اسناد دادگاه نشان می‌دهند که مایکروسافت، Xbox بعدی خود را برای عرضه در سال ۲۰۲۸ هدف قرار داده است

علیرضا محمدی
۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - 19:26

بر اساس یک گزارش داخلی که به عنوان بخشی از شکایت کمیسیون تجارت فدرال (FTC) برای جلوگیری از خرید اکتیویژن (Activision) توسط مایکروسافت (Microsoft) منتشر شده، مدیران مایکروسافت انتظار دارند کنسول Xbox بعدی را در سال ۲۰۲۸ عرضه کنند و رویکردی انعطاف‌پذیرتر را در قبال سخت‌افزار آن در نظر خواهند داشت.

براساس این سند، طرح مذکور طی نشست ماه مه ۲۰۲۲ و با حضور بیش از ۱۲ مدیر ارشد مایکروسافت از جمله ساتیا نادلا (Satya Nadella)، مدیرعامل شرکت، امی هود (Amy Hood)، مدیر امور مالی و فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش گیمینگ، مورد اشاره قرار گرفته است.

در یک گفتگوی کوتاه، یکی از مدیران غیر ایکس باکس از تیم رهبری بازار، پرسید که آیا ایکس باکس بعدی از مدل سنتی کنسول‌هایی که استانداردهای سخت‌افزاری ثابتی دارند و همه بازی‌سازان محصولات خود را برای آن توسعه می‌دهند، فاصله خواهد گرفت یا خیر؟

آنوج گوسالیا (Anuj Gosalia)، نایب رئیس بخش تجربه‌های فراگیر، در این مورد نوشت:

یکی از مواردی که کنسول‌های بازی واقعاً در آن عالی بوده‌اند، ارائه یک هدف پلتفرمی بسیار واضح برای توسعه‌دهندگان است و [کیت توسعۀ بازی] در این زمینه واقعاً خوب عمل کرده است.

سوال بعدی‌ای که پرسیده شد: آیا برنامۀ سال ۲۰۲۸ این است که مدل [خط خورده] مانند مدل‌های کنونی ثابت باقی بماند یا شاهد چیزی منعطف‌تر خواهیم بود؟

کوین گمیل (Kevin Gammill)، نایب رئیس بخش اکوسیستم‌های بازی، در اشاره به تجربه مایکروسافت با مدل‌های مختلف ایکس باکس در نسل‌های اخیر، پاسخ داد:

ما این سفر را با ایکس باکس وان و ایکس باکس وان ایکس آغاز کردیم و آن را در سری X/S گسترش دادیم. حال باید در آینده و در قبال نسل ۱۰ انعطاف‌پذیرتر باشیم و در عین حال، این توانایی را برای سازندگان فراهم کنیم که از قابلیت‌های سخت‌افزاری منحصربه‌فرد بهره ببرند.

هدف سال ۲۰۲۸ که به صورت اتفاقی در گفتگوی مذکور بیان شد و شرکت‌کنندگان احتمالاً انتظار عمومی شدن آن را نداشتند، با اظهارات اخیر و مبهم وکلای مایکروسافت در رابطه با انتظارات مبنی بر آغاز نسل بعدی کنسول‌های صنعت در آن سال (۲۰۲۸) مطابقت دارد.

نسل فعلی کنسول‌ها در سال ۲۰۲۰ و همزمان با عرضه پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری X/S آغاز شد. هر دو کنسول جدید این پتانسیل را دارند که دکمۀ ریست را در رقابت جاری بین ایکس باکس و پلی استیشن بزنند (برنده را تعیین کنند).


نظر شما در این باره چیست؟

منبع: Axios

Matin BarkatXerexplayزیباترین لبخندDanielDARKSIRENv-alkalineStarfield77GidoraOmid_Fshlul-bookRoyalknightWalleR Man𝔸𝕣𝕚𝕒 ℍ𝕒𝕞𝕚𝕕𝕚𝕒𝕟جسی پینکمنBlack Swordsmanیه گیمر سادهVisible gamer manDota2∞more

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید