پلی استیشن پلاس: بازی‌های رایگان احتمالی در ماه اکتبر

پلی‌استیشن

تا فرا رسیدن ماه اکتبر فاصله‌ی چندانی باقی نمانده و کم‌کم باید منتظر اعلام بازی‌های رایگان پلی‌استیشن پلاس (PlayStation Plus) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ باشیم.

با این وجود که عناوین رایگان پلی‌استیشن پلاس تا آخر این هفته به طور رسمی اعلام نخواهند شد، اما بد نیست که در این فاصله به پیش‌بینی بازی‌هایی که امکان اضافه شدن به سرویس پلاس را دارند، بپردازیم.

عناوین پلی‌استیشن ۵

برای کنسول پلی‌استیشن ۵، پیش‌بینی ما عرضه‌ی بازی Hell Let Loose و یا JETT: The Far Shore بوده و علت آن این است که هر‌دوی این عناوین در تاریخ ۵ اکتبر منتشر خواهند شد و این موضوع هردو بازی را به کاندیدهای مناسبی برای عرضه در روز انتشار در سرویس پلی‌استیشن پلاس تبدیل می‌کند.

علاوه بر این‌که بر اساس لیک‌های منتشر شده، امکان حضور Hell Let Loose در لیست بازی‌های رایگان این ماه پلاس وجود دارد، عنوان JETT: The Far Shore نیز به علت قراردادی که سونی (Sony) با استودیوی سازنده‌ی بازی بسته است، بعید نیست که همانند بازی Maquette از همان ابتدای انتشار در سرویس پلاس منتشر شود.

پلی‌استیشن

عناوین پلی‌ استیشن ۴

به علت نزدیک شدن به هالووین (Halloween)، این احتمال را می‌دهیم که سونی انگشت بر یک بازی ترسناک بگذارد؛ همان‌طور که اکتبر سال گذشته نیز عنوان Vampyr را به این سرویس اضافه کرد. بازی Dying Light بهترین مشخصه‌ها را برای قرار گرفتن در عناوین اکتبر دارد.

این بازی نه‌تنها به عنوان یک بازی ترسناک برای مراسم هالووین مناسب است، بلکه با گذشت چندین سال از انتشار آن و فاصله‌ی نه چندان زیادی که با عرضه‌ی Dying Light 2 داریم، افزودن Dying Light به سرویس پلاس فرصت مناسبی را برای تیم تکلند (Techland) فراهم می‌کند که به جذب مخاطب برای تجربه‌ی نسخه‌ی دوم این مجموعه بپردازد.

عنوان دیگری که احتمال حضور در لیست اکتبر پلاس را دارد، بازی تحسین شده‌ی Hyper Light Drifter است که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد. علت انتخاب این بازی برای اضافه شدن به عناوین پلاس این است که همانند JETT: The Far Shore، استودیوی سازنده‌ی این بازی یعنی هارت مشین (Heart Machine) برای عرضه‌ی بازی Solar Ash با سونی قرارداد بسته است.

در نتیجه یکی از بهترین راه‌های تبلیغ Solar Ash، رایگان شدن عنوان قبلی این استودیو است. همچنین ممکن است عده‌ای با دیدن تریلر Solar Ash علاقه‌ی چندانی برای خرید این بازی نداشته باشند، اما پس از تجربه‌ی Hyper Light Drifter نظرشان تغییر کند.

در هر صورت به یاد داشته باشید که این‌ها صرفا گمانه‌زنی‌های ما بر اساس تاریخچه‌ی عناوین سرویس پلاس و موارد این‌چنینی هستند و ممکن است تمامی حدس‌هایمان اشتباه از آب دربیایند. به هر حال تا چند روز دیگر لیست رسمی بازی‌های اکتبر منتشر خواهد شد و تا آن موقع راهی جز صبر کردن نداریم.

Moein MM2PLAYSTATION ON TOPMatin_khAHM.GamerMahyarMsmEllieAli Hassan nejadP.morganWild RageSAMAN Ghost of Sparta

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید