سونی ۲۰۰ میلیون دلار دیگر در اپیک گیمز سرمایه‌گذاری می‌کند

۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۱

شرکت سونی به صورت رسمی اعلام کرد که ۲۰۰ میلیون دلار دیگر را در شرکت اپیک گیمز (Epic Games) سرمایه‌گذاری می‌کند.

اپیک گیمز در خصوص سرمایه‌گذاری جدید گفت:

این سرمایه‌گذاری براساس روابط نزدیک اپیک گیمز و سونی بنا شده است و ماموریت مشترک ما را برای پیشرفت در بخش فناوری، سرگرمی و خدمات آنلاین تقویت می‌کند.

سونی پیش‌تر در جولای ۲۰۲۰،مبلغی به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار را در شرکت اپیک گیمز سرمایه‌گذاری کرده بود. تیم سویینی (Tim Sweeney)، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت اپیک گیمز در رابطه با سرمایه‌گذاری جدید سونی در این شرکت گفت:

ما از سرمایه‌گذاران جدید و قبلی خود که از برنامه و چشم‌انداز اپیک گیمز و Metaverse پشتیبانی می‌کنند، صمیمانه سپاسگزاریم. سرمایه‌گذاری آن‌ها به ما در سرعت بخشیدن به در تجارب اجتماعی مرتبط در بازی‌های Fortnite، Rocket League و Fall Guys کمک خواهد کرد. در عین حال، توسعه‌دهندگان بازی و خالقان Unreal Engine، سرویس‌های آنلاین اپیک و فروشگاه اپیک گیمز تقویت خواهند شد.

همچنین کنیچیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida)، مدیر عامل بخش Sony Group Corporation در این باره گفت:

اپیک گیمز همچنان به ارائه‌ی تجربه‌های انقلابی از طریق فناوری‌های پیشرفته‌ی خود ادامه می‌دهد و از خالقان بازی‌ها در سراسر صنعت سرگرمی دیجیتال پشتیبانی می‌کند. ما از تقویت همکاری خود با اپیک گیمز برای ارائه‌ی تجربه‌های جدید به مخاطبان بسیار هیجان‌زده هستیم. من کاملاً اعتقاد دارم که این همکاری با هدف ما در همسو کردن جهان با احساسات، از طریق خلاقیت و فناوری مطابقت دارد.

براساس اطلاعات جدید منتشر شده، ارزش کنونی سهام اپیک گیمز اکنون به ۲۸٫۷ میلیارد دلار رسیده است.

28
4
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید