معرفی بازی Battlefield 2042 منجر به افزایش بازی‌بازان Battlefield 4 شده است

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۳

به لطف معرفی و انتشار تریلر فوق‌العاده‌ی بازی Battlefield 2042، شاهد افزایش چشمگیر بازی‌بازان Battlefield 4 بوده‌ایم. دایس (DICE) هم به همین مناسبت ظرفیت سرورهای بازی Battlefield 4 را افزایش داده است.

پیش از معرفی رسمی Battlefield 2042، جامعه‌ی Battlefield از شایعات حول یک بازی در آینده‌ای نزدیک بسیار هیجان‌زده شده بود. دو بازی قبلی این فرنچایز به جنگ جهانی اول و دوم می‌پرداخت و به همین سبب بسیاری از گجت‌ها و وسایل نقلیه‌ی محبوب بازی‌بازان از آن‌ها حذف شده بود. Battlefield 2042 نه تنها ابزار مدرن را بار دیگر به سری بازمی‌گرداند، بلکه شاهد فناوری آینده‌نگرانه هم هستیم. البته تا حدی که گیم‌پلی خالص Battlefield دچار تغییرات گسترده نشود.

علاوه بر حال و هوای مدرن، Battlefield 2042 تخریب گسترده‌ای که این سری برای آن معروف است را هم بر می‌گرداند. نه تنها قادر به تخریب دیوارها خواهید بود، بلکه هر نقشه یک رویداد تخریب‌گر مخصوص خود را خواهد داشت. معرفی و تریلر Battlefield 2042 نه تنها هواداران را برای آینده‌ی سری هیجان‌زده کرد، بلکه شاهد بالا رفتن مشارکت بازی‌بازان در بازی‌های قدیمی این فرنچایز بودیم. در واقع Battlefield 4 شاهد افزایش قابل توجه بازی‌بازان در هفته‌های گذشته بوده است.

این افزایش آن قدر زیاد بوده که باعث به وجود آمدن مشکلاتی در سرورهای بازی شده و حالا بازی‌بازان باید زمان‌های زیادی را در صف‌های Matchmaking صرف کنند. این موضوع با توجه به عرضه شدن Battlefield 4 در سال ۲۰۱۳ و عرضه‌ی سه بازی دیگر در این فرنچایز پس از آن، کمی عجیب و شایسته توجه است. دایس هم متوجه این افزایش شده و برای کمک به کاهش مشکلات، ظرفیت سرورهای بازی را افزایش داده است. الکترونیک آرتس و دایس به زیر نظر داشتن بازی در این زمینه ادامه می‌دهند.

اگر بر روی رایانه‌های شخصی بازی را تجربه می‌کنید، باید گفت که Battlefield 4 اخیرا شاهد رویدادهای دیگری هم بوده است. این بازی اخیرا بر روی آمازون و از طریق Prime Gaming رایگان شد. در واقع همین حالا هم فرصت دارید تا در دو روز آینده، این بازی را به صورت رایگان دانلود کنید. به نقل از SteamDB هم تعداد بازی‌بازان هم‌زمان Battlefield 4 در یک ماه اخیر به ۱۱ هزار نفر رسیده است. انتظار می‌رود که چنین افزایشی بر روی کنسول‌ها هم رخ داده باشد. خصوصا با توجه به اینکه بازی بر روی سرویس Xbox Game Pass در دسترس است.

بازی Battlefield 2042 در تاریخ جمعه، ۳۰ مهر ۱۴۰۰ (۲۲ اکتبر ۲۰۲۱) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

25
3

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید