بلیزارد در سه سال گذشته ۲۹ درصد بازی‌بازان خود را از دست داده است

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰

بر اساس آخرین گزارش مالی مجموعه‌ی اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard)، شرکت بلیزارد در سه سال گذشته بیش از ۲۹ درصد از بازی‌بازان خود را از دست داده است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، شرکت بلیزارد در سال ۲۰۱۸ یک پایگاه ۳۸ میلیونی از بازی‌بازان فعال و آنلاین را در اختیار داشت که این آمار در سه‌ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۱ به ۲۷ میلیون نفر کاهش پیدا کرده است.

همان‌طور که گفته شد، اخیرا مجموعه‌ی اکتیویژن بلیزارد جدیدترین گزارش‌های مالی خود در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرده است که شامل عملکرد کلیه‌ی بخش‌ها می‌شود. در حالی که عملکرد شرکت اکتیویژن بسیار عالی به شمار می‌آید اما به نظر می‌رسد کمترین میزان درآمد از سوی شرکت بلیزارد به دست آمده است. شرکت بلیزارد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۷ درصدی درآمد را داشته که این افزایش سود به دلیل عملکرد خوب بازی‌های Hearthstone ،WoW Classic و Shadowlands رقم خورده است. بدون شک تاثیر همه‌گیری ناشی از ویروس کرونا باعث این رشد درآمد شرکت بلیزارد بوده است؛ چرا که در کنار کاهش چشم‌گیر پایگاه بازی‌بازان فعال این شرکت، بازی‌بازان باقی‌مانده وقت و هزینه‌ی بیشتری را در دوران قرنطینه صرف محصولات این توسعه‌دهنده کرده‌اند.

البته کاهش بازی‌بازان فعال شرکت بلیزارد چندان دور از انتظار نیست. عمده‌ی بازی‌بازان و طرفداران این شرکت به تجربه‌ی سری World of WarCraft می‌پردازند که با وجود موفقیت و محبوبیت، حدود ۱۷ سال از عمر آن می‌گذرد. همچنین شرکت بلیزارد از سال ۲۰۱۶ و عرضه‌ی بازی Overwatch، دیگر عنوان جدید را منتشر نکرده است و اخیرا نیز روند انتشار به‌روزرسان‌های منظم برای محصولات خود را متوقف نموده تا بتواند تمرکز خود را بیشتر بر روند توسعه‌ی Overwatch 2 قرار دهد.

البته بیانیه‌های اخیر مجموعه‌ی اکتیویژن بلیزارد خبرهای خوبی به همراه دارد. طبق گزارش‌های رسمی، بازی‌بازانی که به تجربه‌ی آزمایشی دو عنوان Diablo 2: Resurrectioned و Diablo Immortal پرداخته‌اند، بازخوردهای بسیار مثبتی را داشته‌اند. این دو بازی قرار است تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی به بازار عرضه شوند اما هنوز در مورد زمان عرضه‌ی دو عنوان Overwatch 2 یا Diablo 4 خبری در دست نیست.

3
2

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید