ماجرای جالب دروغ مایکروسافت به مطبوعات در مورد ایکس باکس اورجینال

6 آذر 1400 - 08:48
ایکس باکس

در یکی از بخش‌های موزه‌ی آنلاین ایکس باکس متوجه داستان جالبی درباره‌ی داستان دروغ گفتن مسئولین مایکروسافت، درباره‌ی ساخت این کنسول به رسانه‌ها شدیم.

بیست سال قبل، شرکت مایکروسافت با انتشار اولین کنسول ایکس باکس وارد بازار گیمینگ شد. حالا به مناسبت بیست سالگی ایکس باکس، یک موزه‌ی مجازی مربوط به تاریخ این کنسول در دسترس علاقه‌مندان گرفته که با افشای داستان‌هایی از مسائل پشت صحنه‌ی این کنسول، طرفداران را به شوق آورده است.

یکی از این داستان‌ها مربوط به وقتی است که ساخت اولین کنسول ایکس باکس، قبل از انتشار خبر رسمی از سوی مایکروسافت لو رفته بود.

با توجه به اطلاعات منتشر شده در موزه‌ی مجازی ایکس باکس، مجله‌ی Next Gen در آن زمان به تعدادی از مسئولین مایکروسافت مراجعه کرده و درباره‌ی صحت مطالب افشا شده پرسیده‌ بود؛ مسئولین مربوطه هم بدون کوچک‌ترین تردیدی دروغ گفتند و اشاره‌ کردند که اصلا چنین چیزی در دست ساخت نیست.

به عنوان مثال، اقای سیموس بلکلی (Seamus Blackley)، در پاسخ سوالات این مجله گفت که در حال ساخت نرم افزاری برای ویندوز و کارت‌های گرافیک است. البته او در همین حین به صورت مخفیانه، مدیریت تیم ساخت اولین کنسول ایکس باکس را بر عهده داشت.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط خود آقای سیموس بلکلی در موزه‌ی مجازی ایکس باکس، او در پاسخ به سوالات درباره‌ی ساخت کنسولی به نام ایکس باکس گفته بود:

غیرممکن است، نمی‌دانم درباره‌ی چه چیزی صحبت می‌کنید. ایکس باکس دیگر چیست؟ چطور ممکن است؟ من مسئول مدیریت نرم‌افزارهای بخش سرگرمیِ گرافیکی هستم و هم‌ اکنون در حال توسعه‌ی یک نرم افزار، برای بهبود عملکرد کارت‌های گرافیکی در ویندوز هستم.

جدا از افتتاح این موزه‌ی مجازی به مناسبت بیستمین سالگرد عرضه‌ی ایکس باکس، بیش از 70 بازی به لیست بازی‌های پشتیبانی شده‌ی سیستم Backwards compatibility اضافه‌ شده‌اند و چند نفره‌ی بازی Halo Infinite به صورت رایگان در دسترس بازی‌بازان قرار دارد.

امینOmid_Fshbearer of the ashen undeadSamulP.morganAli Hassan nejadalinerd2deathwingsاینسایدر استخونیDARKSIRENSina MorganAlirezamohsenj74Little∞Godردد۲ آشغال ترین بازی pcامیرعلی قهرمانی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید