ایکس باکس سری ایکس/اس فروش ایکس باکس وان در ژاپن را پشت سر گذاشت

8 آذر 1400 - 13:42

با وجود اینکه تنها یک سال از عرضه‌ی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس در ژاپن می‌گذرد، این کنسول‌ها موفق به عبور از فروش هفت ساله‌ی ایکس‌ باکس وان در این کشور شده‌اند.

ایکس‌باکس 360 کنسول بسیار موفقی در ژاپن بود. مایکروسافت به لطف استفاده از انحصاری‌های محبوب در ژاپن مثل Ninja Gaiden موفق شدند تا این کنسول را برای این کشور جذاب جلوه دهند. با این حال استراتژی‌های غلط بازاریابی ایکس‌باکس وان باعث شد تا با عقب‌گرد جدی این کنسول از نظر فروش در ژاپن طرف باشیم. حقیقت این بود که بازی‌بازان ژاپنی‌ علاقه‌ای به Kinect و تلویزیون آمریکا نداشتند.

شکست جدی ایکس‌باکس وان در ابتدای نسل هشتم به این معنا بود که کنسول‌های جدید مایکروسافت، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس، مجبور بودند تا اعتماد بازی‌بازان را دوباره جلب کنند. در حال حاضر آمار فروش این کنسول‌ها در ژاپن هنوز هم پشت سر نینتندو سوییچ و پلی‌استیشن است. با این حال به نظر می‌رسد که کنسول جدید مایکروسافت دوباره موفق به جلب توجه بازی‌بازان این کشور شده است. ایکس‌باکس سری ایکس/اس موفق شده همین حالا هم فروش هفت ساله‌ی ایکس‌باکس وان در ژاپن را تنها در یک سال پشت سر بگذارد.

طبق آخرین آمار منتشر شده در تاریخ هفتم نوامبر، به نظر می‌رسد که کنسول ایکس‌باکس وان 114 هزار و 726 دستگاه در ژاپن فروخته است. این در حالی است که کنسول ایکس‌باکس سری ایکس 67 هزار و 366 دستگاه و ایکس‌باکس سری اس 48 هزار و 756 دستگاه فروخته است. این مجموع فروش کنسول‌های جدید مایکروسافت را به 116 هزار و 122 دستگاه می‌رساند. برخی معتقدند که این آمار نشان از موفقیت ایکس‌باکس سری ایکس/اس در ژاپن است. البته می‌توان گفت که استقبال از ایکس‌باکس وان هم افتضاح بوده است.

به نظر می‌رسد که سهیم شدن در بازار ژاپن به صورت جدی جزو اهداف اصلی مایکروسافت برای ایکس‌باکس باشد. طی چند سال اخیر شاهد همکاری‌های زیادی با توسعه‌دهندگان ژاپنی و بازی‌های ژاپنی برای Game Pass بوده‌ایم.

sauronJavad BarshoeeiDARKSIRENRaminOmid_FshT800Little∞GodMEYSAMB300Sina Morganfarshadxگیمر عادیFlawlessAli Hassan nejadمتأثر گشتهHossein_KingETERNAL_MAN (از بن بازگشته)اینسایدر استخونیP.morganalinerd2Starwarszero
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید