قابلیت Dolby Vision در این هفته به ایکس باکس سری ایکس و اس اضافه خواهد شد

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵
Xbox Series XS

طبق اعلام شرکت مایکروسافت، اینسایدرهای ایکس باکس قادر خواهند بود تا در طی هفته‌ی جاری در کنسول‌های سری ایکس و اس این شرکت به آزمایش قابلیت Dolby Vision بپردازند.

شرکت مایکروسافت حالت آزمایشی قابلیت Dolby Vision را در دسترس کاربرانی که عضو مجموعه‌ی اینسایدرهای این شرکت هستند قرار خواهد داد. در واقع، این کاربران که عضو آلفا رینگ مجموعه‌ی اینسایدرهای مایکروسافت هستند، می‌توانند طی هفته‌ی جاری به آزمون و خطا و نقص‌یابی عملکرد این قابلیت پرداخته تا این شرکت بتواند پس از رفع و رجوع آن‌ها، Dolby Vision را به صورت عمومی در دسترس دارندگان کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس قرار دهد.

همچنین، اگر اطلاعاتی از قابلیت Dolby Vision ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که متن زیر که در توضیحات این قابلیت ذکر شده است را مشاهده نمایید:

هنگامی که شما در حال استفاده از قابلیت Dolby Vision در بازی‌های خود هستید، تصاویر بسیار واقعی‌تری را خواهید دید که از روشنایی، کنتراست و حتی عمق رنگی بالاتر از قابلیت HDR را در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین، این قابلیت تا ۴۰ برابر تصاویر را برجسته‌تر نشان داده و از عمق رنگ تا ۱۲ بیت در تلویزیون‌های سازگار پشتیبانی می‌کند.

طبق گفته فوربس، بسیاری از شرکت‌های تولید کننده‌ی Dolby Vision در حال ساخت تلوزیون‌هایی هستند که به صورت خودکار از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. از طرفی دیگر، دالبی قرار است تا فهرستی از عناوینی که بیشترین بهره را از این قابلیت خواهد گرفت و این ویژگی در موتور بازی‌سازی آن‌ها گنجانده شده را برای دارندگان کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر کند.

کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس هم‌اکنون با قیمت‌هایی معادل ۵۰۰ و ۳۰۰ دلار در دسترس خریداران قرار دارد.

16
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • MahyarSam گفت:

  چقدر خوب اما نیاز به یه تلویزیون توپ میخواد که گرونه من یه بار خواستم یه تلویزیون گیمینگ بگیرم همه کار کردم ها اما به خاطر یه چیزی نشد
  .
  .
  .
  .
  گفت پول
  گفتم ندارم |:

  14
  0
 • Good look گفت:

  ایول ابتکار هوشمندانه ای البته بقول خودشون روی موتور بازی سازیم سوار بشه چقدر کیفیت بازیها عالی میشه،طبقه ویدیوهای که دیدم و روی بعضی تلوزیونها سواره خیلی روی کیفیت تصویر تاثیر داره.خانواده دالبی ها(دالبی اتموس،دالبی ویژن) بر روی این کنسول با این ابتکار قطعا روی‌فروشش تاثیر داره.فقط این سوال هست که بر روی تلوزیون و‌مانیتوری که از این امکان برخوردا نیست ایا میشود خروجی دالبی هاروگرفت یا خیر؟من فکر میکنم نه شما چطور؟

  14
  0