لیست پرفروش‌ترین محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در ایالات متحده منتشر شد

۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸

پلی استیشن ۴ توانست سال ۲۰۱۶ را قدرتمند آغاز کند و پرفروش‌ترین کنسول ماه ژانویه لقب گیرد. طبق گفته سونی بیشترین محصولات نرم‌افزاری نیز برروی سخت‌افزار آن‌ها فروش رفته است.

نماینده سونی درمورد آمار NPD این ماه چنین گفت:

پلی استیشن ۴ شاهد افزایش فروش سالانه خود در دو بخش نرم‌افزار و سخت‌افزار است. ما از پشتیبانی شما قدردانیم و هدف‌مان ایجاد کردن بهترین تجربه سرگرمی برای بازی‌بازان است.

سونی فروش دقیق محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را مشخص نکرد اما طبق آمارهای دیگر فروش کنسول پلی استیشن ۴ به مرز ۳۶ میلیون واحد رسیده است. حال نگاهی به اطلاعات دقیق NPD می‌اندازیم.

طبق آمار ارائه شده از سوی NPD فروش کلی کنسول‌ها در ماه ژانویه کاهشی ۱۵ درصدی داشته است که ارزش معاملات را به ۱۵۷ میلیون دلار کاهش داد. طبق نظر تحلیلگر NPD این رکود در فروش بخاطر کاهش قیمت دو کنسول پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان است.

در سال گذشته یکی از دلایل اصلی پایین بودن فروش کلی کنسول‌ها مهاجرت بازی‌بازان به نسل هشتم بود، در نتیجه کنسول‌های نسل هفتم فروش چندانی نداشتند اما اخیرا با وجود تعداد فروش بالای دو کنسول اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ بازهم شاهد پایین بودن ارزش معاملات بودیم؛ دلیل آن بخاطر کاهش قیمت کنسول‌هاست. طبق آمار ما این دو کنسول با کاهش ۸ درصدی فروش مواجه شده‌اند (درحالی که تعداد فروش بسیار بالاست) و قیمت کنسول‌ها نیز ۶ درصد کاهش یافته است. کنسول‌های نسل هفتم نیز شاهد کاهش ۸۱ درصدی فروش بودند و همچنین کنسول‌های همراه نیز ۲۱ درصد کاهش را تجربه کردند. به‌صورت کلی فروش کنسول‌ها در ماه ژانویه کاهشی ۱۵ درصدی داشته است.

در ادامه کالاهان، تحلیلگر NPD، به این نکته اشاره داشت که فروش دو کنسول پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان، ۹۶ درصد از فروش کل کنسول‌ها را تشکیل می‌دهند که نشان دهنده افزایش ۸۴ درصدی فروش آن‌ها نسبت به ژانویه سال ۲۰۱۵ است.

مایکروسافت نیز با انتشار بیانیه خود از طرفداران تشکر کرد. مایک نیکولز از بخش بازاریابی مایکروسافت، سال جدید را آغازی عالی برای اکس باکس دانست. طبق گفته‌های مایکروسافت تعداد ساعاتی که در ژانویه ۲۰۱۶ برای بازی کردن در اکس باکس لایو گذرانده شده از مرز یک میلیارد گذشته است.

ما واقعا نمی‌توانیم قدردانی کافی را از طرفداران‌مان برای شور و پشتیبانی‌شان داشته باشیم.

همچنین ننینتندو با انتشار بیانیه‌ای اطلاعاتی دیگر را به اشتراک گذاشت:

با آغاز سال جدید شاهد افزایش فروش Amiibo بودیم. طبق آمار گروه NPD کنسول Amiibo توانسته بیش از نیم‌میلیون در ایالات متحده به فروش برساند و آمار فروش محصولات نرم‌افزاری نیز همانند آن بالاست. فروش Amiibo در مقایسه با ژانویه سال گذشته افزایشی ۳۶ درصدی داشته است. فروش کلی Amiibo در ایالات متحده توانست به ۱۲ میلیون برسد.

همچنین عنوان Super Smash Bros برای ۳DS توانسته ۳۶ هزار نسخه در ایالات متحده به‌فروش رساند و فروش کلی آن در ایالات متحده را به ۳ میلیون نسخه رساند. همچنین Super Smash Bros برای Wii U نیز فروش کلی ۲.۳ میلیون نسخه را داراست.

در ادامه نگاهی به‌فروش محصولات نرم‌افزاری می‌اندازیم.

گروه NPD پرفروش‌ترین عناوین فیزیکی ایالات متحده را در ماه ژانویه مشخص کردند. عنوان Call of Duty: Black Ops III پرفروش‌ترین بازی این ماه است. این عنوان نه‌تنها پرفروش‌ترین بازی در ماه‌های نوامبر و دسامبر است بلکه پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۵ نیز لقب گرفته. در ماه نوامبر و دسامبر باوجود بیشتر بودن فروش پلی استیشن ۴ و همچنین انحصاری بودن محتوای Call of Duty: Black Ops III برای پلی اسیتشن ۴ شاهد برتری فروش برروی اکس باکس وان بودیم.

Star Wars Battlefront از رتبه دوم به چهار سقوط کرد و دو عنوان Grand Theft Auto V و NBA 2K16 از آن سبقت گرفتند. عنوان Rainbow Six Siege نیز که در ماه گذشته در بین ده بازی پرفروش قرار نداشت، در این ماه توانست به رتبه هفتم دست یابد. در این آمار همچنین مشخص گردید که Star Wars Battlefront برروی اکس باکس وان فروش بهتری را نسبت به پلی استیشن ۴ تجربه کرده است. دو مضنوین همیشگی یعنی Minecraft و Madden نیز در لیست حضور دارند.

ارزش معاملات این ماه ۲۱۲.۷ میلیون دلار تخمین زده شد. فروش کلی نرم‌افزار در ماه ژانویه ۲۰۱۶ نسبت به ژانویه ۲۰۱۵ کاهشی ۱۰ درصدی را تجربه می‌کند. تحلیلگر NPD دلیل آن را نبود بازی‌های جدید اعلام کرد. نکته قابل توجه درمورد GTA V این است که این سومین ماه ژانویه‌ست که GTA V در بین ۱۰ بازی پرفروش قرار دارد.

به‌طرز حیرت آوری این عنوان محبوب در ژانویه سال ۲۰۱۴ رتبه پنجم را داشته و سپس در ژانویه ۲۰۱۵ رتبه سوم را بدست می‌آورد و حال در ژانویه ۲۰۱۶ رتبه دوم را داراست!

در ادامه می‌توانید ۱۰ عنوان پرفروش ژانویه سال ۲۰۱۶ را مشاهده کنید:

  1. Call of Duty: Black Ops III عرضه شده برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰
  2. Grand Theft Auto V عرضه شده برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰
  3. NBA 2K16 عرضه شده برای پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰
  4. Star Wars Battlefront 2015 عرضه شده برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان
  5. Fallout 4 عرضه شده برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان
  6. Minecraft فروش محاسبه شده براساس نسخه‌های پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰ بوده است.
  7. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege عرضه شده برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان
  8. Madden NFL 16 عرضه شده برای پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰
  9. Lego Marvel Avengers عرضه شده برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ویتا، اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، NWU و ۳DS
  10. FIFA 16 فروش محاسبه شده براساس نسخه‌های پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰ بوده است.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید