۲۰۰ سال بعد! | نقدها و نمرات بازی ALTDEUS: Beyond Chronos

۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

بازی واقعیت مجازی ALTDEUS: Beyond Chronos دیروز برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت و تا این جا هم استقبال نسبتا خوبی از آن به عمل آمده است. در همین راستا، امروز نقدها و نمرات این عنوان عرضه شد که برای مطالعه‌ی آن‌ها، در ادامه با گیمفا همراه باشید.

اگر از دوست داران سری ALTDEUS باشید، حتما در جریان هستید که تا به حال نسخه‌های مختلفی از آن در دسترس قرار گرفته است و اکثر آن‌ها هم به محبوبیت زیادی دست یافته‌اند. حال جدیدترین نسخه ALTDEUS: Beyond Chronos نام دارد که در آن باید هدایت شخصیتی به نام Lieutenant Cloe را به دست گرفته و سفری پرماجرا را آغاز کنید. او که یک خلبان به حساب می‌آید، تصمیم دارد تا گام‌ بلندی در راستان نجات بشریت انجام دهد و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد. داستان بازی به ۲۰۰ سال آینده مربوط می‌شود و جهان آن هم مطابق با این موضوع طراحی شده است. بنابراین در صورتی که از علاقه‌مندان به آثار ماجراجویی و داستان محور هستید، ALTDEUS: Beyond Chronos را به هیچ وجه از دست ندهید. جالب است بدانید که تیم سازنده برای ساخت این عنوان از رمان‌های متنوع و پرطرفداری الهام گرفته است.

انتخاب‌های درست در بازی ALTDEUS: Beyond Chronos اهمیت فراوانی دارند و از این قضیه می‌توان نتیجه گرفت که سازندگان چند پایان مختلف را برای آن در نظر گرفته‌اند. این کار باعث می‌شود که پس از به پایان رساندن بازی، برای تجربه‌ی مجدد آن مشتاق باشید. این انتخاب‌ها ممکن است عواقب بدی به همراه داشته باشد؛ مثلا این که هم تیمی‌هایتان را در معرض مرگ قرار دهد.

شایان ذکر است که شرکت مای‌دیرست (MyDearest) به صورت همزمان در امر توسعه و نشر بازی ALTDEUS: Beyond Chronos نقش داشته است. ضمنا یک بخش آنلاین هم در این عنوان به چشم می‌خورد که تجربه‌ی آن با دوستان و یا سایر بازی‌بازان از دیگر نقاط جهان امکان‌پذیر است. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، منتقدان مشهور حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی نقدها و نمرات خودشان را پیرامون این بازی نیز در دسترس قرار داده‌‌اند که در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

noisy pixel 9/10

ALTDEUS: Beyond Chronos یک بازی واقعیت مجازی بسیار دوست داشتنی است که هیجان فراوانی هم دارد. اتفاقات این عنوان بیشتر در فضا روایت می‌شود و طراحی جهان و کاراکترهای آن به خوبی هر چه تمام‌تر صورت گرفته است. صحنه‌های احساسی و اکشن زیادی در جریان آن رخ می‌دهد که برای بازی‌بازان جالب توجه خواهد بود. از داستان بی نظیر و گیرای آن نیز به هیچ وجه نباید عبور کرد. به نظر می‌رسد که در آینده چیزهای بیشتری از ALTDEUS: Beyond Chronos می‌شنویم و این بازی ماجراجویی می‌تواند با واکنش‌های زیادی از سوی افراد مختلف همراه شود.

TheSixthAxis 8/10

ALTDEUS: Beyond Chronos به ما ثابت کرد که آثار واقعیت مجازی و داستان محور می‌توانند نقش موثری در سرگرم کردن بازی‌بازان داشته باشند و این موضوع را نباید نادیده گرفت. ماموریت‌ها به خوبی و به جا در این بازی به وجود آمده‌اند و مشکل خاصی در این خصوص دیده نمی‌شود. شاید ALTDEUS: Beyond Chronos اثری عالی نباشد، اما باز هم می‌توان چیزهای زیادی در آن یافت. به عنوان مثال، داستان این عنوان بازی‌بازان را تا لحظه‌ی آخر کنجکاو نگه می‌دارد. در جریان بازی هم با انتخاب‌های فراوانی روبه‌رو می‌شوید که و باید تصمیمات درستی بگیرید. پس اگر از علاقه‌مندان به آثار ماجراجویی و داستان محور هستید، بازی فوق را در لیستتان قرار دهید.

THEGAMER 7/10

شاید یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های بازی ALTDEUS: Beyond Chronos را بتوان صداگذاری بی نقص و جالب توجه آن به حساب آورد. این اثر را یک بار به پایان بردیم و برای تجربه‌ی مجدد آن بسیار مشتاق هستیم؛ چرا که این بار می‌خواهیم آن را به گونه‌ی دیگری به پایان برسانیم. توصیه می‌کنیم شما هم حتما با این خلبان دوست داشتنی همراه شوید.

GameSpew 7/10

داستان ALTDEUS: Beyond Chronos و شیوه‌ی روایت آن فوق‌العاده است و بازی‌بازان در وهله‌ی اول به این قضیه پی خواهند برد. شخصیت‌های زیادی هم در بازی به چشم می‌خورند که هر یک داستان مخصوص به خود را دارند. شاید پس از معرفی، انتظارات بیشتری از این بازی داشتیم، اما باز هم با ماجراجویی هیجان انگیزی مواجه هستیم که بی شک عده‌ی بی شماری را درگیر خواهد کرد. پایان‌های متنوعی در این اثر وجود دارند که بسیاری از آن‌ها ممکن است غافلگیر کننده باشند. رمز و رازهایی هم در محیط ALTDEUS: Beyond Chronos به چشم می‌خورند که کشف آن‌ها ارزشمند خواهد بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید