8 مورد مهمی که از تریلر رونمایی The Last of Us Part 1 آموختیم

6 تیر 1401 - 16:28

بالاخره پس از مدت‌ها انتظار از بازی The Last of Us Part 1 رونمایی شد و در این مقاله به مرور نکاتی می‌پردازیم که در جزئیات منتشر شده از این بازی مشخص شدند.

ما نیز امیدوار بودیم که معرفی بازی The Last of Us Part 1 بتواند غافلگیرمان کند، اما این اتفاق رخ نداد. بیش از یک سال بود که خبر توسعه‌ی نسخه‌ی ریمیک بازی The Last of Us به عنوان یک شایعه در وب‌سایت‌های مختلف مطرح می‌شد و مدتی قبل، پیش از رونمایی رسمی‌اش شاهد لو رفتن تریلر معرفی آن بودیم. بدین ترتیب، خبر معرفی بازی The Last of Us Part 1 در جریان رویداد Summer Game Fest چندان تعجب آور نبود. به هر ترتیب، جف کیلی و نیل دراکمن تمامی سعی خود را کردند تا این مراسم معرفی بی هدف نباشد و اطلاعات بیشتری از آن را در اختیار ما قرار دادند.

در ابتدا، بالاخره می‌توانیم به طور رسمی ادعا کنیم که شایعات مطرح شده پیرامون بازی The Last of Us Part 1 حقیقت داشتند و این بازی به زودی عرضه خواهد شد. در این مقاله به بررسی هشت نکته‌ای که این نسخه‌ی ریمیک به ما نشان داد می‌پردازیم.

بازسازی شدن جهان بازی

بازسازی شدن جهان بازی چیزی است که استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) مدام بر آن تاکید دارد. در حقیقت، با عنوانی تمام و کمال ریمیک روبرو هستیم و انتشار نسخه‌ی ریمستر برای یک بازی که پیش‌تر میزبان یک نسخه‌ی ریمستر بوده است، اصلاً منطقی نیست. استودیوی ناتی داگ اعلام کرد که این بازی را از ابتدا تا انتهای خود با استفاده از کیت توسعه‌ی پلی استیشن 5 بازسازی کرده است و این موضوع توسط سونی نیز تایید شد.

این بازی شامل بسته‌ی الحاقی The Last of Us، Left Behind نیز خواهد بود که بر روی داستان الی و دوستش رایلی تمرکز دارد. اما این موضوع که چگونه این بسته‌ی الحاقی با بازی پایه ترکیب می‌شود (و یا حتی نشود) همچنان واضح و شفاف نیست.

تکیه بر سخت‌افزار پلی استیشن 5

نکته‌ی اصلی این نسخه‌ی ریمیک و هر نسخه‌ی ریمیک دیگر، استفاده از سخت‌افزاری است که در زمان انتشار نسخه‌ی اصلی آن بازی وجود نداشت. بدین ترتیب، بدیهی است که بازی The Last of Us Part 1 با تکیه بر سخت‌افزار پلی استیشن 5 ساخته شود. متاسفانه اطلاعات چندانی در این زمینه در دسترس نیست، اما استودیوی ناتی داگ جزئیاتی از چگونگی این بهره‌گیری از سخت‌افزار پلی استیشن 5 را ارائه کرده است. این استودیو ادعا می‌کند که این بازی از نظر بصری شرایطی ایده‌آل خواهد داشت و می‌توان آن را با نرخ 60 فریم بر ثانیه تجربه کرد. ناگفته نماند که پشتیبانی از صدای سه بعدی و قابلیت‌های کنترلر دوال‌سنس در این بازی حاضر خواهند بود.

پیشرفت‌های گیم‌پلی

استودیوی ناتی داگ ادعا می‌کند که The Last of Us Part 1 چیزی بیش از یک ارتقای ساده از نظر بصری است. به گفته‌ی این استودیو، این بازی شامل چندین بهبود در زمینه‌ی گیم‌پلی نیز خواهد بود و ظاهراً این موارد در مبارزات، سیستم کرفتینگ و مواردی از این قبیل اعمال شده‌اند. در این زمینه جزئیات زیادی در دسترس نیست، اما نیل دراکمن در جریان رویداد مذکور به بهبودهای ایجاد شده در هوش مصنوعی بازی اشاره کرد. عناوین اخیر استودیوی ناتی داگ از جمله Uncharted 4 و The Last of Us Part 2 در این زمینه فوق‌العاده عمل کرده بودند و امیدواریم در بازی The Last of Us Part 1 نیز شاهد عملکرد مشابه‌ای باشیم.

کات‌سین‌ها

تریلر The Last of Us Part 1 به این دلیل یک دژاوو را رقم زد که هیچ کات‌سین جدیدی را به تصویر نکشید. در حقیقت، هیچ کات‌سین جدیدی برای این بازی ضبط نشده است و این موضوع بدین معناست که احتمالاً شاهد هیچ نکته‌ی جدیدی در زمینه‌ی داستان بازی نخواهیم بود. نیل دراکمن در این باره گفت که “ما به تکنولوژی‌ای دست یافته‌ایم که می‌توانیم با استفاده از آن انیمیشن‌های از پیش ضبط شده را به‌روز کنیم”.

کارگردانی

بازی The Last of Us در سال 2013 به طور مشترک توسط بروس استریلی و نیل دراکمن کارگردانی شده بود. البته استریلی سال‌هاست که در استودیوی ناتی داگ حضور ندارد و نیل دراکمن نیز به عنوان رئیس این استودیو برگزیده شده است. همچنین، نیل دراکمن در حال حاضر درگیر پروژه‌ی معرفی نشده‌ی دیگری است و نمی‌تواند کارگردانی پروژه‌ی ساخت The Last of Us Part 1 را به دست بگیرد. در حقیقت، دو کارگردان این بازی متیو گالانت و شان اسکایگ هستند. گالانت نزدیک به یک دهه است که در استودیوی ناتی داگ حضور دارد و نقش مهمی در بازی‌های The Last of Us و دنباله‌ی آن یعنی The Last of Us Part 2 و حتی Uncharted 4 ایفا کرده است.

ناگفته نماند که وی طی سال‌های 2018 تا 2021 به مدت سه سال در استودیوی کریستال داینمیکس فعالیت کرد. در کارنامه‌ی او می‌توان کارگردانی عناوینی نظیر Uncharted: The Lost Legacy و Marvel’s Avengers را مشاهده کرد.

انتشار

بازی The Last of Us Part 1 زودتر از آن چه که پیش‌بینی می‌شد عرضه خواهد شد. در حقیقت، تاریخ معرفی و عرضه‌ی این بازی در مقایسه با بازی‌های بزرگ AAA فاصله‌ی زمانی بسیار کمی دارند. این بازی کمتر از سه ماه دیگر رسماً برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه می‌شود. ناگفته نماند که قیمت این بازی 70 دلار خواهد بود و صد البته که استودیوی ناتی داگ و شرکت سونی باید خود را آماده‌ی هجمه‌ی گیمرها کنند. طبیعتاً در نظر گرفتن قیمت 70 دلاری برای یک بازی ریمیک بسیار عجیب و غیر منصفانه به نظر می‌رسد، چرا که جمع کثیری از گیمرها صفر تا صد محتوای اصلی این بازی داستان محور را از بر هستند.

پیوستن برچسب Only on Playstation به تاریخ

اگرچه The Last of Us Part 1 در زمان عرضه به صورت انحصاری در دسترس دارندگان کنسول پلی استیشن 5 قرار می‌گیرد، اما این روند مدت زیادی طول نخواهد کشید. شرکت سونی اخیراً تلاش خود را برای کسب درآمد از طریق بازار بازی‌های رایانه‌های افزایش داده است و این بازی یک گام دیگر در این زمینه خواهد بود. در واقع، خبر انتشار بازی The Last of Us Part 1 برای پلتفرم رایانه‌های شخصی به صورت رسمی تایید شد و این احتمال وجود دارد که استودیوی نیکسز سافت‌ور وظیفه‌ی پورت آن را بر عهده گرفته باشد.

اگرچه تاکنون تاریخ انتشار دقیقی برای نسخه‌ی رایانه‌های شخصی این بازی منتشر نشده است، اما دراکمن گفت که پس از گذشت مدتی کوتاه از انتشار آن برای پلی استیشن 5 این اتفاق رخ خواهد داد.

نسخه‌ی دیلاکس

اگر به هر دلیلی می‌خواهید بیش از 70 دلار برای یک بازی ریمیک هزینه کنید، می‌توانید به سراغ خرید نسخه‌ی دیلاکس بازی The Last of Us Part 1 بروید. این نسخه شامل بازی، چندین آیتم و پک، پوسته‌هایی برای اسلحه‌ها، افزایش سرعت Reload یکی از اسلحه‌ها، افزایش ظرفیت مهمات برای اسلحه‌ی تک تیرانداز، یک حالت اسپیدران و یک فیلتر می‌شود. نسخه دیجیتال دیلاکس این بازی 100 دلار قیمت دارد و با پیش‌خرید آن می‌توانید چندین آیتم دیگر را نیز به دست آورید.


بازی The Last of Us Part 1 در تاریخ 11 شهریور 1401 (2 سپتامبر 2022) برای پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد.

Hossein(𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪O2یوهانKSquatlatex2ArcixGramy kDARKSIRENKurosMehran.Bameysambگیمری عادیRezag1Emperor Nima ShamsLonesome guyehsan.aM.MT🅹🄰🆅🄰🅳 6҉ 2҉Jin sakaimore

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید