گیفت کارت
گیفت کارت

11 بازی که ارزش دوباره امتحان کردن را دارند

۶ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۰:۱۵

با انتشار بازی Tony Hawk’s Pro Skater HD در هفته پیش  ، ما را به این فکر انداخت که بازی های کلاسیک دیگری نیز در ژانرهای مختلف وجود دارند که ارزش احیای دوباره آن به صورت HD را داشته باشند.  این مقاله ترجمه شده از IGN است و  پیشنهاد منتقدهای IGN برای احیای بازی ها در آینده است.

به نظر شما کدام یک از بازی های زیر ارزش احیای مجدد را دارد؟

GTA: San Andreas

بازی سان آندریاس از لحاظ سرگرمی به یکی از بهترین بازی های GTA تبدیل شده است.  در آخرین تریلوژی بازی GTA با سیل عظیمی از تعداد ماشین های نقلیه رو به رو بودیم. ( جدا از وجود هواپیما و جت ها! ) همچنین گیم پلی جذاب بازی به تبدیل شدن این بازی به یکی از شاهکارهای دنیای بازی کمک شایانی کرده است.  از این تنوعات گیم پلی می توان به کم کردن وزن در باشگاه ، شخصی سازی ظاهر ماشین ها اشاره کرد.  همچنین داستان بازی با اینکه جدی نبود ولی به خوبی روایت و پایان یافت.  شاید در احیای این بازی انها بتوانند گیم پلی را دوباره  احیا سازند ولی بنده فکر نکنم که با کیفیت HD بازی زیباتر به نظر برسد! اگر این اتفاق بیفتد مسلما 30 دلار برای این احیا پولی نخواهد بود و با استقبال همگان رو به رو می شود.

Castlevania II: Simon’s Quest

بازی کلاسیک NES ، کستلوانیا 2 در زمان خودش بسیار محبوب بوده است ولی به علت توزیع بد بازی در غرب کسی حاضر نیست که بدون کمک از قدرت نینتندو به سراغ این بازی برای احیا برود. در دورانی که بازی ها از ریشه های خود فاصله می گیرند ، بازی کستلوانیا 2 ، بازیبازها را با تاکید بر  المان های RPG شیفته خود کرد و تلفیق المان های RPG و ژانر کلاسیک به محبوبیت این فرانچایز نوپا در آن زمان کمک زیادی کرد.  بازی Simon’s Quest پیشروی مشهورترین بازی کستلوانیا یعنی سمفونی شب بوده است ولی به علت برخی مشکلات  بازی Simon’s Quest از دیدگان بازیبازها محو شد و آنچه که باید از این بازی تقدیر شود به عمل نیامد. یک احیای خوب از این بازی می تواند عدالت را درباره این بازی به جا آورد و  دوباره به صدر سری بازی های “بلمونت” باز گرداند.  ترجمه قوی ، گیم پلی ظریفانه و  اضافه کردن موارد جدید به پیکره بازی شاید بتواند این بازی را به نحوی احیا کند  که قدرت و فروشش را وام گرفته از اصالتش به اجدادش بدانیم.

Killer instinct

شرکت Rare بازی جدیدی در دست ساخت ندارند. از آخرین انتشارات این شرکت می توان به بازی های Banjo-kazooie ، Donkey kong Country و Viva Pinata و Kinect Sports: Season Two در سال 2011 اشاره کرد. که این بازی اخیر به نظر منتقد کاری بیهوده در راستای توانایی ها و استعدادهای Rare بوده است.

با دیدن انتشار بازی Perfect Dark ، Banjo-kazooie و Banjo-Tooie به صورت HD بی صبرانه منتظر آن هستم که بازی کلاسیک در سبک مبارزه ایی به نام Killer Instinct برای Xbox Live نیز به همین عاقبت دچار شود. بهترین عامل مثبت بازی در  گوینده بازی Killer Instinct  بوده است که در بازی فریاد می زد Ultra Combo و یا Combo Breaker !  بی شک احیای این بازی مورد استقبال بازیبازها قرار می گیرد.

Blast Corps 

قبل از بازی های Golden Eye ، Perfect Dark ، Banjo-kazooie بازی به نام Blast Corps وجود داشت که متعلق به سال 1997 است و تا امروزه منتظر احیای این بازی بودم. دومین بازی شرکت Rare که ارزش احیا دارد همین بازی Blast Corps می باشد که تجربه منحصر به فردی همانند Killer Instinct برای  بازیبازها فراهم می سازد.  در بازی شما می توانید 8 وسیله نقلیه متفاوت را کنترل کنید تا راه خود را از میان مسیر موشک های هسته ایی باز کنید. بنیان بازی بسیار ساده است ولی  در بازی به یک آشوب واقعی تبدیل می شود! سویچ کردن مداوم بین وسیله نقلیه یا بمب های عظیم الجثه و همچنین دست فرمون واقعا خوب باید داشته باشید که بتوانید بازی را ادامه دهید! از لحاظ بصری و کنترل بدقلق بازی  شاید مطابق با استانداردهای امروزه بازسازی آن کار آسانی نباشد ولی این عوامل چیزی از گیم پلی فوق العاده ، طراحی پازل های هوشمندانه ، ساندتراک های  خوب و  سختی بی نهایت کم نمی کند!

 بازی Blast Corps همانند دیگر آثار Rare به موفقیتی چشمگیر دست پیدا نکرد. ( حتی 1 میلیون نسخه هم در زمان خود نفروخت!) دیگر زمان آن رسیده است که با ارتقای ویژگی های بصری جدید دوباره به عرصه رقابت میان بازی های دیگر برگردد.

Panzer Dragoon Orta 

در یک دهه گذشته بازی های شوتر On-Rail به چشم بازی های تاریخ گذشته می دیدند ولی سری بازی های Panzer Dragoon   در سال 2002 با قدرت تمام وارد صنعت بازی شده بود.  با در نظر گرفتن محدودیت های این ژانر ، ناشر با تکیه بر همین محدودیت ها ، فضای 360 درجه محیا کرده و همچنین گزینه های استراتژی زیادی ایجاد کرده و روایت داستانی قابل قبولی نیز فراهم ساخته بود ولی ویژگی های بصری باعث شده بود که بازیبازها از مکان های غیرعادی و چهره های موجودات راضی نباشند.  10 سال تقریبا گذشت  و با اینکه گرافیک خوبی برخوردار نبود ولی  هنوز می توانید ابهت این بازی را حس کنید!  این بازی این حق را دارد که بازسازی شود

Suikoden II 

کونامی بر روی سری بازی های Suikoden از زمان DS کاری نکرده است و این واقعا شرم آور است! این بازی یکی از بهترین بازی های JPRG بوده و احیای بازی به صورت HD  امری بدیهی است! با احیای Suikoden II می توانند این اثر 2 بعدی را دوباره به روزهای اوج بازگردانند. از ویژگی های مثبت بازی باید به دیالوگ های فراوان آن اشاره کرد. با احیای این بازی بر روی شبکه های بازی مثل PSN و XBLA می توانیم حدود 80 ساعت بازی RPG داشته باشیم!

Final Fantasy VII 

پس از 7 سال از تاریخ انتشار بازی همچنان احیای این بازی به شدت احساس می شود.  یکی از مشهورترین بازی ها در سبک نقش آفرینی همین بازی Final Fantsy VII است.  نسخه هفتم این بازی بدون شک این حق را دارد که به صورت HD بازسازی شود!  این بازی تنها چیزی که نیاز دارد گرافیک به روز است.  در حقیقت تمام هوادارن بازی فاینال فانتزی خواستار احیای این بازی هستند.

Heretic 

در ابتدا این بازی قرار بود که شبیه به بازی Doom  یکی از موفقیت های شرکت id Software در ژانر اول شخص تیراندازی باشد ولی در سال 1994 بازی Heretic توانست خودش به عنوان یک بازی دلچسب تبدیل شود. این اولین بازی بود که از موتور پایه Doom استفاده می کرد و   به عنوان ناشر کهنه کار Raven Software   شناخته شود که بازی های Hexen ، Jedi knights ، Wolverine ، Solider of fortune ، Quake 4 و بازی بی شماری دیگری در پای امضای شرکت سازنده اش است. طراحی مرحله عالی ، اسلحه های خوب همچون  Phoenix Rod که دشمنان را زنده کباب می کند بازی Heretic را ماندگار کرده است. تا کنون بر هیچ  پلتفرمی این بازی مشاهده نشده است.  دیگر زمان جبران پیش آمده است و باید این بازی احیا شود.

Vagrant Story 

اگر بازی از زمان Play Station 1 وجود داشته باشد که ارزش احیا داشته باشد آن چیزی نیست جز بازی Vagrant Story .  هواداران مصرانه تقاضا دارند که این بازی JPRG دوباره بازسازی شود. حالا زمان آن را رسیده است که شرکت Square Enix به این تقاضا جواب مثبت دهد. بعد از این همه ، حتی هواداران جدیدی به این بازی شاید بپیوندند. البته بدون احیا شاید با دیدن گرافیک و صداگذاری های  تاریخ گذشته آن ، از بازی متنفر شوند. با بهینه سازی گرافیک و صداگذاری و چند تغییر کوچک در گیم پلی می توان دوباره این بازی را به روزهای اوجش رساند.

Skies Of Arcadia

مبارزات هوایی در بازی Skies Of Arcadia با ترکیب  احساسات ژول ورن و داستان سحر آمیز  یکی از بهترین بازی های سگا دریم کست بوده است.  خیلی از بازی ها از این فرمول طی این 12 سال انتشار اولیه این بازی استفاده کردند. ( همانند بازی Rogue Galaxy )   ولی هیچکدام به اندازه این بازی موفق نبوده است. سگا این بازی را بر روی Game Cube با زیرنویس تبدیل ساخت.  ( نسخه PS2 و PC منحل شد) ولی تا به حال نسخه HD از این بازی منتشر نشده است. با اینکه بازی های JRPG به صورت HD بر روی Xbox زیاد طرفدار ندارد ولی این بازی واقعا ارزشش را دارد که به صورت HD برای هوادارن این سری از بازی  ساخته شود!

Soul Reaver 

Amy Hennig یکی از بهترین نویسنده ها در صنعت بازی است.  خیلی ها او را با بازی Uncharted می شناسند.  Hening به طور کلی بر روی چند عنوان درباره خون اشام ها و انتقام کار می کرده است که تحت عنوان بازی های میراث کین (Legacy of  kain) شناخته می شود.  داستان درباره دو خون آشام به نام های رازیل و کین در طول این 5 بازی  روایت می شود.  هر کدام از این 5 بازی انقدر قوی هستند که بتوانند به تنهایی به صورت HD بازسازی شوند.  با بازی Soul reaver که یک بازی 3D Platformer می باشد با سری داستان های رازیل و کین آشنا شده بودیم  و در فصل نهایی از بازی بدون شک سورپرایزی که منتظر بازیبازها وجود دارد که  یکی از بزرگترین سورپرایزها در میان تجربه های بنده در دنیای  رسانه ها بود.  اینکه هیچ تصمیمی مبنی بر ساخت نسخه HD نگرفته شده است واقعا شرم آور می باشد هر چند محدودیت هایی وجود دارد که این امر را توجیه می کند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید