کارت‌های GP106 از سری پاسکال در پاییز امسال عرضه می‌شوند

۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۴

طبق اطلاعات بدست رسیده از SweClockers، شرکت انویدیا قصد عرضه‌ی محصولاتی را  که بر پایه‌ی چیپ GP106 طراحی می‌شوند، حدقال تا چند ماه دیگر ندارد. با وجود این که کلیت این چیپ ست طراحی شده و توسط Jen-Hsun به نمایش درآمده، اما خود پردازنده‌ی گرافیکی هنوز برای قرار گیری در ابزارهای گیمینگ آماده نیست. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ادامه خبر همراه شوید.

بنابراین، در اولین موج از محصولات سری GeForce 1000، تنها شاهد GTX 1080 و GTX 1070 خواهیم بود و کارت گرافیک‌های میان رده مدتی بعد عرضه خواهند شد. البته این مطلبی نیست که نیاز به گفتن داشته باشد چون شرکت انویدیا، برخلاف AMD که اکثر محصولات را همزمان عرضه می‌کند، برای هر کارت، زمان مناسبی را در نظر گرفته و با توجه به شرایط بازار و نیاز گیمرها، اقدام به عرضه‌ی سری جدید می‌کند.

NVIDIA GP106 vs GM206 GPU

همین منبع مدعی شده که کارت‌هایی که بر اساس GP106 ساخته شده‌اند، به هیچ گونه منبع اضافی (کانکتور 6 یا 8 پین) برای تأمین برق مصرفی نیاز ندارند. مثل محصولات اخیر این شرکت یعنی GTX 750 و نسخه‌های 75 واتی از GTX 950. این پیشرفت قابل ملاحظه است. در شرایطی که آخرین کارت شرکت رقیب یعنی Pro Duo به سه کانکتور هشت پین نیاز دارد، انویدیا در حال به جلو راندن مرزهاست و کارت میان رده‌ی این شرکت یعنی GTX 1060 حتی به یک کانکتور شش پین نیاز نخواهد داشت! (البته این مقایسه از نظر فنی درست نیست. اما اگر مشابه‌سازی انجام دهید، درخواهید یافت که طبق الگوی AMD، کارت GTX 1060 حداقل به یک کانکتور 6 یا هشت پین نیاز خواهد داشت.) به احتمال زیاد شرکای انویدیا مانند ASUS و MSI و… نسخه‌هایی رو تولید خواهند کرد که برای سهولت در امر اورکلاک، به کانکتور نیاز خواهند داشت. ولی در صورت صحت این اخبار، نسخه‌های رفرنس چنین امکانی را ندارند.
از آنجایی که عرضه‌ی GTX 960 و GTX 950 هنوز متوقف نشده، به نظر می‌رسد که فعلا نیازی به عرضه‌ی جایگزین برای GM206 نیست. پس اگر شما نیز قصد خرید GTX 1060 را داشتید، باید اندکی بیشتر منتظر بمانید.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید