بررسی لپ تاپ ایسوس ROG زفیروس G15

۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵
بررسی ایسوس ROG زفیروس G15

زمانی که سال گذشته میلادی لپ تاپ ایسوس ROG زفیروس G14 به بازار عرضه شد، بسیاری از معادلات را تغییر داد. لپ تاپ مذکور علی‌رغم وزن سبک، به پردازنده و کارت گرافیک قدرتمندی مجهز بود که بهتر از هر لپ تاپ هم‌رده خود، بازی‌ها را اجرا می‌کرد. آیا ایسوس ROG زفیروس G15 هم با ذهنیت یکسانی پا به عرصه گذاشته است؟ در حقیقت مدل پیشین این سری تنها از لپ تاپ‌های گیمینگ هم‌رده خود بهتر به نظر نمی رسید؛ بلکه این لپ تاپ بهتر از تمام محصولات هم‌قیمت خودش ظاهر شد.

زمانی که ابتدا اخبار عرضه مدل جدید این لپ تاپ به گوش رسید، بسیاری به این فکر می‌کردند که چطور می‌توان عملکرد آن را بهتر کرد؟ گویا ایسوس نیز دغدعه مشابهی داشته است. این لپ تاپ با حفظ ترکیب برنده، اندکی بزرگ‌تر و قدرتمند‌تر شده است تا باری دیگر با قیمت مناسب خود بازار را تصاحب کند.

شاید بتوان بزرگ‌ترین دستاورد ایسوس ROG زفیروس G15 را پردازنده آن دانست. تمام مدل‌های ROG زفیروس G15 به پردازنده‌های هشت هسته رایزن ۹ ۵۹۰۰HS شرکت AMD مجهز هستند. مدلی که در این بررسی به آن پرداخته می‌شود، به یک کارت گرافیک جی‌فورس RTX 3070 و ۱۶ گیگابایت رم مجهز است که به لطف حافظه ۱ ترابایتی خود، هر چیزی را ممکن می‌سازد. البته باید توجه داشت که این مدل، نسخه پایه ROG زفیروس G15 نیست.

نسخه پایه این لپ تاپ به یک کارت گرافیک انویدیا جی‌فورس RTX 3060 با ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی مجهز است. جدای از این دو مدل، دستگاه‌های مبتنی بر کارت گرافیک RTX 3080 با رم‌های ۱۶ و ۳۲ گیگابایت هم دیده می‌شوند که مشخصاً قیمت بیشتری هم دارند. با این حال به نظر می‌رسد که لپ‌تاپ مورد بررسی ما بهترین پیکربندی ممکن، مناسب‌ترین قیمت را داراست.

بررسی ایسوس ROG زفیروس G15

برای مشاهده ادامه مقاله در تکفارس، این‌جا کلیک کنید

4
1
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید