وب‌سایت کوئی تکمو مورد حمله‌ی سایبری قرار گرفت

۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷

به تازگی وب‌سایت رسمی شرکت کوئی تکمو (Koei Tecmo) پس از یک حمله‌ی سایبری از دسترس خارج شده است. برای جزئیات بیشتر این خبر با گیمفا همراه باشید.

روز گذشته بخش اروپایی وب‌سایت کوئی تکمو مورد حمله‌ی سایبری قرار گرفت و این شرکت مجبور شد تا موقتاً وب‌سایت را از دسترس خارج کند. گفته می‌شود اطلاعات حدود ۶۵ هزار حساب کاربری در خطر قرار گرفته است.

شرکت کوئی تکمو با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اطلاعات حدود ۶۵ هزار حساب به بیرون درز کرده است. خبر خوب این است که اطلاعات مربوط به کارت‌های اعتباری، جزو بخشی از این اطلاعات فاش شده نیستند. همچنین این موضوع برای اطلاعات مربوط به مشتریان و کارمندان نیز صدق می‌کند. با این حال نام حساب اعضای انجمن، گذرواژه‌ها و ایمیل‌ها لو رفته‌اند.

جزئیات کامل این حمله‌ی سایبری مشخص نیست و ممکن است اطلاعات مربوط به همه‌ی حساب‌ها به خطر افتاده باشد. چندی پیش نیز شرکت کپ‌کام (Capcom) مورد چند حمله‌ی سایبری قرار گرفت و اطلاعات مختلفی از پروژه‌های آینده‌ی آن‌ به بیرون درز کرد. این احتمال نیز وجود دارد که داده‌ها و اطلاعات مربوط به برنامه‌های آینده‌ی کوئی تکمو پس از این حمله‌ی سایبری فاش شود.

در حال حاضر به نظر می‌رسد شرکت کوئی تکمو به طور سریع برای این حمله‌ی سایبری اقدام کرده است. اگر فردی به شعبه‌ی آمریکایی و یا اروپایی این وب‌سایت مراجعه کند، پیامی برای آن ظاهر می‌شود که توضیح می‌دهد وب‌سایت مذکور به علت حمله‌ی سایبری موقتاً توسط کوئی تکمو از دسترس خارج شده است. این شرکت که اخیراً در ساخت عنوان Hyrule Warriors: Age of Calamity نیز همکاری کرده است، به افرادی که دارای حساب کاربری در این بازی هستند توصیه می‌کند رمزهای ورود خود را در اسرع وقت به‌روز کنند.

حملات سایبری که شرکت‌های بازی‌سازی را هدف قرار می‌دهند، احتمالاً راه به جایی نخواهند برد. چند سال پیش نیز شرکت بتسدا (Bethesda) مورد حمله قرار گرفت و حمله‌ی سایبری معروف PSN در سال ۲۰۱۱ شاید بزرگ‌ترین پرونده در تاریخ صنعت بازی‌سازی باشد. تلاش برای داشتن یک شبکه‌ی امن مهم محسوب می‌شود، اما نفوذناپذیر بودن آن تقریباً غیرممکن به نظر می‌رسد. انتظار می‌رود شرکت کوئی تکمو بتواند این مشکل را به زودی رفع کند.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید