گزارش: کنترلر جدید ایکس باکس با تکنولوژی مشابه کنترلر پلی استیشن در راه است؛ عرضه در سال ۲۰۲۴

نوید رزاقی
۲۸ شهریور ۱۴۰۲ - 11:10

طی اشتباهی در انتشار اطلاعات مربوط به دادگاه مایکروسافت و FTC، جزئیات مختلفی از برنامه‌های ایکس باکس برای سال‌های پیش رو لو رفته که یکی از آن‌ها، مربوط به کنترلر جدید ایکس باکس با تکنولوژی Haptic Feedback و باتری قابل شارژ است؛ تکنولوژی‌ای که هم‌اکنون در دوال‌سنس، کنترلر پلی استیشن ۵ شاهد آن هستیم.

در طول روز‌های برگزاری دادگاه بین مایکروسافت (Microsoft) و کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) بر سر قرارداد تصاحب اکتیویژن-بلیزارد، اطلاعات زیادی از شرکت‌های مختلف گیمینگ و برنامه‌های محرمانه‌شان در رابطه با صنعت بازی منتشر می‌شد. اما این‌بار، حجم انبوهی از اطلاعات مربوط به آینده برند ایکس باکس و محصولات سخت‌افزاری آن به طور «اتفاقی» به بیرون از دادگاه درز کرد.

یکی از موارد هیجان‌انگیز در لیست برنامه‌های ایکس باکس برای سال‌های آینده، عرضه کنترلری جدید با اسم رمز «Sebile» بود؛ کنترلر کاملاً جدیدی که از تکنولوژی‌های به‌روز استفاده کرده و تغییرات بزرگی را نسبت به کنترلر‌های فعلی کنسول‌های نسل نهم ایکس باکس به خود دیده است. برخی از این تغییرات عبارت اند از:

  • بلوتوث ۵.۱ و قابلیت «Direct-to-Cloud»
  • بازخورد لمسی (Haptic Feedback) دقیق، به همراه VCA haptics که به عنوان بلندگو نیز عمل می‌کند
  • ارگونومی مشابه Merlin (اسم رمز کنترلر نسل نهم ایکس باکس)
  • باتری‌های قابل شارژ و قابل تعویض
  • قابلیت «Lift-to-wake»
اسم رمز کنترلر جدید ایکس باکس با اسم رمز Sebile

از قرار معلوم، این کنترلر (که از آن با اسم Xbox Wireless 2 هم نام برده شده) با کنسول‌های مختلف ایکس باکس سازگار است و ظاهراً از هر کنترلر دیگر ایکس باکس در بازار، بادوام‌تر و ماندگارتر خواهد بود.

طبق اسناد فاش شده، این کنترلر تا پایان سال مالی ۲۰۲۴ رونمایی و از ماه می سال آینده، به قیمت ۶۹.۹۹ دلار روانه بازار خواهد شد. یک کنسول کاملاً جدید Xbox Series X هم برای عرضه در سال آینده میلادی برنامه‌ریزی شده که از همان ابتدا، همراه با کنترلر جدید ایکس باکس به دست خریداران خواهد رسید.

AlirezaDARKSIRENGidoraPlayStation Studios PS5Haj_HosseinAcgodOrinحمیدرضا فروزانdioHunTeR007IrNJim HawkinsMahanشادمن 3farshadxmeysambꪖꪜꫀꪀᧁꫀᣗSepehrGubarupriestجسی پینکمنmore

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید