اولین نگاه به سونی اکسپریا ۱ III؛ جزئیات و انتظارات

۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰
سونی اکسپریا ۱ III

اکسپریا ۱ II یکی از بهترین گوشی‌های هوشمند شرکت سونی به شمار می‌رود که ویژگی‌های مناسب و سخت‌افزار قدرتمندی را تحت یک ظاهر جذاب ارائه می‌دهد. همان‌طور که مشخص است، این غول ژاپنی به دنبال ادامه این روند در اکسپریا ۱ III است.

همانند مدل پیشین این سری انتظار می‌رود که این گوشی هوشمند نیز به تعداد بسیاری زیادی قابلیت جذاب مجهز شود. با این حال با توجه به گزارش‌های غیررسمی و شایعات موجود، به نظر می‌رسد که سونی این بار چندان به بحث کارایی محصول جدید خود نخواهد پرداخت. بنابراین پیش از معرفی رسمی این گوشی در اواسط ماه آوریل میلادی، ما تمام شایعات، گزارش‌های غیررسمی و اخباری که در سطح اینترنت موجود هستند را جمع‌آوری کرده و در زیر به آن‌ها می‌پردازیم.

شیوه نام‌گذاری سونی با روند ساده‌ای که در گذشته می‌دیدیم، بسیار فاصله گرفته است اما نمی‌توان انتظار داشت که در گوشی جدید این شرکت شاهد تغییر آن باشیم. مدل قبلی این سری با نام اکسپریا ۱ II شناخته می‌شود، بنابراین انتظار می‌رود که ورودی جدید مجموعه با نام اکسپریا ۱ III معرفی و عرضه شود.

یک موضوع در این بین باید حل شود. شاید شما نیز همانند بسیاری از کاربران دیگر، همیشه در خواندن نام این محصول مشکل داشته باشید. در واقع نام این محصول به صورت «اکسپریا ۱ مارک ۳» خوانده می‌شود. این روند نام‌گذاری، حقیقت تلخ اشتباهات پرتکرار سونی را یادآور می‌شود؛ اشتباهاتی که ظاهراً تا مدتی مدید ادامه خواهند یافت.

سونی تایید کرده است که طی یک رویداد در تاریخ ۲۵ فروردین (۱۴ آوریل ۲۰۲۱) به معرفی اعضای جدید خانواده اکسپریا می‌پردازد. در حال حاضر فهرست گوشی‌های حاضر در این رویداد منتشر نشده است، اما یک افشاگر فعال در شبکه اجتماعی ویبو (Weibo) تایید کرده که شاهد رونمایی از اکسپریا ۱ III خواهیم بود. همچنین فاش شده است که ما افزون بر این محصول، سرانجام معرفی اکسپریا ۱۰ III و اکسپریا ۵ III را هم نظاره خواهیم کرد.

رندرهای اکسپریا ۱ III بسیار زود در فضای مجازی منتشر شد و استیو همرستوفر در اواخر ماه ژانویه حدس زد که شاید شاهد بازیابی طراحی اکسپریا ۱ II باشیم. این به معنای حاشیه‌های ملموس در بالا و پایین نمایشگر و عدم استفاده از روزنه جهت جای‌گیری دوربین سلفی در نمایشگر است. همرستوفر علاوه بر تصاویر مذکور، یک ویدیو ۳۶۰ درجه نیز منتشر کرد که بسیار قابل توجه است.

برای مشاهده ادامه مقاله با کلیک روی این متن به صفحه مربوطه در تکفارس مراجعه کنید

7
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید