گزارشی در خصوص مشکلات توسعه‌ بازی Dying Light 2 منتشر شد

6 اسفند 1399 - 10:23

پس از موفقیت عنوان Dying Light، بسیاری از بازی‌بازان منتظر انتشار نسخه‌ی دوم این بازی محبوب زامبی‌محور هستند. این بازی ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۰ منتشر شود، اما به دلایل مختلف عرضه‌ی آن به تاریخی نامعلوم موکول شد. حال به‌تازگی گزارش جدیدی در خصوص مشکلات توسعه‌ی این بازی منتشر شده است.

به گزارش وب‌سایت The Gamer، نقل قول‌های زیادی از کارکنان پیشین استودیوی تک‌لند (Techland) و همچنین کارکنان ناشناس در خصوص وضعیت بازی Dying Light 2 ارائه شده است. گفته می‌شود که بیشتر مسائل به مدیرعامل تک‌لند یعنی پاول مارچوکا (Pawel Marchewka) و دیگر رهبران شرکت ارتباط دارد. به گفته‌ی کارکنان، این مدیران یک محیط کاری مسموم را ایجاد کرده‌اند.

به گفته‌ی منابع، این تنها بخشی از مشکل است زیرا مارچوکا و سایر مدیران ارشد اغلب به افراد استخدام شده به شدت فشار کاری وارد می‌کنند و پس از مدتی از روند کار خارج می‌شوند تا در نهایت از این شغل استعفا دهند. ظاهراً این اتفاق چندین بار رخ داده و منجر به روحیه‌‍‌ی پایین کارکنان و عقب نشینی‌های بزرگ شده است.

یک منبع در این مورد می‌گوید:

استودیوی تک‌لند سابقه‌ی استخدام افرادی را دارد که تیم امید زیادی به آن‌ها داشت، اما در نهایت اتفاقی رخ نداد. یکی از این موارد به مارک آلبینت (Marc Albinet)، طراح استخدام شده که سابقه‌ی کار در یوبی‌سافت را داشت، مربوط بود. این شخص قرار بود نحوه‌ی طراحی در استودیو را بازسازی کند. وی با بیش از ۳۰ سال سابقه نمی‌توانست سمت بالاتری را تجربه کند.

منبع دیگری نیز در این باره گفت:

هر زمان که یک متخصص در خصوص مواردی که مطابق با دستور کار هیئت مدیره نیست به مشاوره می‌پرداخت، به آرامی از پروژه و مسئولیت‌ها جدا می‌شد. این امر منجر به ترک افراد یا در نهایت اخراج آن‌ها می‌شود. برای کار در تک‌لند همواره باید مطیع باشید.

ظاهراً این وضعیت منجر به این شده است که بازی Dying Light 2 نیز وضعیت بسیار بدی داشته باشد. به گفته‌ی این منابع، علی‌رغم اینکه تک‌لند در ماه گذشته به در راه بودن اخبار جدید اشاره کرده بود، اما این استودیو هنوز نمی‌داند سرانجام و داستان این بازی چه خواهد شد. گفته می‌شود تغییرات زیادی در این استودیو صورت می‌گیرد و افراد اخراج می‌شوند و یا استعفا می‌دهند.

پیش از این نیز در سال گذشته‌ی میلادی یک وب‌سایت لهستانی گزارشی در خصوص روند توسعه‌ی بازی Dying Light 2 و مشکلات آن منتشر شد. البته سران تک‌لند بلافاصله این موضوع را تکذیب و اعلام کردند که روند توسعه‌ی بازی به خوبی پیش‌ می‌رود. مدتی پیش نیز نویسنده و کارگردان هنری این بازی از تک‌لند جدا شد.

البته این احتمال وجود دارد که گزارش منتشر شده کاملاً درست نباشد، اما در هر صورت به نظر می‌رسد بازی Dying Light 2 از نظر توسعه روند خوبی را طی نمی‌کند. این بازی برای عرضه بر روی کنسول‌های نسل هشتم، نسل نهم و رایانه‌های شخصی در نظر گرفته شده است.

#ONLY_PS5GoryGhostPlayStation Studios PS5معین سلیمانیunes_someysambmatrix4221489mono@alistarAll AlonePlaystation x DiscordNinja Theory
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید