جاستین رویلند از استودیوی سازنده High on Life استعفا داد

5 بهمن 1401 - 14:53

جاستین رویلند (Justin Roiland)، خالق سریال Rick and Morty که در حال حاضر با اتهامات خشونت خانگی روبه‌رو است به تازگی از استودیوی سازنده‌ی High on Life یعنی Squanch Games استعفا داده است.

خالق سریال Rick and Morty که یکی از موسسان استودیوی Squanch Games هم هست به تازگی از نقش خود در این استودیو استعفا داده است. حساب کاربری رسمی این استودیو در توئیتر به تازگی تایید کرده که رویلند هفته‌ی گذشته این استودیو را ترک کرد. در حالی که دلیل اصلی این اتفاق توسط این استودیو اعلام نشده، اما به احتمال زیاد اتهامات جدید علیه رویلند عامل اصلی این استعفا هستند. در بیانیه‌ی کوتاه Squanch Games آمده:

در تاریخ 16 ژانویه‌ی سال 2023 استودیوی Squanch Games استعفای جاستین رویلند را دریافت کرد. تیم Squanch Games به ساخت بازی‌هایی با کیفیت و پشتیبانی و بهبود High on Life ادامه خواهد داد.

رویلند در سال 2020 به ضرب و شتم خانگی و هم‌چنین زندانی کردن غیرقانونی یک فرد دیگر متهم شد. اتهاماتی که در جریان این ماه و به خاطر حاضر شدن رویلند در دادگاه وارد اذهان عمومی شدند. رویلند ظاهرا در ماه اوت سال 2020 دستگیر و با قرار وثیقه‌ی 50 هزار دلاری آزاد شد. او در آن زمان در پاسخ به این اتهامات ادعای بی‌گناهی کرد.

رویلند که بیشتر به خاطر خلق سریال Rick and Morty مشهور است، یکی از موسسان و مدیر عامل استودیوی Squanch Games بود. اولین بازی این استودیو که شوتر کمدی High on Life بود در دسامبر برای ایکس باکس و PC عرضه شد. High on Life از روز عرضه روی سرویس Game Pass در دسترس بود که منجر به جلب توجه زیاد این بازی شد. به گفته‌ی مایکروسافت این بازی موفق‌ترین بازی سال 2022 و موفق‌ترین بازی Third-Party تاریخ این سرویس است.

موز سخنگوDARKSIRENAhmad_TRHaj Clankmeysambاریادیوانه در گیمفاChris redfieldKratosUNCLE ARTURCirilla RiannonSaladin_The_WiseشرکEzio Auditore da FirenzeOrin

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید