Quantum Break به استیم نمی آید| بازی در انحصار Windows Store خواهد بود

۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۹

از لحظه رونمایی عنوان موردانتظار استودیو رمدی یعنی Quantum Break برای رایانه های شخصی، بسیاری از بازی بازان این پلتفرم به این موضع فکر می کنند که آیا این عنوان در فروشگاه استیم نیز منتشر خواهد شد یا خیر. در هر صورت بازی در انحصاری ویندوز 10 بوده و توسط شرکت مایکروسافت منتشر می شود، بنابراین سوالی که به وجود می آید این است که جدا از محدودیت سیستم عامل، Quantum Break دارای چه محدودیت دیگری خواهد بود؟ برای یافتن پاسخ این سوال با گیمفا همراه باشید.

به نظر می رسد بازی به صورت انحصاری در فروشگاه ویندوز منتشر خواهد شد. آرون گرینبرگ در پادکست وبسایت MajorNelson اعلام کرد Quantum Break به پلتفرم توزیع شرکت وَلو (Valve) نخواهد آمد:

خب، Quantum Break در ویندوز 10 انحصاری فروشگاه ویندوز خواهد بود.

اما بزرگترین گله ما نسبت به این موضوع (جدا از نکته مثبت که مایکروسافت نهایت تلاش خود را جهت ترویج پلتفرم های خود انجام می دهد) این است که عنوان مذکور نیز ممکن است مانند نسخه فروشگاه ویندوز بازی Rise of the Tomb Raider به مشکلاتی برخورد کند.
نسخه ویندوز Rise of the Tomb Raider از ویژگی های مانند نمایش تمام صفحه انحصاری بازی و تکنولوژی های SLI/Crossfire پشتیبانی نکرده و همچنین بازی بازان رایانه های شخصی نمی توانند از برنامه های third party مانند FRAPS یا MSI Afterburner در هنگام اجرای بازی، استفاده کنند.
در حال حاضر مشخص نیست آیا مایکروسافت می تواند از به وجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری کند یا خیر، با این حال Quantum Break ممکن است تبدیل به یکی دیگر از عناوینی شود که با تکنولوژی استفاده از چندین کارت گرافیک سازگار نخواهد بود. موردی که به طور حتم بسیاری از بازی بازان رایانه های شخصی را ناامید می کند. به خصوص که بازی جهت اجرا به سیستم قدرتمندی نیاز دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید