۵ بازی دیگر از روی سرویس Xbox Game Pass حذف می‌شوند

۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
Xbox Game Pass

سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) به عنوان یکی از به صرفه‌ترین سرویس‌های عرضه‌ی بازی‌های روز دنیا به حساب می‌آید و توانسته تا طرفداران بسیاری نیز در سراسر جهان پیدا نماید. با این حال نباید انتظار داشت که همه‌ی عناوین ویدیویی برای همیشه بر روی این سرویس باقی بمانند و این بار قرار است تا ۵ بازی دیگر از روی این سرویس حذف گردند.

ایکس‌باکس گیم‌پس و ایکس‌باکس گیم‌پس آلتیمیت (Xbox Game Pass Ultimate) در طی هشت روز آینده پنج عنوان دیگر را از دست می‌دهند. البته نمی‌توان گفت که این یک نکته‌ی منفی برای این سرویس به حساب می‌آید چرا که از همان ابتدا نیز قرار بر همین منوال بوده است. با این حال باید این واقعیت را پذیرفت که در سرویس‌های آنلاین محور نمی‌توان برای همیشه یک بازی را نگه داشت.

طبق اخبار منتشر شده، دارندگان پلتفرم رایانه‌های شخصی ۴ بازی و دارندگان کنسول‌ها نیز ۴ بازی را از دست خواهند داد که ۳ عنوان میان آن‌ها مشترک می‌باشد. متأسفانه، برجسته‌ترین بازی که به زودی از گیم‌پس می‌رود، عنوان Oxenfree است که برای دارندگان هر دو طیف بازی‌بازان مشترک در این سرویس حذف خواهد شد.

در پلتفرم کنسول، مشترکان باید خود را برای خداحافظی با عناوین The Jackbox Party Pack 4 ،Vambrace: Cold Soul و Momodora: Reverie Under the Moonlight آماده کنند. از میان این سه بازی، قابل توجه‌ترین مورد احتمالا The Jackbox Party Pack 4 است که یک بازی عالی اجتماعی و یک بازی به شدت سرگرم کنننده برای دوران قرنطینه است.

در پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز به جز بازی Jackbox Party Pack 4، مشترکین گیم‌پس تمام بازی‌های ذکر شده در بالا را از دست خواهند داد . علاوه بر این عناوین، دارندگان رایانه‌های شخصی عنوان Mother Russia Bleeds را نیز اضافه بر بازی‌های قبلی از دست خواهند داد.

همانطور که گفته شد، این پنج عنوان ویدیویی طی هشت روز آینده یا به عبارتی در تاریخ ۲۸ فوریه (یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹) از روی سرویس گیم‌پس خواهند رفت. لازم به ذکر است که ممکن است این بازی‌ها دیگر هرگز به گیم‌پس باز نگردند. در حالی که دیده‌ایم که بعضی از بازی‌ها از این سرویس رفته ولی بعدا دوباره به گیم‌پس بازگشته‌اند، اما این امری عادی و معمولی نیست و همچنین هیچ یک از این عناوین آنقدر مهم و پر طرفدار نیستند که احتمال بازگشت آن‌ها را افزایش دهد.

بر طبق اخبار گفته شده، تا زمان رفتن نهایی این عناوین، هر پنج بازی با ۲۰ درصد تخفیف برای مشترکان گیم‌پس برای خرید در دسترس هستند. البته پس از رفتن آن‌ها از این سرویس، این پیشنهاد نیز با آن‌ها خواهد رفت، اما اگر می‌خواهید که بعد از ترک گیم‌پس نیز بتوانید تا هر یک از این بازی‌ها را انجام دهید، اکنون زمان خرید آن‌ها است. اینطور که به نظر می‌رسد نه تنها این عناوین کاملا ارزان هستند، بلکه این تخفیف برای این بازی‌ها نیز به شدت کمیاب است.

ایکس‌باکس گیم‌پس و ایکس‌باکس گیم‌پس آلتیمیت از طریق پلتفرم‌های اندروید، رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس با قیمت ۱۰ و ۱۵ دلار در دسترس بازی‌بازان قرار دارند. در صورت تمایل نیز می‌توانید عناوین تازه‌ی گیم‌پس را از اینجا مشاهده نمایید.

نظر شما همراهان همیشگی گیمفا چیست؟ به نظرتان این سرویس آنلاین محور می‌تواند جای عناوین آفلاین را پر کند یا خیر؟ با ما به اشتراک بگذارید.

14
1
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید