بامزه و متنوع؛ نقدها و نمرات بازی Space Invaders Forever

۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

سرانجام بازی Space Invaders Forever چند روز قبل بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و نینتندو سوییچ در دسترس قرار گرفت و عده‌ی زیادی از بازی‌بازان را به خود جذب کرد. حال امروز نقدها و نمرات این اثر تکمیل شد که در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

Space Invaders Forever عنوانی در سبک‌های اکشن، تیراندازی و Shoot-‘Em-Up بوده و تیم سازنده برای ساخت آن از عناوین قدیمی فراوانی الهام گرفته است. محیط این بازی شباهت زیادی به آثار کلاسیک دارد و گرافیک پیکسلی آن، خاطرات بازی‌بازان قدیمی را زنده خواهد کرد. در این جهان رنگارنگ باید با کاراکترهای بامزه‌ای همراه شده و دشمنان را یکی پس از دیگری از بین ببرید تا به مراحل بالاتر بروید. موسیقی یکی از ویژگی‌های جالب توجه این عنوان است و سازندگان در این زمینه به خوبی عمل کرده‌اند. در جریان بازی آهنگ‌ها خاطره‌انگیز و دوست‌داشتنی بی‌شماری به گوشتان خواهد خورد که هیجان آن را بیشتر خواهد کرد. بنابراین در صورتی که از علاقه‌مندان به این آثار هستید، Space Invaders Forever را به هیچ وجه از دست ندهید.

در پایان برخی از مراحل، باس‌های بزرگ و قدرتمندی سر راهتان قرار می‌گیرند که باید نبرد جانانه‌ای با هر یک داشته باشید. به طور کلی در منوی بازی Space Invaders Forever بخش‌های مختلفی به چشم می‌خورد که با تجربه‌ی هر کدام به نکات جالبی پی خواهید برد. شاید کنترل شخصیت‌ها در وهله‌ی اول برای بازی‌بازان دشوار به نظر برسد. تیم سازنده در خصوص این مسئله نیز فکر کرده است و در همین زمینه، بخشی تمرینی را در آن به وجود آورده است تا بازی‌بازان بتوانند نکات ابتدایی را بیاموزند.

از دیگر حالت‌های این عنوان باید به بخش Free Play اشاره داشت. طرفداران با ورود به آن، می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانند پیشروی داشته و لذت ببرند. در حالت داستانی هم 16 ماموریت مشاهده می‌شود که البته به پایان رساندن هر یک به زمان نسبتا زیادی نیاز دارد. تیم سازنده نیز قول داده است که در آینده به محتویات این عنوان اضافه کند تا رضایت بازی‌بازان بیشتر از گذشته جلب گردد. هر چند بخش‌های این بازی به همین جا ختم نمی‌شوند و قسمت‌های سرگرم کننده و جذاب دیگری نیز به چشم می‌خورند.

گفتنی است که دو استودیوی تایتو کرپریشن (Taito Corporation) و این‌این گیمز (ININ Games) به ترتیب وظیفه‌ی ساخت و انتشار بازی Space Invaders Forever را به عهده داشته‌اند. ضمنا بخش آنلاین و چندنفره‌ای نیز در این عنوان وجود دارد که تجربه‌ی آن‌ها با دوستان و یا دیگر بازی‌بازان از سایر نقاط جهان امکان‌پذیر خواهد بود. فراموش نکنید که برای شروع هر یک از این بخش‌ها حداقل به 4 بازی‌بازن نیاز خواهد بود. از این نکات که عبور کنیم، امروز برخی از منتقدان نام آشنای حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی نقدها و نمراتشان را پیرامون این اثر نیز در دسترس قرار داده‌اند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

Video Chums 8/10

Space Invaders Forever عنوان بسیار جالب و هیجان‌انگیزی است و بخش‌های سرگرم‌کننده‌ای در آن به چشم می‌خورد. واضح است که تیم سازنده برای ارائه‌ی یک مجموعه‌ی دوست‌داشتنی تلاش فراوانی داشته و تا حد زیادی در این زمینه بعه موفقیت هم رسیده است. تجربه‌ی این بازی به هر دو صورت تک‌نفره و چندنفره امکان‌پذیر است و هر کدام هم جذابیت‌های خاص خود را دارد. بنابراین اگر از دوستداران آثار اکشن و تیراندازی هستید، Space Invaders Forever را در لیست بازی‌هایتان قرار دهید.

Digital Chumps 7.8/10

شاید حالت‌های متنوع و هیجان‌انگیز را بتوان بهترین ویژگی بازی Space Invaders Forever به حساب آورد. دو بخش تک‌نفره و چندنفره‌ی آنلاین نیز در این بازی دیده می‌شود که کاملا با هم متفاوت هستند. همان‌طور که می‌دانید، تا به حال نسخه‌های مختلفی از سری Space Invaders بر روی پلتفرم‌ها عرضه شده است، اما Space Invaders Forever را باید در نوع خود بهترین دانست.

GameGrin 7.5/10

Space Invaders Forever بازی جذابی است که بخش‌های متنوعی نیز در آن وجود دارد. این بازی کاملا ارزش امتحان کردن را دارد؛ به خصوص اگر از علاقه‌مندان به سری Space Invaders باشید. در یک از از این حالت‌ها می‌توانید لحظات سرگرم‌کننده‌ای را برای خود رقم بزنید. البته نواقصی هم در این نسخه به چشم می‌خورد که شاید طرفداران آن‌ها را نادیده بگیرند. امیدوار هستیم که تیم سازنده پشتیبانی خود را از این اثر آغاز کند.

PlayStation Country 7/10

Space Invaders Forever را باید مجموعه‌ای از بازی‌ها و بخش‌های دوست‌داشتنی به حساب آورد که یادآور آثار قدیمی زیادی برای ما هستند. استودیوی تایتو می‌توانست نسخه‌های قبلی این سری را هم به این مجموعه اضافه کند تا با یک شاهکار سر و کار داشته باشیم. اگر چه شاید این اتفاق در آینده و با عرضه‌ی چند به‌روزرسانی رخ دهد. به هر حال با وجود مشکلات و کمبودهایی که Space Invaders Forever دارد، برای آینده‌ی این بازی بسیار امیدوار هستیم.

FINGER GUNS 7/10

با این که تیم سازنده‌ی Space Invaders Forever سعی داشته است تا از نسخه‌های قبلی خود پیروی کند، اما ویژگی‌های خلاقانه‌ی فراوانی هم در آن دیده می‌شود که نباید آن‌ها را از دست داد. چه به صورت آفلاین و چه آنلاین، تجربه‌ی این عنوان برای یک هفته کافی به نظر می‌رسد. بازی‌بازان زیادی ممکن است از این بازی استقبال نکنند که طبیعی هم هست. پس تنها اگر از علاقه‌مندان به آثار اکشن و تیراندازی به صورت آرکید هستید، به سراغ Space Invaders Forever بروید.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید