شرکت یوبی سافت NFTها را به بازی‌های خود اضافه می‌کند

16 آذر 1400 - 23:22

یوبی سافت اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را به بازی‌های خود اضافه کند و این رویه با بازی Ghost Recon Breakpoint آغاز می‌شود.

شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) قرار است NFTها را از طریق پلتفرم Ubisoft Quartz به بازی‌های خود اضافه کند. شرکت مذکور این پلتفرم را به عنوان «نخستین پلتفرم برای NFT‌های قابل بازی و کم مصرف در بازی‌های AAA» معرفی کرده است. NFTها در واقع واحدهای منحصر به‌ فرد غیرقابل تعویض داده‌های ذخیره‌ شده‌ی دیجیتال هستند که کاربران می‌توانند آن‌ها را خرید و فروش کنند.

طبق اعلام یوبی‌سافت، Ubisoft Quartz در این هفته به صورت بتا و با نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Ghost Recon Breakpoint کار خود را آغاز می‌کند که در آن بازیکنان می‌توانند با استفاده از دیجیت‌ها، وسایل نقلیه‌ی کلکسیونی درون بازی، سلاح‌ها و تجهیزات دیگر را خریداری کنند. این دیجیت‌ها به عنوان بخشی از «نسخه‌های محدود» منتشر می‌شوند که هر کدام از تعداد ثابتی آیتم‌‎های تزئینی تشکیل شده است.

یوبی‌سافت در این باره می‌گوید:

دیجیت‌ها راه جدیدی برای تجربه‌ی آیتم‌های تزئینی هستند که لذت بازی را با دارایی‌های با کیفیت AAA و هیجان داشتن NFT‌هایی که تجهیزات منحصر به فرد و کلکسیونی دنیای بازی‌های یوبی‌سافت را نشان می‌دهند، ترکیب می‌کند.

هر دیجیت شماره سریال مخصوص به خود را دارد که توسط سایر بازیکنان داخل بازی قابل مشاهده است و با گواهی مالکیت همراه خواهد بود. بازیکنان می‌توانند دیجیت‌ها را روی پلتفرم‌های ثرد پارتی خارج از اکوسیستم یوبی‌سافت بفروشند.

نیکولاس پوآرد (Nicolas Pouard)، معاون بخش آزمایش نوآوری استراتژیک یوبی‌سافت می‌گوید:

تلاش‌های بلندمدت ما را به درک این موضوع سوق داد که چگونه رویکرد غیرمتمرکز بلاک‌چین می‌تواند بازیکنان را به سهام‌داران بازی‌هایمان تبدیل کند؛ به گونه‌ای که برای صنعت ما نیز پایدار است و ارزشی را که از طریق زمانی که صرف می‌کنند، به دست می‌آورند. آن‌ها می‌توانند آیتم‌هایی را خریداری کرده یا محتوایی را به صورت آنلاین ایجاد کنند.

Ubisoft Quartz اولین واحد سازنده در چشم‌انداز بلندپروازانه‌ی ما برای توسعه‌ی یک متاورس واقعی است. این امر نمی‌توانست بدون غلبه بر محدودیت‌های اولیه بلاک چین برای بازی، از جمله مقیاس‌پذیری و مصرف انرژی، محقق شود.

Ubisoft Quartz از Tezos استفاده خواهد کرد؛ یک بلاک‌چین که به گفته‌ی یوبی‌سافت نسبت به سایر بلاک‌چین‌ها مانند اتریوم انرژی بسیار کمتری مصرف می‌کند.

دیدیه ژنوویس (Didier Genevois)، مدیر فنی بلاک چین یوبی‌سافت، در این باره گفت:

بهره‌وری انرژی یک نیاز کلیدی برای پیشبرد فناوری بلاک‌چین به سوی آینده‌ای است که در آن میلیون‌ها بازیکن بتوانند به طور گسترده از آن استفاده نمایند. ما Tezos را به دلیل شبکه‌ی اصلی اثبات سهام و رهبری آن در NFT‌های پاک انتخاب کردیم.

یک تراکنش در شبکه‌ی آن‌ها همان مقدار انرژی را مصرف می‌کند که یک ویدیوی 30 ثانیه‌ای پخش می‌شود. در حالی که نسل قبلی شبکه‌های بلاک‌چین می‌توانند همان انرژی مورد نیاز برای یک سال پخش بدون وقفه را مصرف کنند. این ردپای کربن کم به این معنی است که هم توسعه‌دهندگان و هم بازیکنان ما می‌توانند نوآوری را بدون به خطر انداختن پایداری در اولویت قرار دهند.

Ubisoft Quartz از تاریخ 18 آذر (9 دسامبر) به صورت بتا در دسترس خواهد بود. این نسخه با سه رقم رایگان در تاریخ های 9، 12 و 15 دسامبر عرضه خواهد شد که در Ubisoft Quartz در دسترس خواهد بود و با عنوان Ghost Recon Breakpoint قابل بازی است. همچنین در اوایل سال 2022 نیز نسخه‌های بعدی منتشر خواهند شد. یوبی‌سافت پیش‌تر نیز از قصد خود برای ساخت بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین و NFT خبر داده بود.

MEYSAMB300DARKSIRENBombsamexampleAlireza
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید