یوشیدا به سوالات طرفداران درمورد پشتیبانی از بازی‌های پلی استیشن ۲ و واقعیت مجازی پاسخ می‌دهد

۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۴

شوهی یوشیدا، رئیس استودیوهای سرگرمی سونی،  در حساب رسمی توییتر خود به سوالات طرفداران درمورد پشتیبانی پلی استیشن ۴ از بازی‌های پلی استیشن ۲ و همچنین واقعیت مجازی، پاسخ داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه باشید.

چند هفته پیش بود که سونی به‌صورت رسمی اعلام داشت که بعضی از عناوین پلی استیشن ۲ به پلی استیشن ۴ می‌آیند. البته این قابلیت جذاب رایگان نبود. کسانی که می‌خواستند از عناوینی چون Dark Cloud 2 و Twisted Metal Black برروی پلی استیشن ۴ خود لذت ببرند، باید ۱۵ دلار می‌پرداختند، البته بعضی از عناوین نیز ۱۰ دلار قیمت گذاری شده بودند؛ اما بیشتر آن‌ها ۱۵ دلار قیمت داشت. این بازی‌ها بهبودهایی نیز داشتند. تمامی آن‌ها برروی کیفیت تصویر ۱۰۸۰P قرار دارند. همچنین از تروفی‌ نیز پشتیبانی می‌کنند. قابلیت پشتیبانی از بازی‌های پلی استیشن ۲ برروی پلی استیشن ۴ از دیسک فیزیکی پشتیبانی نمی‌کند و اگر شما دیسک فیزیکی بازی را داشته باشید، بایستی آن بازی را برای تجربه دوباره، بازخرید کنید. بسیاری از طرفداران از یوشیدا دلیل این کار و قیمت‌ بالای بازی‌ها را جویا شدند و یوشیدا در پاسخ به آن‌ها به این نکته اشاره کرد که این عناوین بهبودهای زیادی داشته و از تروفی نیز پشتیبانی می‌کنند.

«این بازی‌ها بسیار بهبود پیدا کرده‌اند و از تروفی هم پشتیبانی می‌کنند.»

پروژه دیگری که سونی برروی آن بسیار سرمایه‌گذاری کرده است، واقعیت مجازی پلی استیشن نام دارد. بازخوردهای طرفداران درمورد این تکنولوژی بسیار متفاوت است، بعضی آن را ستایش می‌کنند و بعضی نیز به موفقیت آن ایمان ندارند. بسیاری از طرفداران این سوال را از شوهی یوشیدا داشتند که برتری واقعیت مجازی پلی اسیتشن بر روش سنتی بازی کردن با کنترلر چیست و مدیر پلی استیشن اینطور پاسخ داد:

«باید تجربه‌اش کنید تا تفاوت را درک بفهمید و ببینید. بازی با واقعیت مجازی همانند این است که به دنیای بازی منتقل شوید.»

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • farshadx گفت:

  کاری به این ندارم که با سیاست های اخیرش خیلی هارو نا امید کرده
  فقط به نظرم psvr اونجوری که میگن موفق نمیشه دلیل هم زیاد هست نه فقط psvr کلآ واقعیت مجازی
  1- هنوز مشکل بد شدن حال افراد بعد از بازی حل نکردن
  2-فقط بازیهای اول شخص میشه انجام داد
  3- بازیها محدود هستن(یا باید فقط یکجا وایسین یا اگه بخواین حرکت کنید به فظای بازه خیلی زیادی نیاز دارین)
  4- فکر میکنم بازهاش گرون تر باشه
  5- تعداد استدیوهایی که براش بازی بسازن کمه

  0
  0
  • mory_num1 گفت:

   دوربین اول شخص و سوم شخص وقتی معنی میده که شما داری تو نمایشگر بازی رو میبینی وقتی که یه قول یوشیدا به داخل بازی منتقل شدی و از دید شخصیت بازی محیط رو دیدی به نظرت میشه که خودت رو با دوربین سوم شخص ببینی. بعدم کی گفته محیط این بازی ها محدوده یه نگاه به تریلر نسخه جدید بازی e.v.e بنداز .

   0
   0
 • ps1995 گفت:

  انصافا قیمت بازیای ps2 خیلی زیاده ولی اگه evil 4 بیاد من میگیرمش ولی بازم 15 ارزش نداره

  0
  0