گیفت کارت
گیفت کارت
گیفت کارت 98

خالق Silent Hill و تهیه‌کننده‌ی The Last Guardian استودیوی ژاپن سونی را ترک کردند

اخبار بازی ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵

آقای کیچیرو تویاما (Keiichiro Toyama)، خالق سری Silent Hill و کارگردان عناوین Siren و Gravity Rush به همراه آقای کازونوبو ساتو (Kazunobu Sato)، تهیه‌کننده‌ی عنوان The Last Guardian اخیراً استودیوی ژاپن سونی را ترک کرده‌اند. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

کیچیرو تویاما و کازونوبو ساتو با جدایی از استودیوی ژاپن سونی، استودیوی جدیدی تحت عنوان بوکه گیم (Bokeh Game) را تاسیس کردند. رسانه‌ی ژاپنی Dengeki Outline اخیراً مصاحبه‌ای را با این دو شخص ترتیب و در مورد آینده‌ی این استودیو سوالاتی را از آن‌ها پرسیده است.

طبق گفته‌های تویاما و ساتو، آن‌ها از مدت‌ها قبل به دنبال تاسیس یک استودیوی بازی‌سازی بوده‌اند. همچنین سن و شیوع ویروس کرونا نیز در تصمیم آن‌ها برای ترک استودیوی ژاپن سونی و تشکیل استودیوی بازی بوکه گیم نقش داشته است.

آقای تویاما در این باره گفت:

متوجه شدم که چیزهای مختلف در جهان به دلیل تأثیر بیماری کرونا به شدت در حال تغییر است و من انگیزه شدیدی برای تغییر خودم پیدا کردم. سرانجام تصمیم به جدایی از استودیوی ژاپن گرفتم.

به گفته‌ی بنیان‌گذاران بوکه گیم، آن‌ها در حال حاضر ایده‌ای برای ساخت یک آی‌پی جدید دارند که به نظر می‌رسد یک عنوان اکشن خواهد بود. نام و پلتفرم‌های مقصد هنوز به طور قطعی مشخص نشده‌اند اما آقای تویاما تایید کرد که به فکر انتشار بازی برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها هستند. کارگردان سابق Silent Hill اعلام کرد که آن‌ها می‌خواهند بازی جدید آن‌ها در پلتفرم‌های مختلف تجربه شود.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، جدایی آقای تویاما از سونی گمانه‌زنی‌های مختلفی را در مورد شایعات عرضه‌ی ریبوت Silent Hill برای پلی‌استیشن ۵ به وجود آورد. بسیاری از منابع و اینسایدرها ادعا می‌کردند که تویاما وظیفه‌ی کارگردانی این ریبوت را برعهده خواهد داشت. البته این احتمال نیز وجود دارد که روند توسعه‌ی این ریبوت رو به اتمام باشد و به همین علت عدم حضور کارگردان اصلی خیلی به چشم نیاید. با این حال، هنوز هیچ چیزی در خصوص وجود و یا عدم وجود این ریبوت به صورت رسمی تایید نشده است.

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

گیفتی