قابلیت Cross-Save به بازی Hades اضافه شد

۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

Hades، بازی بسیار تحسین شده‌ی استودیوی سوپرجاینت گیمز (Supergiant Games)، به تازگی به‌روزرسانی را دریافت کرده است که قابلیت Cross-Save را در دسترس بازی‌بازان قرار می‌دهد. به این ترتیب کاربران می‌توانند پیشرفت خود میان نسخه‌ی سوییچ و رایانه‌های شخصی بازی را ذخیره‌سازی کنند.

بازی Hades دو سال پیش به صورت Early Access عرضه شد، اما این بازی امسال و با عرضه‌ی رسمی در ماه سپتامبر، قلب بسیاری از بازی‌بازان را تسخیر کرد. سوپر جاینت گیمز، توسعه‌دهنده‌ی بازی، به خوبی با ترکیب المان‌های بازی‌های Roguelike و اکشن نقش‌آفرینی و همچنین آزمایش مکانیک‌های جدید، توانست تجربه‌ی نابی را برای بازی‌بازان رقم بزند که هم نظر منتقدان را جلب کرد و هم در مراسم مختلف برنده‌ی جوایز زیادی شد.

این عنوان در The Game Awards 2020 توانست جایزه‌ی بهترین بازی مستقل و همچنین بهترین بازی اکشن را بالاتر از عنوانی مانند Doom Eternal برنده شود و به نظر می‌رسد که سوپرجاینت تنها چند روز بعد از این مراسم، قابلیت جدیدی را به بازی اضافه کرده است تا کسانی که این بازی را هم برروی سوییچ و هم برروی رایانه‌ی شخصی خریداری کرده‌اند، بتوانند پیشرفت خود برروی هر پلتفرم را ذخیره و در پلتفرم دیگر استفاده کنند.

برای استفاده از قابلیت Cross-Save، باید به‌روزرسان جدید را برروی سوییچ دانلود و نصب کنید و سپس به منوی اصلی بازی و شاخه‌ی Cross-Save رفته و در نهایت به حساب کاربری استیم یا فروشگاه اپیک گیمز خود متصل شوید. شایان ذکر است که سوپرجاینت گفته این به‌روزرسان شامل بهبودهای دیگری برای نسخه‌ی سوییچ می‌شود تا این نسخه به نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی نزدیک‌تر شود.

این به‌روزرسان می‌تواند به انگیزه‌ی جدیدی برای کسانی که بازی را برروی رایانه‌ی شخصی یا در دوران Early Access تجربه کرده‌اند تبدیل شود تا بتوانند حالا این بازی را برروی سوییچ و در حالت دستی تجربه کنند. نسخه‌ی Hades سوییچ به محبوبیت زیادی دست یافته است و در وبسایت متاکریتیک هم تقریبا به اندازه‌ی نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی نقد دریافت کرده است و نمره‌ی برابری هم (۹۳) با آن نسخه دارد.

بازی Hades هم اکنون برروی رایانه‌های شخصی و کنسول نینتندو سوییچ در دسترس است. متاسفانه فعلا خبری از نسخه‌های پلی‌استیشن یا اکس‌باکس بازی نیست. شما می‌توانید نقد و بررسی این بازی را از طریق این لینک ماطلعه کنید.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید