گزارش: شرکت AMD به‌زودی تکنولوژی Supersampling اختصاصی خود را منتشر می‌کند

22 بهمن 1399 - 19:05
کارت گرافیک‌های AMD

براساس جدیدترین شایعات منتشر شده، شرکت AMD قصد دارد یک تکنولوژی مشابه DLSS را در بهار سال جاری میلادی به بازار عرضه کند. با توجه به اطلاعات منتشر شده، اگرچه تکنولوژی جدید شرکت AMD عملکردی قابل قبول را از خود نشان داده است، ولی Supersampling شرکت AMD از تکنولوژی DLSS شرکت انویدیا (Nvidia) ضعیف‌تر خواهد بود.

پس از انتشار دومین نسخه از تکنولوژی Supersampling شرکت انویدیا با نام DLSS که با بهبود ویژگی‌های آن همراه بود، این تکنولوژی با استقبال بسیار خوب شرکت‌های بزرگ و کاربران روبه‌رو شد. این تکنولوژی به بازی‌بازان اجازه می‌دهد عناوین مورد علاقه‌ی خود را با تاثیر بسیار کم بر روی کیفیت، با نرخ فریمی بالاتر تجربه کنند.

در حال حاضر، تکنولوژی DLSS یکی از برتری‌های اصلی شرکت انویدیا در رقابت با شرکت AMD به شمار می‌رود. شرکت AMD اخیرا کارت‌های گرافیک سری RX 6000 را به بازار عرضه کرد که عملکردی بسیار خوب را از خود نشان دادند، ولی همچنان زمانی که از Supersampling یا رهگیری پرتو صحبت می‌شود، برتری با شرکت انویدیا خواهد بود.

براساس اخبار منتشر شده، شرکت AMD در حال حاضر بر روی تکنولوژی اختصاصی خود در زمینه‌ی Supersampling با نام Super Resolution کار می‌کند. اگرچه این تکنولوژی هنوز به صورت رسمی رونمایی نشده است، ولی تا به امروز شاهد انتشار شایعات مختلفی در خصوص آن بوده‌ایم. براساس جدیدترین شایعه‌ی منتشر شده، دیگر زمان زیادی تا انتشار جزییات رسمی از تکنولوژی Super Resolution باقی نمانده است.

یکی از منابع داخلی و معتبر با نام Red Gaming Tech بیان کرده است که تکنولوژی Super Resolution شرکت AMD عمکلرد بسیار خوبی را از خود نشان داده است، ولی کیفیت تصاویر تولید شده احتمالا به خوبی تکنولوژی DLSS نخواهد بود. با توجه به این موضوع، استفاده از تکنولوژی Super Resolution نرخ فریم شما را افزایش خواهد داد، ولی در مقابل کیفیت بازی به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

احتمالا همانند تکنولوژی DLSS، شرکت AMD نیز در نسخه‌های بعدی، کیفیت خروجی و عملکرد Super Resolution را بهبود می‌بخشد. به هر حال، اگر شایعات اخیر صحت داشته باشند، دیگر زمان زیادی تا انتشار به‌روزرسان بزرگ شرکت AMD و رونمایی از این تکنولوژی جدید باقی نمانده است.

GoryGhostمحسن رضوی فرmeysambmatrix4221489a low spec gamerکسری نراقی
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.