پتنت جدید پلی‌استیشن ۵ قابلیت جدید کنسول را معرفی می کند

28 دی 1399 - 12:37

با توجه به پتنت جدید سونی برای پلی‌استیشن ۵، ظاهرا این شرکت قرار است قابلیت تعاملی جدیدی را به صورت درون بازی (in-game) به کنسول اضافه کند.

از زمان عرضه کنسول پلی‌استیشن ۵، سونی با ارائه بروزرسانی‌های گوناگون و اضافه‌کردن قابلیت‌های جدید سعی بر بالا بردن رضایت بازی‌بازان از این کنسول دارد. حال با توجه به پتنت جدید این کنسول، ظاهرا سونی قصد دارد امکان اضافه کردن یاداشت به صورت درون بازی را به پلی‌استیشن ۵ اضافه کند.

کمپانی‌های بزرگ با ثبت ایده‌های جدید و انحصاری کردن آن‌ها برای خود، سعی بر بالا بردن کیفیت محصولات خود دارند. بسیاری از این ایده و پتنت‌ها به علت نداشتن پتانسیل لازم کنار گذاشته می‌شوند اما بسیاری نیز راه خود را به محصولات باز می‌کنند همچنین این پتنت‌ها اطلاعات زیادی راجع‌ به محصولی که شرکت در حال کار بر روی آن می‌باشد، به مخاطبان می‌دهند. مانند پتنتی که خبر از اضافه شدن فناوری Haptic Feedback به هدست PlayStation VR را می‌دهد. بسیاری از این پتنت‌ها مشخص نیست چه زمانی به محصول اضافه خواهند شد اما هستند تعدادی که با توجه به سادگی‌ خود پتانسیل اضافه شدن فوری را داشته باشند.

با توجه به اطلاعات منتشرشده توسط پتنت تازه ثبت شده سونی، کاربران می‌توانند متن و صوتی را به صورت درون بازی ایجاد کنند و با سایر بازی‌بازان به اشتراک بگذارند. این قابلیت به کاربرانی که برای تکمیل یک مرحله به راهنمایی نیاز دارند کمک بسیاری خواهد کرد مخصوصا برای عنواینی که قابلیت وقفه و توقف برای آن‌ها قرار داده نشده است. این ایده شباهت بسیاری به قابلیت یاداشت گذاری در بازی Super Mario Maker 2 دارد.

این پتنت پلی‌استیشن ۵ به عنوان قابلیتی برای ساخت راهنما درون فضای بازی عنوان شده است، پس با توجه به این توضیحات ظاهرا این قابلیت قرار است تجربه بازی‌بازان از بازی‌های مختلف را تا حد بسیاری بالا ببرد مانند پتنت ثبت شده توسط EA برای بالا بردن کیفیت سیستم Matchmaking.

این سیستم راهنما مطمئنا کمک بسیاری به بازی‌بازان خواهد کرد اما تنها در صورتی که اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط بازی‌بازان صحیح باشند، به همین خاطر است که اضافه شدن این قابلیت به صورت صحیح بسیار حائز اهمیت می‌باشد زیرا برخلاف بروزرسانی های پلی‌استیشن ۵ که تنها برای بهبود عملکرد سیستم هستند، اضافه کردن یک قابلیت‌های جدید ممکن است منجر به شکست شوند.

-amirhosein-Y.RHamid❾❻︵✎﹏ȏṃıԀprsmeysambDk-_-ManErfan nakhaeeNightFury
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

  • pegasus گفت:

    به طرف کوی پست به طرف هر روز نو آوری

  • Kinorasasa گفت:

    ببخشید دخالت میکنم در امور ولی شما کل متن خبرو فارسی مینویسید خب patent رو هم فارسیشو بنویسید که میشه ( ثبت اختراع ) واسه این‌ گفتم که هم یکدست بشه هم یه سری افراد بالاخره با سنای کم میان نمیفهمن پتنت یعنی چی . یا وقتی خارجی مینویسید معنیشم بزارید که طرف گمراه نشه و برا اطلاعات عمومی هم خوبه.