موسیقی:تلفیقی از ترس و عشق، The Last of Us از The Last of Us

۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۰:۱۹

همواره فیلم ها و سریال ها و به خصوص بازی های بزرگ دارای موسیقی های متن فوق العاده ای بوده اند. آهنگ هایی که مفهوم فیلم یا بازی را کامل می کردند. آهنگ هایی که شاید در نبودشان از ارزش این آثار هم کم می شد.

همه ما در این سال از انواع موفقیت ها و نمرات بالا و فروش فوق العاده بازی The Last of Us اطلاع داشته ایم… و میدانستیم که این موضوع  قطعا به خاطر عوامل مختلفی مانند داستان بی نظیر، گرافیک فوق العاده ، گیم پلی جذاب و … و… بوده است. اما باید بپذیریم که 90 درصد صحنه های این بازی حالا چه ترسناک و چه احساسی، همواره دارای موسیقی هایی بود که تاثیر آن ها را دو برابر می کرد.

آلبوم موسیقی متن این بازی، دارای 30 آهنگ فوق العاده است که همه آن ها با دستان پر توان Gustavo Santaolalla ساخته شده است. اما موسیقی سوم این آلبوم جمع بندی همه آهنگ های  این آلبوم است. در حقیقت،گل سر سبد همه این آلبوم، موسیقی سوم آن یعنی The Last of Us است. این موسیقی نه تنها هم نام با خود بازی است بلکه باید گفت اگر قرار باشد همه مفهوم و اتفاقات بازی The Last of Us در یک آهنگ جمع بندی شود، این آهنگ دقیقا همان آهنگ است.

Gustavo Santaolalla: وی در زندگی خویش دوره ها متفاوتی را تجربه کرده است و البته چه بسیار جاهایی بوده است که وی زمین خورده و کارش را از نو آغاز کرده است. وی موسیقی متن فیلم ها و آهنگ های بسیاری را ساخته که هر کدام از آن ها از دیگری بهتر بوده اند. از بزرگترین موفقیت های او باید به بردن 2 اسکارآهنگساز برنده،  برای فیلمهای بابل و کوهستان بروکبک اشاره کرد.

    Gustavo Santaolalla سازنده آلبوم موسیقی بازی The Last of Us

Gustavo Santaolalla سازنده آلبوم موسیقی بازی The Last of Us

تلفیقی از ترس و عشق:

موسیقی آغاز می شود. دردناک است و بوی مرگ می دهد. موسیقی تو را به یاد دنیا که نابود شده می اندازد. درد همه جا را فراگرفته است. طعم موسیقی زیر زبانت تلخ است که ناگهان…

گویا شیرین می شود. آری گویا واقعا بوی امید می آید. نفس عشق در موسیقی دمیده می شود…

اما دوباره به یاد حقیقت آن می افتی و تو را هراس بر می دارد که نکند این عشق و این امید در این تاریکی خاموش شود. نکند همین روزنه شیرین نیز از بین برود. نکند…

اما موسیقی تو را آرام می کند. پیام اصلی آن همه افت و خیز را برای تو می گوید. به تو می فهماند که اشتباه می کنی. به تو می فهماند که هدفش چیز دیگری بوده است. تو آرام می شوی. و مفهموم اصلی موسیقی را می فهمی. تمام این مدت او می خواست بگوید:

The Last of Us

The Last of Us

[jwplayer mediaid=”129048″]

دانلود آهنگ

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید