بهترین بازی های مسابقه ای سال از نگاه Gameinformer

۲۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۹

هر ساله شاهد رقابت دو عنوان از بزرگترین فرانچایزهای این ژانر یعنی Gran Turismo و Forza Motorsports بوده ایم؛ امسال نیز این عناوین با یکدیگر سرشاخ شدند اما فقط آنها، تنها بازیهای برتر امسال نبودند!

 

 

آمدن دنباله های جدید از همه ی بازی های مطرح این ژانر در یک سال اخیر، همه ی طرفداران این سبک را به وجد آورد و گزینه های زیادی را برای لذت بردن در اختیار هواداران سبک مسابقه ای قرار داد. اما در بخش شبیه سازی، با اشتباهات مکرر فرانچایزهای مطرح آن روبرو بودیم. آیا این ها نشان از افول شبیه سازها و پایان کار آنها میدهد؟ آیا واکنش منفی برخی هواداران به microtransactions های Gran Turismo و Forza Motorsports ، سبک را تحت تاثیر قرار خواهد داد؟ برای شناختن مورد توجه ترین و موفق ترین بازیهای این سبک در سالی که گذشت با ما همراه باشید.

بهترین نوع آوری: Forza Motorsport 5

این عادی است که یک فرانچایز بزرگ مسابقه ای، از بوق و کرناهای سیستم جدید بهره مند شود، اما مسلما هیچ بازی به اندازه Forza Motorsport 5 از آن بهره مند نشد. محرک صدای جدید Xbox One الهام گر اضافه شدن ابعاد جدیدی به سبک مسابقه ای گشت. قادر بودن به احساس افزایش و کاهش سرعت و درکی واقع گرایانه تر از قدرت ماشین تجربه ای ناب را در اختیار بازیکنان قرار می داد.

بهترین آنلاین: Need for Speed: Rivals

 این سری برای مدتها در مرز آنلاین و آفلاین در تلاش بود اما Rivals بعنوان طلیعه ای از دنیایی تازه، جهانی خارق العاده از این فرانچایز را به نمایش گذاشت. بخش AllDrive مخلوط پیشرفته ای از مسابقات انتخابی تا سقف رویارویی 6 اتومبیل را در بخش co-op به ارمغان آورده و در آن اجازه ی تقابل بازیکنان با یکدیگر داده شده است؛ به گونه ای که بازیکن میتواند در نقش پلیس ظاهر شده و در سرتاسر محیط گسترده ی open world بازی با مسابقه دهندگان دیگر به تقابل بپردازد. از آنجا که مرز دشواری بین آنلاین و آفلاینی بازی وجود ندارد شما احساس زندگی در جهانی دیوانه که در آن ممکن است شاهد هر اتفاقی باشید را خواهید کرد.

بزرگترین ناامیدی: Career Modes

طرفداران مسابقه به دنبال یک حالت حرفه ای عالی برای الهام گرفتن از سری بازی های سال هستند. Forza آهنگ های مختلفش را کنار گذاشته و ساختار حرفه ای  Forza 4  را ترک کرده ، Gran Turismo 6  مثل همیشه سفت و سخت باقی مانده ، F1 2013 فرمت حرفه ای اش را برای سال هاست که تغییر نداده، و حتی  Grid 2 – که حالت حرفه ای اش را پیرامون یک داستان واقعی ساخته – هرگز حالت خاصی را به شما تحمیل نمی کند.( همگی به دنبال تغییر و بهبودند.)

بهترین آهنگ: Grid 2’s LiveRoutes

آهنگ مسابقات در Grid 2’s LiveRoutes بطور تصادفی تولید شده و سیستم روان تر از چیزی که ما فکر میکنیم کار میکند. Grid اول مفهوم مسابقات برگشتی را بعنوان جزء اصلیه صنعت بازیهای مسابفه ای کاربردی نمود و LiveRoutes ادامه دهنده راه آن بوده است.

بهترین ماشینها: Gran Turismo 6

به مانند Gran Turismo 5، بازی GT 6 نیز از ویژگیهای خاصی در طراحی مخصوص ماشینها بهره می برد. مثل نمونه Red Bull X2014 که در تصویر مشاهده می شود. بازی همچنین دارای بیش از 1100 ماشین مختلف و شامل بیش از 120 ملحقات اضافه برای سریهای نایاب از ماشین های کلاسیک تا ماه نوردها می باشد.

 بازی مسابقه ای سال: Need for Speed: Rivals

Rivals بخش های متنوع را تحت تاثیر قرار داده است؛ از مسابقات fast-paced ، نوآوریه ویژگیهای آنلاین AllDrive ، دنیای زیبا و متنوع تا مسیرهای حرفه ایه دزد و پلیس ، سیستم ریسک/پاداش Speed Point و مجموعه ای از بروزرسانی ها.

Ghost Games برای اولین بار (با کمک استعدادهایی از Criterion Games) توانست بطور سزاوارانه تمامی موانع را با موفقیت پشت سر گذارد و به مقام اول دست یابد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید