باکس آفیس | انیمیشن Strange World از صدرنشینی بازماند

7 آذر 1401 - 11:01
باکس آفیس | انیمیشن Strange World از صدرنشینی بازماند

انیمیشن Strange World در اولین هفته اکران خود روی پرده سینماها نتوانست صدرنشینی را از دست فیلم Black Panther: Wakanda Forever خارج کند.

فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تاابد (Black Panther: Wakanda Forever) در سومین هفته اکرانش روی پرده سینماها که مصادف با عید شکرگزاری است، توانست همچنان صدرنشین جدول باکس آفیس باقی بماند.

این فیلم تازه از دنیای سینمایی مارول در این هفته به فروش ۶۴ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست پیدا کرد و فروشش در داخل این کشور را به رقم ۳۶۷٫۶ میلیون دلار رساند. فیلم «پلنگ سیاه ۲» که ۱۷ روز از اکرانش می‌گذرد، توانسته در همین مدت از فروش فیلم دکتر استرنج در مولتی‌ورس جنون (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) عبور کند.

در سینماهای خارج از آمریکا نیز فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا تاابد» این هفته توانست به فروش ۳۲٫۱ میلیون دلاری دست پیدا کند تا فروش بین‌المللی فیلم در این مدت به رقم ۳۰۸ میلیون دلار برسد. با احتساب فروش داخلی و خارجی می‌توان گفت که فیلم «پلنگ سیاه ۲» تاکنون به فروش جهانی ۶۷۵٫۶ میلیون دلار دست پیدا کرده است.

انیمیشن Strange World
انیمیشن Strange World

انیمیشن دنیای عجیب (Strange World) که جدیدترین اثر از کمپانی دیزنی به شمار می‌رود، در اولین هفته اکرانش روی پرده سینماها نتوانست به صدر جدول باکس آفیس دست پیدا کند و با کسب فروش ۱۸٫۶ میلیون دلاری در داخل آمریکا در جایگاه دوم قرار گرفت.

این انیمیشن در فروش این آخر هفته خودش در خارج از آمریکا نیز به رقم ۹٫۲ میلیون دلار دست پیدا کرد تا فروش جهانی این اثر پس از یک هفته اکران به رقم ۲۷٫۸ میلیون دلار افزایش پیدا کند.

فیلم گلس آنین: یک چاقوکشی اسرارآمیز (Glass Onion: A Knives Out Mystery) که دنباله‌ای برای فیلمی به همین نام محصول سال ۲۰۱۹ میلادی است، در اولین هفته اکران محدود خود در هفته شکرگزاری به فروش ۱۳٫۳ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست پیدا کرد و در جایگاه سوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. فیلم «چاقوکشی ۲» که محصولی از سرویس آنلاین نتفلیکس به شمار می‌رود، پس از اکران محدود خود روی این سرویس عرضه خواهد شد.

فیلم تعلق خاطر (Devotion) نیز اولین هفته اکرانش روی پرده سینماها را تجربه کرده و توانسته به فروش ۹ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست پیدا کند و در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس بایستد.

فیلم The Menu
فیلم The Menu

در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس این هفته، فیلم منو (The Menu) قرار دارد. این فیلم در این آخر هفته به فروش ۷٫۳ میلیون دلاری دست پیدا کرد تا فروشش در داخل آمریکا تا به امروز را به رقم ۱۸٫۷ میلیون دلار افزایش بدهد.

این فیلم که دومین هفته اکرانش را تجربه می‌کند، این هفته در خارج از آمریکا نیز به رقم ۵٫۴ میلیون دلار دست پیدا کرد و فروش بین‌المللی خود را به ۱۴٫۸ میلیون دلار افزایش داد. با این احتساب فروش جهانی این فیلم در طی این دو هفته ۳۳٫۵ میلیون دلار است.

جدیدترین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی یعنی فیلم بلک آدام (Black Adam) نیز در ششمین هفته اکرانش در جایگاه ششم جدول باکس آفیس قرار گرفته است. این فیلم این هفته به فروش ۴٫۶ میلیون دلاری دست پیدا کرد و فروشش در داخل آمریکا را به رقم ۱۶۳ میلیون دلار نزدیک کرد.

فیلم «بلک آدام» این هفته در گیشه بین‌المللی تنها به فروش ۲٫۸ میلیون دلاری دست پیدا کرد و فروش بین‌المللی خود را در طی این شش هفته به رقم ۲۱۵ میلیون دلار رساند تا فروش جهانی فیلم در مرز ۳۷۸ میلیون دلار قرار داشته باشد. در ادامه فهرست کامل جدول باکس آفیس را مشاهده کنید.

جدول باکس آفیس هفته

نام فیلمفروش آخرهفته (میلیون دلار)
۱Black Panther: Wakanda Forever۶۴
۲Strange World۱۸٫۶
۳Glass Onion: A Knives Out Mystery۱۳٫۳
۴Devotion۹
۵The Menu۷٫۳
۶Black Adam۴٫۶
۷Bones and All۳٫۵
۸The Fabelmans۳٫۱
۹Ticket to Paradise۲٫۶
۱۰The Chosen: Season 3۲٫۲
فروش‌ فیلم‌های مربوط به پنج روز عید شکرگزاری در داخل آمریکا است.

منبع: ددلاین

DARKSIRENmitia KaramazovPorfosor🇮🇷

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید