قسمت سوم سریال Moon Knight | قدرت جدید مون نایت و مشکل آن با انتقام‌جویان

26 فروردین 1401 - 11:00
سریال Moon Knight

قسمت سوم سریال Moon Knight قدرت جدیدی از مون نایت را به نمایش می‌گذارد و این کار، یک نقص در این سریال ایجاد می‌کند.

سریال مون نایت (Moon Knight)، جدیدترین سریال از دنیای سینمایی مارول به شمار می‌رود که قسمت‌های جدید آن به صورت هفتگی روی سرویس آنلاین دیزنی پلاس پخش می‌شوند. با اینکه سریال «مون نایت» یک داستان مستقل در دنیای سینمایی مارول به شمار می‌رود اما در قسمت سوم سریال، قدرتی جدید از مون نایت و خدای او به نام خونس به نمایش گذاشته می‌شود که مشکلی در رابطه انتقام‌جویان ایجاد می‌کند.

هشدار اسپویل!

در قسمت سوم سریال «مون نایت»، آرتور هارو به همراه پیروانش سرانجام موفق می‌شود تا محل معبد آمیت را پیدا کند. خونس نیز از روی ناچاری و با وجود اینکه از سوی دیگر خدایان طرد شده است، تصمیم می‌گیرد تا جلسه خدایان مصری به نام انید را برگزار کند. او برای اینکه توجه آن‌ خدایان را جلب کند، ماه را به جلوی خورشید می‌آورد و یک کسوف غیرمنتظره را ایجاد می‌کند.

با وجود تمام این موارد، خونس قادر نیست تا دیگر خدایان را قانع کند. از همین رو، او و مارک اسپکتور به سراغ حرکت بعدی خود می‌روند. آن‌ها سعی دارند تا از روی نقشه‌ای که در تابوب سنفو قرار دارد، محل معبد آمیت را پیدا کنند. استیون گرانت و لیلا موفق می‌شوند تا این نقشه از ستارگان را بخوانند اما متوجه می‌شوند که بی‌فایده است چراکه ستارگان در طی این دو هزار سال جابه‌جا شده‌اند.

سریال Moon Knight

با این حال، خدای ماه یعنی خونس با استفاده از قدرت خود، قادر بود تا آسمان شب را به همان آسمان شب دو هزار سال قبل بازگرداند. او این کار را با کمک استیون گرانت انجام می‌دهد و این قدرت و عمل باورنکردنی نیز توسط تمام ساکنین شهر قاهره و احتمالا کل جهانیان دیده می‌شود.

جدا از تمام این موارد، این سوال ایجاد می‌شود که با توجه به تمام این رخدادهای غیرطبیعی، چگونه انتقام‌جویان هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهند. دکتر استرنج و وانگ، وظیفه حفاظت از زمین در برابر تهدیدهای فراطبیعی را دارند و آن‌ها باید این مورد را مشاهده می‌کردند و به آن عکس‌العمل نشان می‌دادند. دکتر استرنج و وانگ قادر هستند تا با استفاده از پورتال‌هایی که ایجاد می‌کنند، به سرعت به همه جای زمین سفر کنند؛ چرا آن‌ها برای تحقیق در مورد این پدیده غیرطبیعی در آسمان شب، به مصر نیامدند؟

در هر صورت، قدرت جدید به نمایش درآمده توسط خونس و مون نایت، قدرت بسیار بزرگی است که مطمئنا توجه انتقام‌جویان را به خود جلب خواهد کرد. از همین رو، انتظار می‌رود که در قسمت‌های بعدی سریال «مون نایت»، شاهد حضور یکی از اعضای انتقام‌جویان یا حداقل وانگ به عنوان جادوگر اعظم باشیم.

از جمله مشکلاتی که دنیای سینمایی مارول با آن مواجه است، همین پیوستگی داستان‌ها و کاراکترها است؛ مدام این سوال در ذهن بیننده ایجاد می‌شود که چطور در یک فیلم یا سریال، خبری از هیچ کدام از انتقام‌جویان یا دیگر کاراکترها نیست.

منبع: اسکرین رنت

علیAmir mohsenHosseinاریاmeysambGramy kanti niggerJust GOD OF WARahmad_bk(Jonah hex(back from hell
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Amiragha گفت:

  حالا شاید تو قسمت ۴ یکی اومد از اینا سر بزنه
  در ضمن این که آسمون رو داره عوض میکنه که توی آمریکا عوض نمیکنه
  فقط تو همون منطقه عوض میشه
  ولی واقعا بهترین خیلی خوب نقششو بازی میکنه
  من واقعا حس میکنم استیون یه اسکله به تمام معناست
  از اینور مارک هم یکی دیگس کلا
  تازه حضور جیک لاکلی هم توی سریال دیدیم
  نمی‌دونم یه بازیگر چجوری میخاد ۳ نفر رو با ۳ لهجه متفاوت با ۳ اکت بازیگری متفاوت ارائه بده ولی دمش گرم
  خیلی بازیگر درجه یکیه اسکار آیزاک

  Amir mohsenAdanavidphoenixK1Just GOD OF WARahmad_bk
  • Big Bad Wolf گفت:

   برادر اصلا میدونی اسمون چیه؟
   وقتی موقعیت یه ستاره تو اسمون عوض بشه ، همه جای دنیا عوض میشه
   مثال بارزش هم در بازی ستاره قطبی هست که از تمام سطح زمین یه شکل دیده میشه

   AdaAmir mohsen
   • Mohammad8136 گفت:

    نمی خوام دفاعی کنم اما شاید یه جورایی یه دریچه ای باز کرده توی اون منطقه که بعد های گذشته نشون داده بشه… از این گذشته شاید دکتر مشغول مشکلات توی دکتر استرینج بعد هست… مارول چیزایی رو به خوبی چیده که حتی من مخاطب نفهمیدم دیگه برای همچین چیزی قطعا یه دلیلی داره

 • خیلی خوب نقش 2 نفر رو بازی میکنه
  بازیگر خوبی هست چی میشه هرچی زودتر دکتر دووم رو بیارن یه ایستراگ ازش تو قسمت دوم بود
  بازیگر آرتور هم خیلی خوب هست

  Mohammad8136Amir mohsen
 • 20000panda گفت:

  ولی بدون کانشو قدرت نداره مون نایت دیدی که کانشو زندانی شد پس چجو میخاد مارک بره ازادش کنه حالا که قدرتیم نداره؟

  Amir mohsen
 • Meraj گفت:

  بیا از لحاظ منطقی هم بهش نگاه کنیم ک شاید جهانی ک
  مون نایت توش هست یه دنیای دیگس مثل ونوم یا اون دوتا مرد عنکبوتی دیگه و چون مارول پروژه چند جهانی رو توی سر داره این احتمال منطقی تره

  Meraj
  • Who? گفت:

   با توجه به فیلم اسپایدرمن و اوردن جهان های موازی به مجموعه فیلم های مارول؛شاید دنیای مون نایت دنیایی جدا از دنیا انتقام جویان باشه؛پس طبیعیه که کسی متوجه نشه.