سازنده Football Manager با انتقادهای سونی از Game Pass موافق نیست

آرش بوالحسنی
۱۲ تیر ۱۴۰۲ - 10:45

رئیس استودیوی Sports Interactive، توسعه‌دهنده سری Football Manager، با صحبت‌های مدیر عامل پلی استیشن یعنی جیم رایان (Jim Ryan) در رابطه با Game Pass موافق نیست.

مایکروسافت و سونی فلسفه‌های بسیار متفاوتی را در زمینه ساخت پورتفولیوی گیمینگ خود دارند. نحوه برخورد آن‌ها با سرویس‌های اشتراکی احتمالا بزرگ‌ترین تفاوت در مورد سیاست‌های این دو شرکت بوده است. در حالی که PlayStation Plus یک سرویس افزودنی در کنار پرچم‌داران سونی باقی مانده است، مایکروسافت Xbox Game Pass را تبدیل به مرکز استراتژی خود کرده است.

تفاوت این دو شرکت در مورد رویکرد آن‌ها اخیرا به شکلی بسیار عمومی نمایان شد. در جریان دادگاه مایکروسافت علیه FTC، مدیر عامل پلی استیشن یعنی جیم رایان در جریان شهادت خود گفت که Game Pass ارزش برانداز است و تمام ناشران به همین دیدگاه به آن نگاه می‌کنند.

با این حال یک توسعه‌دهنده که دائما از Game Pass دفاع کرده با رایان موافق نیست. منظور استودیوی سازنده سری Football Manager یعنی Sports Interactive است. در مصاحبه‌ای جدید با Eurogamer، رئیس این استودیو یعنی مایلز جیکوبسن (Miles Jacobson) در این مورد صحبت کرد و گفت که Sports Interactive در صورت عدم وجود سودآوری با قرارداد Game Pass موافقت نمی‌کرد:

ما سازمان خود را به خوبی اداره می‌کنیم و من دوست دارم که استودیوی ما سودده باشد. پس ما معامله‌هایی که برای آن بخش از تجارت بد باشند را انجام نمی‌دهیم.

جیکوبسن گفت که موفقیت Football Manager روی Game Pass به Sports Interactive اجازه داده تا این فرنچایز را به روش‌های متفاوتی گسترش دهند:

حقیقت محض این است که Game Pass و Apple Arcade به ما اجازه داده‌اند تا این فرنچایز را در دسترس بازیکنانی قرار دهیم که آن را هرگز تجربه نکرده‌اند. من به اندازه کافی به بازی‌های ما باور دارم و فکر می‌کنم که ما آن مشتری‌ها را برای مدتی طولانی خواهیم داشت. از نظر مالی این تصمیم منطقی است. از نظر هنری هم این تصمیم منطقی است.

ما به سرویس‌های بازی نگاه می‌کنیم… Game Pass و Apple Arcade پلتفرم‌هایی هستند که ما در آن‌ها هستیم. پس هر چه پیش می‌روید در مورد مخاطبان این دو هم بیشتر یاد می‌گیرید. بدون این مخاطبان ممکن نبود که ما به پنج میلیون بازیکن در Football Manager 2023 برسیم. پلی استیشن هم یک پلتفرم دیگر در کنار این پلتفرم‌ها هست. ما بسیار بهتر از انتظارات روی پلی استیشن عمل کرده‌ایم.

جیکوبسن در مورد صحبت‌های رایان در رابطه با Game Pass هم صحبت کرد. او مخالفت خود با این صحبت‌ها را اعلام کرد و گفت که هر استودیو و ناشر دیدگاه متفاوتی دارد. Sports Interactive هم لزوما با صحبت‌های رایان موافق نیست:

هر استودیو باید تصمیم‌های خود را بگیرد، اما من برخی از گفته‌های سایر استودیوها را نمی‌بینیم. این گفته‌ها را در مسائل تجاری خودمان نمی‌بینم. همه چیز برای ما آفتابی است.

چند سالی می‌شود که نسخه‌های جدید Football Manager روی Game Pass در دسترس بوده‌اند و انتظار می‌رود که امسال هم قضیه همینطور باشد.

GidoraBehzaadDARKSIRENMiladVisible 6-tigh manDark FantasyOmid_FshIliyaᚻᚣᚳθ ᚱᛊᚣᛈᚻیه گیمر سادهWise OldmanODESirAmirShark GamerخستهꜰᴀʀʜᴀᴅQᴘدکتره گیمفاmeysambPlaystation TUMK3more

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید