Shovel Knight به فروش 300 هزار نسخه ای دست یافت

۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۴

Shovel Knight یک بازی با ظاهری بسیار ساده است. گرافیک آن در حد عناوین موجود برای کنسول های NES می باشد و شاید در اولین نگاه نظر هر کسی را جلب نکند منتهی، نکته جالب اینجاست که Shovel Knight، به فروش 300 هزار نسخه ای دست یافته است. آیا چنین چیزی کار خیلی بزرگی برای سازندگان عنوان مذکور بوده است؟ مسلما بله. برای جزئیات بیشتر با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

Shovel Knight تنها توسط 6 نفر در عرض دو سال ساخته شده است. این عنوان در سایت Kickstarter موفق به کسب مبلغ 300,000 دلار شد اما چنین چیزی، حتی برای یک بازی با طراحی بسیار قدیمی، اندک است. حال بابت این میزان فروش طبیعی هم می باشد که اعضای استدیو Yacht Club Games شادی کنند و این پیام را بفرستند:

میزان فروش Shovel Knight از 300 هزار نسخه گذشت! یک تشکر از صمیم قلب دارم برای آنهایی که Shovel Knight را بازی می کنند.

فروش 300,000 نسخه ای برای یک بازی بزرگ AAA قطعا چیز بیخودی است اما در گذشته زمانی که Yacht Club Games آمار و ارقام هزینه های ساخت بازی خود را ارائه کرد، متوجه شدیم که هدف اولیه آنها، فروش 150,000 نسخه ای است؛ آماری که در حال حاضر دو برابر شده.

ساخت بازی Shovel Knight به طور کلی 3 میلیون دلار هزینه داشته است و سازندگان حتی حاضر شدند از حقوق خود نیز بگذرند. در حال حاضر با توجه به فروش صورت گرفته، ما شاهد در آمد 4.5 میلیون دلاری هستیم. پس این عنوان سود آور بوده است.

بازی Shovel Knight به قیمت ۱۵ دلار برای PC ،Wii U و ۳DS منتشر شده است.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید