نسخه ی باریکتر PSVita با قیمتی 200 دلاری وارد بازار آمریکای شمالی شد

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۳:۳۷

پش از ارائه ی کنسول The new PS Vita،نسخه ی باریکتر کنسول PS Vita، در کشور ژاپن، و پس از آن عرضه شدنش در کشور های اروپایی، این کنسول روانه ی آمریکای شمالی شد.

این کنسول از هم اکنون به همراه بازی Borderlands 2 و یک عدد رم 8 گیگابایت، با قیمتی معادل 200 دلار فروخته می شود. The new PS Vita به مقدار 20 درصد باریکتر و 15 درصد سبکتر از نسخه ی اصلی است. سونی در مورد طراحی این کنسول گفته است که لبه های گرد شده ی آن به راحت بودن کنسول در هنگام بازی کمک بسیاری کرده است و در مدت زمان طولانی خسته کننده نخواهد شد. نسخه ی جدید این دستگاه 1 گیگ حافظه ی داخلی هم خواهد داشت. همچنین صفحه نمایش این نسخه جدیدتر شده و به جای OLED استفاده شده در نسخه ی قبلی، از  LCD استفاده می کند. این مساله باعث بهتر شدن عمر باتری می شود. با نسخه ی جدید این کنسول می توان با یک بار شارژ بین 4 تا 6 ساعت بازی کرد.

این کنسول قابلیت sync شدن با کنسول PlayStation 4 و استفاده از قابلیت Remote Play را دارد. این قابلیت باعث می شود که بتوانیم بازی های کنسول PlayStation 4 را بر روی PS Vita بازی کنیم. سونی در اطلاعات جدیدی که منتشر کرده است گفته که دارندگان PS Vita در کشور آمریکا 1.7 میلیون ساعت با قابلیت Remote Play کار کرده و بازی کرده اند. در ادامه سونی گفته است که در حال حاضر بیش از هزار عنوان برای کنسول PlayStation Vita  وجود دارد. این آمار شامل بازی های PSP و PSOne نیز می شود. شرکت سونی قول داده است که امسال 100 عنوان جدید برای کنسول دستی خود منتشر کند.

در پایان خبر از بیشتر شدن قابلیت های این کنسول می رسد. از جمله ی این قابلیت ها می توان به سرویس ابری پخش محتوی سونی اشاره کرد.

0
0