مایکروسافت و ایکس باکس تا تابستان ۲۰۲۱ هر ماه میزبان رویدادهای بزرگی خواهند بود

۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۹

طبق ادعای سردبیر اجرایی Windows Central دانیل روبینو (Daniel Rubino)، مایکروسافت قصد دارد تا در اواخر ماه مارس و ماه‌های آوریل، مه و ژوئن هر ماه رویدادهای بزرگی برگزار کرده و از عناوین مختلفی رونمایی کنند.

هم‌اکنون و با پیوستن رسمی شرکت بتسدا به استودیوهای ایکس باکس، می‌توان حتی بدون درنظر گرفتن خبر فعلی آینده‌ای پر از خبر و معرفی عناوین گوناگون را از جانب شرکت مایکروسافت متصور شد. در حقیقت، این موضوع توانسته تا حدود بسیار زیادی از خلاهایی که شرکت مایکروسافت در زمینه‌ی تولید محتوا در سال‌های گذشته داشته است را پرکند و گویا شرکت مایکروسافت نیز به اهمیت این موضوع کاملاً واقف بوده و برنامه‌ریزی‌های منظمی را برای آن درنظر گرفته است. از طرفی دیگر، اخیراً شرکت مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کرد که دارندگان اکوسیستم این شرکت از جمله کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی مبتنی بر ویندوز و همچنین کنسول‌های ایکس باکس در تابستان سال جاری میلادی و طی یک رویداد بزرگ قادر خواهند بود تا اخبار بیشتری در رابطه با عناوین آینده و بازی‌هایی که شرکت بتسدا در حال توسعه‌ی آن است را دریافت کنند.

اما در همین حین، یکی از اینسایدرهای این شرکت ادعا می‌کند که مایکروسافت علاوه بر رویداد بزرگ خود در تابستان، قصد دارد تا هر ماه رویدادهای بزرگی را برای معرفی عناوین مختلف خود برگزار کند که اولین آن‌ها نیز در پایان ماه جاری میلادی برگزار خواهد شد. البته طبق گزارشی که توسط نشریه‌ی ویندوزسنترال منتشر شد، رویداد اواخر ماه مارس (۲۶ مارس ۲۰۲۱) ممکن است تا صرفا یک نمایشگاه آنلاین فناوری و پلتفرم محور باشد و در کنار آن از برخی از عناوین کوچک رونمایی شود.

با این حال و با توجه به اخبار و شایعات مختلف، به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد ندارد تا برای معرفی عناوین خود تا تابستان صبر کرده و علاوه بر آن رویداد بزرگ، قصد دارد تا هر ماه با معرفی عناوین کوچک و بزرگ از طرفداران و دارندگان پلتفرم‌های ویندوز و ایکس باکس میزبانی کند. همچنین، این خبر اولین بار توسط دانیل روبینو به عنوان سردبیر اجرایی Windows Central در توییتر منتشر شد و وی از در کنار نام ماه‌های پیش رو برای برگزاری رویدادهای مایکروسافت از کلمه‌ی “big announcements” استفاده کرد تا توجه همگان به آن جلب شود.

اما از طرفی دیگر، برخی از گزارش‌های اخیر نیز ادعا می‌کنند که شرکت مایکروسافت و بتسدا قصد دارند تا در کنفرانس E3 2021 نیز حضوری فعال داشته باشند و مایکروسافت نیز در سال ۲۰۲۱ میلادی عناوین معرفی نشده‌ی مختلفی را روانه‌ی بازار بازی‌های ویدیویی کرد. البته، با توجه به تهی بودن بازار بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۲۱ و تاخیر خوردن مدام عناوین مختلف، می‌تواند خود برگ برنده و دلیل محکمی برای عجله‌ی مایکروسافت در نمایش و معرفی بازی‌های جدید خود باشد و عرضه‌ی بازی‌های معرفی نشده در سال جاری نیز در صورت تحقق می‌تواند نتایج مثبتی را برای آن رقم بزند که صد البته با توجه به شیوع ویروس کرونا حرکت بر روی ریل برنامه‌های از پیش تعیین شده نیز بسیار چالش برانگیز است. به هر ترتیب، هر کدام از موارد بالا می‌توانند دلیل محکمی برای صبر نکردن تا تابستان و تمرکز بر روی یک رویداد بزرگ باشند و آن را به گزینه‌ا‌ی دور از ذهن تبدیل کنند.

 

28
3
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید