شرکت تنسنت بخش کوچکی از سهام استودیوی دونتناد را خریداری کرد

9 بهمن 1399 - 12:36

طبق گزارش منتشر شده از سوی GameIndustry، شرکت چینی تنسنت (Tencent) به تازگی بخش کوچکی از سهام استودیوی دونتناد (Dontnod)، سازنده‌ی سری Life is Strange را خریداری کرده است.

براساس جزئیات منتشر شده، سرمایه‌گذاری شرکت تنسنت بر روی استودیوی دونتناد حدود ۳۰ میلیون یورو است. همچنین این اقدام به تیم توسعه‌دهنده کمک می‌کند تا ۴۰ میلیون یورو برای رسیدن به اهداف خود از نظر ناشر مستقل بودن را کسب کند.

آقای اسکار گیلبرت (Oscar Guilbert)، رئیس استودیوی دونتاد اینترتینمنت، در خصوص این موضوع گفت:

به لطف مشارکت با تنسنت، اکنون دونتناد قادر است تا از مزایای مختلف رشد در صنعت بازی‌های ویدیویی، به ویژه در چین و پلتفرم‌های تلفن‌های همراه با همکاری یک رهبر در این صنعت استفاده کند. افزایش سرمایه‌ی اعلام شده به ما اجازه می‌دهد تا برنامه‌های توسعه‌ی خود را با سرعت بیشتری ادامه دهیم. هدف این است که با انتشار بازی‌های بیشتر به عنوان ناشر مستقل، ارزش بیشتری از خلاقیت‌های اصلی ما بدست آورده شود.

استودیوی دونتاد در طول سال‌های اخیر علاوه بر سری Life is Strange، عناوین Vampyr، Tell Me Why و Twin Mirror را نیز توسعه داده است. شرکت تنسنت با داشتن این سهام کوچک به تیم دونتناد کمک می‌کند تا مخاطبان بیشتری در چین داشته باشد. علاوه بر این‌، به آن‌ها کمک می‌کند تا تأثیر بیشتری در بازار بازی های موبایل چین داشته باشند.

آقای گیلبرت در ادامه افزود:

ما خوشحال هستیم که شرکت تنسنت به عنوان سرمایه‌گذار دونتناد همکاری می‌کند. این یک ابراز اعتماد واقعی از یک طرف یک شرکت بزرگ محسوب می‌شود که در چندین کمپانی پیشرو در صنعت بازی‌های ویدیویی سرمایه‌گذاری کرده است.

در طول چند سال گذشته، کمپانی تنسنت تلاش زیادی برای برای خرید سهام برخی از شرکت‌های بزرگ انجام داده است. این شرکت مدتی پیش بخش بزرگی از سهام استودیوی Klei Entertainment، سازنده‌ی عنوان Don’t Starve را خریداری کرد. طبق گزارش‌های منتشر شده، این شرکت به دنبال خرید سهام کمپانی Take-Two است.

آرینOriginal AgentY.Rمحسن رضوی فرmeysamb@alistarمجید نوریT800
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید