چند نسخه‌ از سری World of Warcraft برای گوشی‌های هوشمند در حال توسعه است

17 بهمن 1399 - 20:34

مجموعه‌ی خاطره‌انگیز و فوق‌العاده محبوب World of Warcraft بیش از یک دهه است که در اوج محبوبیت قرار دارد و طرفداران سبک استراتژی همچنان به تجربه‌ی نسخه‌های مختلف آن می‌پردازند.

محبوبیت سری World of Warcraft در میان بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی به قدری زیاد است که حتی با وجود این که در مدت زمان طولانی نسخه‌ اصلی و جدیدی برای این سری منتشر نشده اما همواره یکی از پرمخاطب‌ترین عناوین و از محبوب‌ترین گزینه‌های علاقه‌مندان به سبک استراتژی بوده است. حال به نظر می‌رسد دو شرکت بلیزارد (Blizzard) و اکتیویژن (Activision) قصد دارند تا این مجموعه را گسترش دهند و نسخه‌های متعدد و رایگان آن را در دسترس کاربران پلتفرم گوشی‌های هوشمند نیز قرار دهند؛ چرا که در سال‌های اخیر شاهد افزایش چشم‌گیر بازی‌بازان این پلتفرم بوده‌ایم و این امر می‌تواند منبع درآمد خوبی برای ناشرین و توسعه‌دهندگان باشد.

همان‌طور که گفته شد، اهمیت بازار تجاری پلتفرم گوشی‌های هوشمند بر کسی پوشیده نیست و شرکت اکتیویژن قصد دارد با استفاده از اعتبار مجموعه‌ی محبوب World of Warcraft، حضور پر قدرتی در این بازار تجربه نماید. اخیرا آقای بابی کوتیک (Bobby Kotick)، مدیرعامل شرکت بلیزارد-اکتیویژن (Activision-Blizzard) در یک مصاحبه اظهار داشت که به جهت گسترش مجموعه‌ی World of Warcraft و فن‌بیس‌های آن، شرکت بلیزارد در حال توسعه‌ی چندین نسخه‌ی رایگان از این مجموعه است که قرار است برای پلتفرم گوشی‌های هوشمند عرضه شوند:

ما قصد داریم محتویات ارزشمندی بر اساس مجموعه‌ی World of Warcraft خود توسعه دهیم و جامعه‌ی بازی‌بازان آن را تا حد امکان گسترده‌تر سازیم. ما قصد توسعه‌ی چندین نسخه از مجموعه‌ی World of Warcraft را برای پلتفرم گوشی‌های هوشمند داریم و روند ساخت برخی از آن‌ها نیز توسط شرکت بلیزارد در حال پیشرفت است. این عناوین رایگان به کاربران پلتفرم گوشی‌های هوشمند این امکان را می‌دهد تا به روش‌های کاملا جدید به کاوش در دنیای Warcraft بپردازند.

شرکت اکتیویژن توانست با عرضه‌ی عنوان Call of Duty: Mobile، موفقیت‌های مالی چشم‌گیری را بر روی پلتفرم گوشی‌های هوشمند کسب نماید. همچنین عرضه‌ی نسخه‌ی آزمایشی Diablo Immortal موفقیت‌آمیز بود و با استقبال هواداران و ستایش منتقدین همراه شد؛ بنابراین بسیار معقول است که این شرکت به سرمایه‌گذاری بیشتر در این بازار مصرف علاقه‌مند باشد.

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید