که موفق به داشتن سهامدارانی شدند که از فروش سهام خود سر باز زدند. او همچنین بطور خلاصه در مورد تغییرات پیش رو صحبت کرد، تغییراتی که او آنها را عمیق خطاب کرد:

از تاریخ ۹ تیر استراتژی جدیدی شروع خواهد شد که در نتیجه آن فعالیت های گیم لافت با ویوندی ادغام می شود، براساس اطلاعاتی که توسط دارندگان جدید شرکت اعلام شده، تغییرات عمیق خواهند بود، برای خلق کنندگان این تغییرات به عنوان یک همگرایی بین صنایع خلاق است و برای بقیه مانند ادغام شبکه های توزیع، این به من ربطی ندارد که بگویم این تغییرات برای شما مثبت خواهند بود یامنفی چرا که با اظهار نظر من هم رخ خواهند داد.

بنظر می رسد که با وجود تمایل ویوندی برای در اختیار داشتن گیم لافت، این شرکت تمایلی هم برای در اختیار داشتن یوبی سافت داشته باشد.
یوبی سافت که توسط برادر مایکل گیلموت، یعنی ایو گیلموت کنترل می شود در سال گذشته گفته بود:

یوبی سافت قول می دهد که تمام تلاش خود را برای حفظ استقلالش انجام دهد.

این صحبت یوبی سافت یک پیغام غیر خوش آمد گویی به سرمایه گذاری ویوندی برروی این شرکت است. این در حالی است که شرکت ویوندی در ماه آوریل سال جاری ۱۸ درصد از سهام این شرکت را در اختیار داشته و دارد.
در ماه فوریه گزارشی از The Globe and Mail منتشر شد که در آن اعلام شده بود که در اختیار گرفتن کنترل گیم لافت توسط ویوندی، برنامه این شرکت برای رودررو شدن با خانواده گیلموت و در دست گرفتن کنترل یوبی سافت است. ایو و مایکل گیلموت همچون سایر گیلموت ها عضو هیئت مدیره یوبی سافت هستند.
در ماه آوریل شرکت ویوندی اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای در اختیار گرفتن کنترل یوبی سافت ندارد و در بیانیه ای که در همان زمان توسط یوبی سافت منتشر شد این شرکت اعلام نمود:

از موضوع عنوان شده توسط ویوندی و نیتی که در پشت آن قرار دارد شگفت زده نشدیم. این استراتژی خزنده همیشگی آنها بوده که بگویند تمایلی به کنترل یوبی سافت نداریم و از سوی دیگر سهام خود را افزایش دهند و خود را برای جلسه سهامداران سال دیگر آماده کنند.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید