اشارات مرموز آپدیت ۲.۰ بازی Cyberpunk 2077 به سری The Witcher

نوید رزاقی
۳ مهر ۱۴۰۲ - 13:12

به‌روزرسانی ۲.۰ برای بازی Cyberpunk 2077، شامل اشاراتی مرموز مربوط به فرنچایز The Witcher بوده و در این متن، به تفصیل به جزئیات مرتبط با این موضوع خواهیم پرداخت.

کاربری در توییتر با نام کاربری SynthPotato لیستی از اشاراتی که در به‌روزرسانی جدید بازی Cyberpunk 2077 مربوط به فرنچایز The Witcher بوده‌اند را جمع‌آوری کرده است. این لیست شامل زبان‌هایی عجیب و غریب، یک اتاق سرور و یک کد QR است که از طریق یک بازی آرکید (Arcade) جدید در Cyberpunk 2077 کشف شده است.

به نظر می‌رسد که یکی از اولین اکتشافات، برگرفته از پیامی است که در یکی از رایانه‌های درون بازی به دست آمده؛ این پیام خطاب به شخصیتی به نام «Polyhistor» و از جانب شخصی به نام «TyRo/\/\aNtA» ارسال شده است:

TyRo ادعا می‌کند که چیزی پیدا کرده است. او در NC سرگردان بود، یک بازی قدیمی با Vintage Games پیدا کرد. در یک بازی «بیش از ۶۰ ساله»، او علامتی با کد «FF06B5» پیدا کرد. این آخرین پیام اوست و او تنها با لپ‌تاپش اینجا را ترک می‌کند. معنای پشت این راز چیست، باید خودت بفهمی Polyhistor.

در ادامه این رمزگشایی، بازیکنان این لپ‌تاپ جدید را در محل دفن زباله کشف کردند که به نظر می‌رسد با کد نوشتاری از بازی‌های Witcher رمزگذاری شده است. به این ترتیب، حدس زده می‌شود که رایانه ممکن است متعلق به TyRo باشد. به نظر می‌رسد نوعی ارتباط بین این یافته‌ها و رمز و راز FF06B5 که با به‌روز‌رسانی نسل بعدی The Witcher 3 به آن اضافه شده بود، وجود دارد؛ هرچند معمای فوق هنوز به طور کامل حل نشده است.

با استفاده از الگوهایی برای ترجمه این نوشته‌ها، بازیکنان تنها به یک سری حروف تصادفی و به ظاهر بی‌ربط رسیده‌اند. بازی جدید آرکید که در نزدیکی مزارع پروتئین (Protein farms) قرار دارد، به FF06B5 به عنوان امتیاز بالای PLHSTR (کوتاه شده Polyhistor) اشاره می‌کند. در این بازی، بازیکنان نقش جانی سیلورهند را بر عهده می‌گیرند و برای رسیدن به برج آراساکا، با دشمنانشان می‌جنگند.

نزدیک به جایی که این بازی آرکید قرار گرفته، یک اتاق سرور قرار دارد. انتظار در اتاق سرور ۹۴۱۲۲۹ تا T-270 به شما کلیدی را برای راه یافتن به اتاق مخفی طبقه ۵۲ در بازی آرکید می‌دهد. این اتاق به یک تو در تو در سطح ۱۰ راه می‌یابد که دارای ۹ قسمت از یک کد QR بوده و تا به این لحظه، ۶ مورد از آن‌ها پیدا شده‌اند. هنوز خبری از ۳ قسمت باقی‌مانده نیست.


نظر شما درباره معمای خاص و به نسبت پیچیده‌ی CD Projekt Red در به‌روزرسانی ۲.۰ بازی Cyberpunk 2077 چیست؟

𝗔𝗿𝗶𝗮 𝗛𝗮𝗺𝗶𝗱𝗶𝗮𝗻milad sanobodyDARKSIRENققنوس آسمانKratosDark FantasyassassinEzio (در انتظار GTA VI)𝓖𝓮𝓻𝓪𝓵𝓽مارتین فورد(شیفته عظمت غلام)DarkfanPeterParkerرحمان : فسیل پرستmrفرشته‌ی نگهبان دربار راک‌استار گیمزPop_Startommy vercetti🤘Mohsenj74Niko_Blademore

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • big joke گفت:

  خداکنه ویچر ۴ تا اخر نسل نهم عرضه بشه

  Blackshadow𝗔𝗿𝗶𝗮 𝗛𝗮𝗺𝗶𝗱𝗶𝗮𝗻
 • sefirot2011 گفت:

  قبل از عرضه سایبرپانک ، همیشه میگفتم حتما یه dlc داستانی برای حضور سیری در دنیای سایبرپانک عرضه میکنن، ولی حیف شد که همچین dlc منتشر نشد اگر هم برنامه ای بود حتما لغو شده چون مسیر انتشار سایبر پانک باعث شده خیلی از محتوای بازی لغو بشه

  فکرشو بکن همچین dlc چقدر هیجان انگیز و لذت بخش میشد

  Niko_Blade𝕄𝕄𝔻 ℝ𝔼ℤ𝔸sky reaper𝓖𝓮𝓻𝓪𝓵𝓽مارتین فورد(شیفته عظمت غلام)DarkfanPeterParkerرحمان : فسیل پرستPop_Star🤘Mohsenj74more
 • XERXES گفت:

  راز FF06B5 از زمان عرضه Cyberpunk 2077 خیلی موضوع بحث بوده (من برنامه داشتم یه مطلب درموردش بزارم ولی متاسفانه نشد)
  داستان از یه مجسمه توی City Center شروع شد که زیرش این کد نوشته شده بود. ازونجایی که کامیونیتی Cyberpunk خیلی در ارائه تئوری توطئه تبحر داره (: داستانهای زیادی درموردش ساخته شد که ارتباطش با ویچر هم یکی ازین تئوری‌ها بود (این کد جاهای مختلفی از نقشه Cyberpunk 2077 دیده میشه و توی دفتر میستی هم یه رفرنس بهش داریم). ترجمه کد FF06B5، میشه رنگ صورتی که با مرور زمان عجیب تر شد این موضوع
  peak ترند شدن این راز با پچ نسل نهمی Witcher 3 بود. توی ولن غار مخفی بود با specterهایی که نامیرا بودن. راه ورود به این غار هم اکتیو کردن یه سوییچ توی سه تاورعه. روی دیوار این غار، این کد FF06B5 حک شده بود به زبان نیلفگاردی (رومی) و حروف حول محور داخلی یه دایره و مثلث بودن که اون مثلث، دقیقا اون رنگ صورتی مد نظر رو داره!
  متن این خبر، سرنخ جدید این رازه و منتظر باشید که کامیونیتی سایبر تئوریهای جدیدشون رو رو کنن (: درحال حاضر تئوری هایی که درمورد این راز داریم اینها هستن
  ۱. اشاره به اتصال جهان ویچر و سایبر، به احتمال زیاد از طریق سیری (انتظار کراس اور نداشته باشید که cdpr هیچوقت اینکار رو نمیکنه)
  ۲. این راز ربطی به ویچر نداره، و مربوط به جهان کورپوریشنها و ارتباط تاروت با اتفاقات این جهان داره (این ازونجایی مطرح میشه که مجسمه اصلی نزدیک ساختمان کورپوریشنهاست و یه ارتیفکت مربوط پیش میستی هست)
  ۳. همه این جریانات، یه اشتباه بوده! احتمال این اتفاق اصلا کم نیست. ازونجایی که Cyberpunk 2077 ریلیز شدیدا باگی ای داشت، این کد ممکنه بخاطر یه باگ بوجود اومده باشه، یعنی ابجکت قرار بوده صورتی باشه، ولی باگ خورده و کد رنگ رو داده. CDPR هم که تئوری های دیوانه وار کامیونیتی رو دیده، این داستانو ادامه داده تا ملتو بفرسته دنبال نخود سیاه و یه شوخی کرده باشه (:

  𝗔𝗿𝗶𝗮 𝗛𝗮𝗺𝗶𝗱𝗶𝗮𝗻nobodyEzio (در انتظار GTA VI)sky reaperCirilla RiannonBabayagaمارتین فورد(شیفته عظمت غلام)CYRUSժ๏ςτ០я នτяคղցҽꪖꪜꫀꪀᧁꫀᣗmore
 • سایبرپانک با این آپدیت جدیدش ارزش بازی کردن رو داره؟ من از دوربین اول شخص زیاد خوشم نمیاد ولی واسه تجربه سایبرپانک دو به شکم

  sky reaper
 • solo گفت:

  ایشالله بازیه بعدیه سی دی نیاز به هیچ اپدیتی نداشته باشه

 • solo گفت:

  ولی اینکه بازی بعدیشون داره با ue5 ساخته میشخ یکم نگران کنندس