موسیقی: GTA | بخش آخر

۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۵

همگی شما از انتشار نسخه‌ی آخر این بازی یعنی Grand Theft Auto V در چند ماه گذشته با خبر هستید. در این نسخه ما شاهد یکی از بزرگترین دنیاهای خلق شده در تاریخ بازی‌های ویدیوئی بودیم؛ علاوه بر آن، روایت داستان بازی نیز از شیوه‌های نوین داستان سرائی بهره برده که در نوع خود در دنیای بازی‌های ویدیوئی کم نظیر بود. موسیقی متن این نسخه بر خلاف نسخه‌ی تاریک قبلی، به مانند خود بازی از تمی شاد بهره می‌برد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

آلبوم موسیقی متن این نسخه از بازی GTA در 24 سپتامبر 2013 در 3 رسته‌ی Original Music، The Score و The Soundtrack منتشر گردید. تنوع و تعدد بسیار زیاد قطعات، چه قطعات موسیقی متن و چه ترانه‌ها و موزیک‌های رادیوئی، تاثیر بسزائی در سرزندگی و پویایی این عنوان داشته و حس زندگی واقعی را در جامعه‌ی تعریف شده در این فرانچایز به بهترین شکل به مخاطب القاء می‌نماید.

در آهنگسازی، ضبط، میکس و مسترینگ قطعات این نسخه افرادی همچون Tangerine Dream, Woody Jackson, The Alchemist و Oh No به هنرنمایی پرداخته‌اند.

تقریبا تمامیه نسخه‌های این فرانچایز محبوب، دارای تم‌های شروع بسیار زیبا و همآهنگ با سبک و سیاق آن می‌باشند. تم اصلیه این نسخه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با محیط شاد و ماجراجویانه‌ی شهر Los Santos که بر پایه‌ی شهر فرشته‌ها، یعنی Los Angeles طراحی شده کاملا هم‌خوانی دارد.

قطعه‌ی Welcome To Los Santos که ساخته‌ی Oh No می‌باشد با ملودی مفرح ساکسیفون آغاز شده و در ادامه ریتم شاد و هیجان آور و در عین حال ساده‌ای زینت بخش آن می‌شود. نکته‌ی جالبی که در مورد سازنده‌ی این اثر یعنی Oh No وجود دارد این است که نام اصلی ایشان با نام ستاره‌ی مرحوم بزرگ موسیقی پاپ یعنی Michael Jackson یکی می‌باشد! ایشان که متولد سال 1979 Oxnard ایالت کالیفرنیا است از سال 1998 تا کنون به عنوان خواننده‌ی سبک Hip Hop و تهیه کننده در حال فعالیت می‌باشد. به دلیل معذوریت در قرار دادن آثار با کلام در اینجا موسیقی بدون کلام این قطعه که در نوع خود بسیار شنیدنی می‌باشد را برای شما عزیزان آماده نموده‌ایم. امیدواریم از شنیدن آن لذت ببرید.

 

[jwplayer config=”player” mediaid=”134507″]

لینک دانلود

پایان بخش آخر

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید