گزارش: PSVR 2 از وضوح ۴K و موتور ایجاد لرزش برخوردار است

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹

طبق گفته‌ی چند تن از منابع معتبر وب‌سایت UploadVR، هدست واقعیت مجازی نسل نهمی سونی از وضوح ۴۰۰۰×۲۰۸۰ پیکسلی (۲۰۰۰×۲۰۴۰ پیکسل برای هر چشم) بهره‌مند است. این عدد، اندکی کمتر از HP Reverb G2، صدرنشین جدول فروش هدست‌های واقعیت مجازی، و مقداری بیشتر از Oculus Quest 2 است.

هدست واقعیت مجازی نسل جدید سونی در زمینه‌ی تشخیص زاویه‌ی دید کاربر، از قابلیت Foveated Rendering بهره می‌برد. همچنین این هدست از یک صفحه‌ی تنظیم جداسازی لنزها و موتور ایجاد لرزش (Vibration Motor) که در زمینه‌ی بازخورد هاپتیک (Haptic Feedback) به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند هم برخوردار است. ظاهرا سونی (Sony) وجود این موتور در PSVR 2 را به توسعه‌دهندگان و شرکای خود اطلاع داده است. PSVR 2 که گفته می‌شود برای یافتن کنترلر واقعیت مجازی جدید سونی، دوربین‌هایی در آن تعبیه شده است، برای اتصال به پلی‌استیشن ۵ تنها به یک کابل USB Type-C نیاز دارد.

بر اساس گزارش UploadVR، قابلیت‌های جدید PSVR 2 در کنار هم یک تجربه‌ی واقعیت مجازی حقیقتا نسل جدید را تعریف می‌کنند که سونی برای کاربران کنسول پلی‌استیشن ۵ در نظر گرفته است. در ماه فوریه بود که سونی اعلام کرد بر روی یک سیستم واقعیت مجازی نسل نهمی برای کنسول پلی‌استیشن ۵ کار می‌کند که عرضه‌ی آن پس از سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است.

هیده‌آکی نیشینو (Hideaki Nishino)، رئیس برنامه‌ریزی بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainment)، در رابطه با PSVR 2 نکات زیر را بیان کرده است:

ما هر آنچه پس از عرضه‌ی PSVR برای کنسول پلی‌استیشن ۴ آموختیم را به کار گرفته‌ایم تا یک سیستم واقعبت مجازی نسل نهمی، که در آن همه‌چیز از وضوح تصویر گرفته تا میدان دید هدست و ورودی‌ها بهبود یافته است را توسعه دهیم.

علی‌رغم اینکه PSVR 2 تجربه‌ی یک وضوح بصری بی‌نقص را ضمانت می‌کند، برای اتصال آن به کنسول پلی‌استیشن ۵ تنها یک کابل در نظر گرفته شده است تا راه‌اندازی این هدست واقعیت مجازی آسان شده و میزان سادگی کار با آن ارتقا یابد.

به گفته‌ی آقای نیشینو، کنترلر واقعیت مجازی جدید سونی بسیاری از قابلیت‌های کلیدی کنترلر دوال‌سنس پلی‌استیشن ۵ را در خود جا داده است. همچنین در طراحی این کنترلر، بر ارگونومی بودن آن توجه خاصی شده است.

سیستم واقعیت مجازی جدید ما توسعه‌ی زیادی را پیش‌رو دارد و مطمئنا در سال ۲۰۲۱ وارد بازار نخواهد شد. با این حال بنا داشتیم این جزئیات زودهنگام را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم؛ چراکه توسعه‌دهندگان خلق جهان‌های تازه‌ای را که می‌توانید با استفاده از تکنولوزی واقعیت مجازی در آن‌ها کاوش کنید، آغاز کرده‌اند.

20
1
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید