هم اکنون صد هزار اچیومنت در Xbox Live موجود می‌باشد

۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۰

بعد از گذشت چیزی حدود یک دهه از انتشار اکس باکس 360، اکنون در شبکه Xbox Live بیش از صد هزار اچیومنت موجود می‌باشد. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا اطلاعات جالبی را پیرامون همین موضوع بخوانید.

در حال حاضر 3100 عنوان از 304 ناشر بازی های رایانه ای مختلف اچیومنت های متفاوتی را درون خود جای داده اند که اگر فرض بگیریم که کسی تمام آن هارا باز کند، Gamerscore آن شخص به عدد 2,300,227 می‌رسد. لازم به ذکر است که 76 درصد از این اچیومنت ها درون اکس باکس 360، 14 درصد آن ها در اکس باکس وان و 5 درصد این صد هزار اچیومنت از طریق ویندوز فون قابل دسترسی می‌باشد.

بیشترین اچیومنت به دست آمده متعلق به بازی Hexic HD می‌باشد که Cluster Buster نام دارد و لازم به ذکر است که این بازی به طور پیش فرض و رایگان بر روی اکثر اکس باکس 360 ها نصب شده است. Gamerscore این اچیومنت 5 می‌باشد! در اولین عناوینی که برای این کنسول نسل هفتی منتشر شد، اطلاعات خاصی در مورد چگونگی بدست آوردن اچیومنت ها و امتیاز مخصوص آن ها به کاربران داده نمی‌شد و برای مثال در بازی NHL 06 یک اچیومنت وجود دارد که 350 امتیاز به شما می‌دهد!

اکثر بازی های اکس باکس 360 و اکس باکس وان اچیومنت هایی با ارزش 1000 امتیاز عرضه می‌کنند و بازی های آرکید Xbox Live بین 200 تا 400 امتیاز را درون خود پذیرا می‌باشند. بیش‌ترین امتیاز مربوط به اچیومنت ها نیز مخصوص عنوان Halo: The Master Chief Collection بر روی اکس باکس وان می‌باشد که 4000 امتیاز را برای کاربرانش به ارمغان می‌آورد.

اچیومنت ها در برخی بازی های ویندوز و بازی های مشخص شده ای در iOS و اندروید نیز قابل دسترسی می‌باشند.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید