گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

دایناسور های لگویی | نقد بازی LEGO Jurassic World

دایناسور های لگویی | نقد بازی LEGO Jurassic World

“”اوه،وای، آه” داستان همیشه اینگونه شروع می شود و سپس با جیغ و فرار ادامه پیدا می کند.” این جملات، توسط Jeff Goldblum که در نقش دکتر یان مالکولم ایفای نقش می کنند، گفته می شود و عمل رو به رو شدن با دایناسور های سابقا-منقرض شده و مشاهده ی آنان با پوست و گوشت را توصیف می کند اما به عنوان خلاصه و چکیده بازی Lego Jurassic World هم به حساب می اید. در جدیدترین نسخه بازی های لگویی که در آن چهار فیلم Jurassic Park، The Lost World، Jurassic Park 3 و Jurassic World به شکل بلوک های لگو بازسازی شده است، شما مدام بین دو حالت “اوه و وای” ناشی از بازی کردن در نقش دایناسور های پلاستیکی و فرار کردن از دست مارمولک های بزرگ تا حدی که پاهای کوچک لگویی توان آن را دارند، قرار دارید. جیغ زدن هم اختیاری است.

نکته: این متن ترجمه نقد سایت Gamesradar می باشد و صرفا عکس های آن، خارج از منبع و توسط سایت گیمفا قرار داده شده است و در بعضی موارد برای القای بهتر مفهوم، کلماتی به متن اضافه شده است؛ از این رو منظور از “من” در جملات متن، صرفا نویسنده اصلی مطلب (آقای Matt Clapham) می باشد و نه مترجم سایت گیمفا.

وقتی مبارزات بازی شروع می شود، از یک سطح برجسته و درخشان فاصله دارد و می توانست از این بدتر باشد اما در حال حاضر قابل قبول است. مسلما کسی به سراغ این مجموعه به خاطر مبارزات آن نمی آید ولی بازی های قبلی لگو، دزدان دریایی با شهامت و جسور، یک پروفسور باستان شناس با شهامت و یک جدای (Jedi در جنگ ستارگان) با جسور داشتند. با این حال یک Compsognathus (که احتمالا توسط دوستانش، البته اگر دوستی داشته باشد، Compy صدا می شود!، نوعی دایناسور) که تا زانوی شما قد دارد و باید برای قرار دادن پنچه ی او بر روی زمین تقلا کنید، مانند شخصیت های قبلی خوب نیست؛ البته این موجود به نسبت کم استفاده می شود و بیش تر از آن که عصبانی کننده باشد، آزار دهنده است. (یعنی خیلی اعصاب خوردکن نیست)

به جای این موضوع، شما می توانید با وقفه هایی کوچک، خودتان را در پازل های کلاسیک سری لگو غوطه ور کنید، پازل هایی که در مقایسه با پازل های Lego Batman 3 که در آن ها می بایست بیش فعالانه اقدام به تعویض لباس (Suit-Switch) شخصیت های خود می کردید، به مراتب ساده تر اند. شما احتمالا قوانین پایه ای بازی را می دانید، مگر این که یکی از آن 12 نفری باشید که هنوز این سری بازی ها را انجام نداده اند: قاعده ی اصلی این بازی این است که بدانید چه کسی از افرادتان می تواند موانع سر راه را برطرف کند که در این میان، قابلیت خرد کردن تمامی لگوهای اطراف به بارانی باشکوه و رضایت بخش از پیچ و مهره (Stud) هایی که واحد پول بازی هستند و البته گهگاهی ساختن چیزی چاشنی کار شده است. فرق اصلی در این جاست که افرادتان در این جا فقط دیرین گیاه شناسانی که می خواهند تپه هایی از باقی مانده دایناسور ها را زیر و رو کنند و باستان شناسانی که می توانند با استخوان بناهای ویژه ای بسازند نیستند، بلکه دایناسور ها نیز از افراد شما هستند.

LEGO Jurassic World

شخصیت های بازی در حال فرار از یک اسپینوسورس (Spinosaurus) خشمگین

آن ها جالب ترین چیز اضافه شده به بازی های لگو در طول این سالیان هستند. این دایناسور ها با پیدا کردن تعدادی آیتم لگویی خاص در هر مرحله برای شما آزاد (Unlock) می شوند و هر یک از این آیتم ها یک چیز جدید به لیست وحشتناک خزندگان شما اضافه می کند _ و سال ها از آخرین باری گذشته است که من در یک بازی لگو احساس کردم که مجبورم به دنبال آیتم های جمع کردنی مانند این عنوان بگردم. Raptorها که موجودات باهوشی هستند، منعطف ترین دایناسور های این بازی هستند و به دلایلی می توانند ساختار هایی لگوی خاصی را بسازند و علاوه بر این می توانند به نرده های خاصی چنگال بکشند و همین طور می توانند هوا را بو بکشند و ردی را به سوی اشیا یا هدف هایی مشخص می کنند. Dilophosaurusها، از خودشان سم پرتاب می کنند که قابل استفاده بر روی اشیای سبز رنگ جوشنده است. Pachycephalosaurusها از استخوان بالای سرشان برای خراب کردن ساختار های ترک خورده استفاده می کنند. کار های کمی وجود دارند که در حال حاضر نمی توانید انجام دهید ولی هر کدام از این جانوران، آن افسون اصیل رندر شدن در دنیای لگو را که لیست بلند بالایی از بازی ها را دارد، دوباره بدست آورده است.

تنها شرکت InGen (یکی از شرکت های سری پارک ژوراسیک) نیست که می تواند در قوانین طبیعی چیز های مختلف دخالت کند: شما نیز می توانید دایناسور های خاص خودتان را بسازید. این مورد شبیه ساختن Minifig ها در نسخه های قبلی لگو است و به شما اجازه می دهد بخش های مختلف بدن دایناسور را که تا به حال آزاد (Unlock) کرده اید را با هم ترکیب کنید. مثلا قرار دادن سر یک Triceratops بر روی بدن یک Velociraptor. علاوه بر این شما می توانید طرح روی پوست آن ها و رنگ آن را نیز عوض کنید (کسی پوست گاو را ایجاد کرده است؟!). علاوه بر این شما می توانید ژنوم آن ها را نیز دستکاری کنید و همه نوع موجودِ ترسناک و عجیب و غریبِ شگفت انگیزی ایجاد کنید.

هر کدام از فیلم ها لحظاتی دارند که شما در آن کنترل یک موجود با مقیاس بالا را در اختیار می گیرید که متاسفانه مدت زمان زیادی را با آن ها در بخش Story Mode سپری نمی کنید. این بخش ها حتی اگر به طور ویژه به منبع خود وفادار نباشند اما عموما خارق العاده هستند. دور کردن Raptorها توسط یک Ankylosaurus در بخش Jurassic Park 3، جزو نمونه های کمیاب مبارزات واقعا لذت بخش است. استفاده کردن از یک T.Rex در وسط میدان نبرد _که در آن شما با استفاده از QTE (Quick Time Event، بخش های دکمه زنی) Raptor ها را دور می کنید و به گروه بازماندگان اجازه می دهید که با حل یک سری پازل کار آن ها را تمام کنند_ جزو بخش های لذت بخش نوستالژیک بازی است.

LEGO Jurassic World

بازی بخش های طنز نیز دارد

دایناسور ها فقط به مبارزات بازی روح و زندگی نبخشیده اند، بلکه در مورد بخش شوخی و طنز بازی نیز همین گونه بوده است. صحنه آشپزخانه و Raptor فیلم اول که تاریک و ترسناک بود، حالا با دیدن دایناسوری با یک کلاه کوچک پشمی که شما در فریزر منجمدش کرده اید خیلی جالب تر است. صحنه ی علف های بلند در The Lost World به طرز بیرحمانه ای مورد تمسخر قرار گرفته است و به نظر می رسد لحظه ای که در Jurassic World پلیس ها با مرگ و ترس دست و پنچه نرم می کنند، برای تیم سینماتیک Traveller’s Tales یک چالش بوده است که راهی آرام برای ناپدید کردن کرکتر های پیدا کنند. اگر سینماتیک های بازی مشکلی داشته باشند، آن مشکل کیفیت صدای پایین دیالوگ هایی است که مستقیما از سه فیلم اول گرفته شده اند که در طول مرحله ها حضور دارند و در مقابل سایر صداهایی که تازه هستند قرار دارند. مراحل نسخه Worlds، از شر این مشکل گریخته اند و پچ پچ ها و صداهای بیش تری برای اجرا شدن دارند.

خارج از بخش داستانی بازی، شما می توانید ببینید که واقعا لیست حیوانات Lego Jurassic World چه کار می تواند بکند. این لیست باعث بازگشت شما برای بازی کردن دوباره مرحله به صورت Free Play و تکرار مراحل بازی می شود تا همه ی آیتم های قابل جمع کردن و آجر های طلایی را بدست آورید. همچنین در بخش های آزاد و خارج از مراحلی که در مناطق Isla Nublar و Isla Sorna جریان دارند (در اصطلاح بازیسازی Overworld) نیز آجر های براق دیگری در انتظار شما هستند (که آن ها را جمع کنید) و علاوه بر این مراحل تعقیب و گریز نیز وجود دارند که در آن ها  اغلب شما (شخصیت بازی) در حال دویدن به سمت دوربین و جاخالی دادن از حملات و دنبال کردن مسیر پیچ و مهره ها (Stud) هستید. در کل، بخش های دویدن، کوتاه مدت هستند و اگر بخواهید همه ی آیتم های جمع کردنی را بدست آورید، کمی حالت تست حافظه دارند ولی با این حال خوب قاب بندی شده اند.

LEGO Jurassic World

یک Indominus Rex خشمیگن (نوع تغییر یافته ای از T-Rex) که اسیر شده است

بخش جنبی بهتر، بخش ضمائم (Enclosures) است. در این بخش شما می توانید با آجرها صفحه هایی را بسازید که برای احضار دایناسور های غول پیکر استفاده می شود تا در جریان بازی اصلی قرار بگیرند. پا گذاشتن به جای یک T.Rex یک لذتِ یک بار مصرف (کوتاه) است اما آن پنج دقیقه خاطره انگیز، هسته ای بسیار آشنا ایجاد می کند. در این بازی علاوه بر این ها، کارگرانی برای نجات دادن، مسابقه هایی برای برنده شدن، دایناسور هایی برای درمان کردن و کرکتر هایی برای آزاد (Unlock) کردن وجود دارند. هر چند من شک دارم که طرفداران آتشین سری هم بخواهند Stud های خود را برای آزاد کردن اشخاصی امثال Dino Handler Bob بدهند. در واقع، لیست شخصیت های انسانی این بازی یکی از ضعیف ترین هاست و شاید تنها تفاوت در لباس های آنها ارزش تلاش برای بدست آوردن آن را دارد.

در حالی که Hubهای بازی به اندازه کافی دوست داشتنی هستند، با این حال استفاده ی آن ها در بخش Campaign اندکی گمراه کننده است. آن ها ماموریت های داستانی را به همدیگر مرتبط می کنند و پیش زمینه های داستانی ارائه می کنند و در عوض شما نیز به راحتی امکان شنا کردن از یک جزیره به جزیره دیگر را دارید (البته شما هنوز می توانید از نقشه برای دوباره تکرار کردن ماموریت ها استفاده کنید). من چند کرش (Crash) را در بازی بر روی PS4 تجربه کردم و هوش مصنوعی همراهان همچنان ایراداتی دارد و در عجیب ترین جاهای ممکن گیر می کنند. در حال حاضر، احمقانه است که انتظار داشته باشیم این مشکلات برطرف شوند ولی در هر حال بازی هنوز در بعضی موارد می لنگد.

LEGO Jurassic World

LEGO Jurassic World

الان زمان جالبی برای بازی های لگو است. چه با بازی Dimensions که مانند یک سنگ آسمانی بزرگ جلوه می کند و چه با عنوان Worlds که مانند یک Minecraft عمل می کند، شاید این فرمول که برای مدت طولانی کار می کرده است، به زودی منقرض شود. من روی برتری های Lego Jurassic World شرط نمی بندم. این بازی می تواند یک پیشرفت نسبتا اندک باشد ولی درمانی برای خستگی (و خسته کننده شدن) سری لگو نیست اما بعد از اندکی توجه، من تصمیم گرفتم که این عنوان مرتبط با پارک ژوراسیک را تایید کنم.

Jadval-NomreLego

نقد بازی براساس نسخه PS4 نوشته شده است

 

12345678910(37 رای, میانگین آرا 8٫32 از 10 )
Loading...

ADS

نظرات

 1. Taregh گفت:

  من خودم عاشق اين سري از بازي هاي لگو هستم دنبال كنندش هم هستم Kiss Kissed

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 48Thumb up 10Thumb down
 2. kourosh gamer گفت:

  کلا از لگو خوشم نمیاد. حوصله سر بره و مال بچه هاست. آدم باید یه بازی بکنه که خون توش باشه ههه Grin البته نه انقدر خشن Laugh

  41Thumb up 209Thumb down
  • Cp.Mahdi گفت:

   دوست عزیز احتراما..
   خلاقیت برای بعضی ها خوب نیست و بهتره به بازیایی مث call of duty و یا امثالهم بپردازن…

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 95Thumb up 12Thumb down
   • kourosh gamer گفت:

    نه بابا من نمیگم بازی خشن. گفتم از لگو خیلی خوشم نمیاد. لا خلاقیت هم مخالفتی ندارم فقط فکر میکنم لگو کمی بچه گانست. البته باید به نظر دیگران احترام گذاشت و من حرف شما رو قبول دارم. Wink

    40Thumb up 95Thumb down
   • sina sony گفت:

    لگورو من انیمیشنشو تا بازیش بیشتر ترجیح میدم بازیش خداییش خوب نیست با این اوضاع خونواده های ایرانی ما گیمرا بازی کردن این بازی یعنی دیگه یه عمر مسخره کردن کشیدن حرف خونوادها Struggle

    52Thumb up 38Thumb down
  • mehrdad78 گفت:

   شما بازی نکن ما بچه Cool
   بازی های لکو خیلی باحالن Yes

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 66Thumb up 8Thumb down
  • Taregh گفت:

   شما صد در صد تا حالا هيچ سري لگو بازي نكردين اخه خودم اولش هيه ترديد داشتم از خريد لگو چون كمي به مظر من بچه گناه بود ولي وقتي خريدمش از بازيش قشنگ تر نبود مخصوصا نسخه LEGO MARVEL SUPER HEROES (قهرمانان مارول) خيلي خوشم اومد (: هم قشنگ بود هم مرحله هاش زباد و طولاني بود و يكي ديگر كه جذاب ترش هم ميكنه open world بودنشه Grin

   24Thumb up 1Thumb down
 3. KOROUSH گفت:

  لگو به درد ما ایرانی ها نمیخوره

  17Thumb up 125Thumb down
 4. unreal engine گفت:

  یکی از بهترین سری بازی ها که من بازی کردم واقعا وقتی بازی میکنم خستگیم در میره خیلی بازی فان و قشنگی هست انیمیشن۲۰۱۴ لگو هم خیلی قشنگ بود من واقعا خوشم به دوستان توصیه میکنم ببینند واقعا عالی بود در rotten tomatoes هم امتیاز ۹۶ گرفته!(متاسفانه بعضی از دوستان فکر میکنن این سبک مثل لگو و باب اسفنجی … برای بچه هاست و تماشا و یا بازی کردن اونها برای بزرگسالان کسر شان محسوب میشه! اما اصلا اینجوری نیست )

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 106Thumb up 9Thumb down
 5. Arowana silver fish گفت:

  اقا مورد اخر نکات منفی پدر منو تو همه بازیاش دراورد
  لامصب از بلادبورن هم سخت تره ROTFL

  31Thumb up 8Thumb down
 6. Aryan_ps4 گفت:

  شاید خیلی ها بگن سری بازیای لگو بچه گونه هست ولی من چند سری از این بازیها رو بازی کردم واقعا قشنگ و سرگرم کننده بودن مثل lego harry potter و lego batman این یکی رو هم بازی کردم جالب بود ولی صرفا آدمو سرگرم میکنه و از جنبه های دیگه مثل داستان چند قدم از بازیهای دیگه عقب هستن ولی خوب میتونن سرگرمتون کنن

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 42Thumb up 4Thumb down
 7. arno0144 گفت:

  بعضی از بازی هاش قشنگه ولی بعضیش نه

  19Thumb up 9Thumb down
 8. I am Gamer گفت:

  لگو بازی قشنگیه مخصوصا برای بچه ها اما بهتره تو قسمت گیم پلی بازی یه تغیر اساسی ایجاد کنن چون واقعا تکراری شده… Pain Pain Pain Pain

  30Thumb up 8Thumb down
 9. Black wizard گفت:

  لگو ها بازی های جالبی هستن و همچنین داستان جذابی هم دارن ولی برای این که بخوای بشت سر هم بازیش کنیم حوصله سر بره

  9Thumb up 9Thumb down
 10. SPIDERGOBLIN گفت:

  دوستان من تعریف این سبک رو زیاد شنیدم ولی هنوز نمیدونم بخرم یا نه.بازیش طوری هست که ادم رو به خوبی سرگرم کنه؟

  15Thumb up 2Thumb down
 11. m_shark گفت:

  آقا نقد ویچر 3 چی شد؟

  8Thumb up 9Thumb down
 12. Eghbal گفت:

  جوگیر شدم رفتم همه نسخه هاشو خریدم ولی نتونستم باهاش ارتباط بر قرار کنم فقط پولمو انداختم بیرون

  4Thumb up 17Thumb down
 13. من فقط یه نسخه از این بازی رو بازی کردم اونم لگو بتمن بود تو ps2 ولی خیلی باحال بود باهاش خیلی حال میکردم Blush
  مرسی از نقدتون Yes

  15Thumb up 4Thumb down
 14. ali.stop گفت:

  بچه های gtavرو خریدم ولی وقتی نصب می کنم تا نصفه میاد ارور میزنه چیکار کنم

  5Thumb up 16Thumb down
 15. Inc_Armin گفت:

  من واقعا از انیمیشن هم از بازیش لذت بردم.
  ممنونم بابت نقدوبررسی.

  2Thumb up 4Thumb down
 16. moeenpnc گفت:

  من که حالم بهم میخوره از بازی لگو و پیکسلی بازیهاش مال حرفه ای ها نیست No No No No No No No No

  0Thumb up 44Thumb down
  • Amir-al گفت:

   شما برو call of duty بازی کن که روی درجه ی سختی veteran اش آدم حوصلش سر میره نه داستان داره نه هیچی فقط برو جلو بزن بکش بکش لول بعد
   برو اساسین بازی کن و فقط از در و دیوار بالا برو بپر روی این و اون و سوار اسب و کشتی بشو عقدت خالی بشه!!! این بازی ها واسه حرفه ای هایی واسه تو صد در صد بسه!!!
   خیلی ببخشید اما اگر بالای 16 سالت باشه من به عقلت شک میکنم Neutral

   17Thumb up 3Thumb down
  • az_007 گفت:

   چی گفتی؟ماله حرفه ای ها نیست؟عمو جون بهتره بری ببینی وانوس گیمینگ معروف ترین گیمر گروهی یوتیوب یکی از استاد هایه ماین کرفته بیشتر گیمر های معروف یوتویب با طرفدار های میلیونی بازی های پیکسلی بازی میکنن بهتره حرف مفت نزنی

   5Thumb up 3Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت