فیل اسپنسر: موتور idTech توسط Xbox Game Studios مورد استفاده قرار می‌گیرد

۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱

شب گذشته اعضای بتسدا (Bethesda) و ایکس‌باکس در قالب یک میزگرد به صحبت در مورد قرارداد اخیر منعقد شده پرداختند. در همین حال، فیل اسپنسر (Phil Spencer) در خصوص جزئیات دیگری از خریداری بتسدا توسط مایکروسافت، از جمله استفاده از موتور idTech صحبت کرد.

اسپنسر علاوه بر توضیح در مورد بازی‌های بتسدا و انتشار عناوین آینده‌ی این شرکت بر روی پلتفرم‌هایی که دارای Game Pass هستند، در خصوص موتور idTech و استفاده‌ی استودیوهای بازی‌سازی ایکس‌باکس (Xbox Game Studios) از این تکنولوژی برای پروژه‌های آینده‌ی خود صحبت کرد.

وی در این باره اظهار داشت:

هنگامی که به توانایی استودیوی اید سافتور (id Software) و همکاری و گفت‌وگوهای آن‌ها با اعضای استودیوهای کوالیشن (The Coalition) و ۳۴۳ اینداستریز (۳۴۳Industries) و عناوین شوتر اول و سوم شخصی که در اختیار داریم فکر می‌کنیم، متوجه می‌شوم که این یک توانایی و ویژگی شگفت‌انگیز است.

مورد دیگری که هنوز در مورد آن صحبت نکرده‌ایم، فناوری موتور idTech و معنای آن برای ایکس‌باکس است. به طور مشخص ما تعداد زیادی استودیوی بازی‌سازی داریم که کارهای مختلفی را انجام می‌دهند. من روش کاری مارتی استراتون (Marty Stratton) و نحوه‌ی تعامل آن با استودیوهای بتسدا در مورد موتور idTech را دوست دارم. ما می‌توانیم در مجموعه‌ی خود از idTech که یکی از بهترین موتورهای بازی‌سازی جهان است، کارهایی را انجام دهیم و آن را به ابزاری تبدیل کنیم که بسیاری از توسعه‌دهندگان می‌توانند برای تحقق بخشیدن به اهداف و چشم‌انداز خود استفاده کنند.

تاکنون تنها دو استودیوی کوالیشن و ۳۴۳ اینداستریز از Xbox Game Studios بر روی توسعه‌ی عناوین تیراندازی تمرکز دارند. ۳۴۳ اینداستریز با موتور جدید Slipspace بر روی ساخت بازی Halo Infinite کار می‌کند. از طرف دیگر استودیوی کوالیشن تاکنون با استفاده از Unreal Engine بر روی ساخت بازی‌های Gears کار کرده است. این بدان معناست که مایکروسافت باید هزینه‌ای را به منظور استفاده از این موتور به اپیک گیمز (Epic Games) پرداخت کند و این مطمئناً کاری است که آن‌ها ترجیح می‌دهند در صورت امکان انجام ندهند. استفاده از موتوری که اکنون می‌توان از آن برای ساخت عناوین انحصاری در آینده استفاده کرد، مهم است.

البته از سویی دیگر، موتور idTech به جز بازی‌ The Evil Within، همواره برای ساخت عناوین تیراندازی اول شخص مورد استفاده قرار گرفته است. به طور کلی صحبت‌های فیل اسپنسر اسپنسر حاکی از آن است که توانایی موتور idTech می‌تواند متناسب با نیازهای بسیاری از توسعه‌دهندگان حاضر در Xbox Game Studios توسعه یابد و مورد استفاده قرار بگیرد.

19
4
برچسب‌ها: ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید