اختصاصی گیمفا | راهنمای قدم به قدم و جامع بازی Sekiro: Shadows Die Twice – بخش ششم

راهنمای قدم به قدم بازی Sekiro: Shadows Die Twice

راهنمای قدم به قدم بازی Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice (بازی سال ۲۰۱۹ و عنوانی که نهایتا باعث شد استاد میازاکی به حقش در این صنعت و هنر برسد و یک جایزه‌ی بازی سال را دریافت نماید) مثل دیگر عناوین استاد میازاکی، شاهکاری هاردکور و فوق‌العاده جذاب و لذ‌ت‌بخش است. خوشبختانه موفق شدم تا گرگ یک‌دست، یعنی سکیروی قدرتمند را در مسیرش برای دستیابی به تروفی پلاتینیوم در Sekiro: Shadows Die Twice همراهی کنم! وقتی که این کار را کردم، خیلی بیشتر خوشحال شدم از این که سکیرو بازی سال شد، زیرا این بازی لعنتی با پیچیدگی‌ها و رمز و رازها و گستردگی و عظمتش، دهان شما را باز می‌گذارد و هیچ کس جز استاد میازاکی، نمی‌تواند چنین کاری انجام دهد. واقعا سطح بازی‌های استاد میازاکی چند درجه بالاتر از اکثر بازی‌سازهاست و سکیرو هم یک مثال قاطع و بارز دیگر برای این موضوع است که باید قطعا بازی سال ۲۰۱۹ می‌شد. Sekiro: Shadows Die Twice یک شاهکار جاودانه‌ی دیگر از استاد میازاکی است که اسمش دروغ محض است، چون سایه‌ها عمرا دو بار نمی‌میرند، بلکه حدودا ۲۰۱۹ بار می‌میرند! می‌دانید که گیمفا همیشه و همیشه کنار شماست و بعد از استقبال بسیار خوب از راهنماهای جامع بازی‌های Bloodborne و Dark Souls Remastered و Dark Souls III و Resident Evil ۷ و Resident Evil ۳ Remake و Dark Souls II، تصمیم گرفتم تا سراغ Sekiro: Shadows Die Twice بروم تا با توجه به شناخت و تسلط کاملی که بر این عنوان دارم، در کنار ترجمه‌ی مطالب و راهنماهای خارجی، یک راهنمای قدم به قدم فارسی در مورد تمامی مراحل این عنوان و نحوه‌ی پیشروی در آن‌ها و مبازه با باس‌ها و … ، به صورت جامع و به زبان فارسی برای شما عزیزان تهیه کنم. در واقع وقتی بازی را به طور کامل و با ۴ پایانش و تروفی پلاتینیوم به اتمام رساندم، تصمیم گرفتم حالا که حسابی به عمق بازی رفته‌ام، مثل همیشه شما دوستان عزیزم را هم یاری کنم تا به عمقش بروید، مثل تمام دیگر عناوین استاد میازاکی؛ البته این یکی واقعا سخت‌تر هم هست و خیلی بیشتر راهنما می‌خواهد. بقیه‌ی سایت‌ها هم که کسی این کار را برایتان انجام نمی‌دهد، چون هم زیاد حوصله‌‌اش را ندارند (از بس سنگین است) و هم این‌قدر تسلط به این بازی ندارند. کاربران خارجی در مورد این راهنماها راحتند و صدها راهنمای بی‌نظیر به زبان مادری در اختیارشان است، ولی بازی‌بازان کشورمان مخصوصا کسانی که با این سری بیگانه هستند و یا زبان انگلیسی مناسبی ندارند، اگر بخواهند این بازی‌ها را کاملا به اتمام برسانند، به مشکل خواهند خورد. افرادی که در این بازی‌ها حرفه‌‌ای هستند هم بالاخره نیاز دارند تا به راهنما مراجعه کنند تا تمام رازهای بازی را بفهمند و خیلی از ما وقتی به راهنماهای خارجی مراجعه کرده‌‌ایم، تازه دریافته‌‌ایم کلی از موارد در بازی بوده است که کشف نکرده‌ایم. به همین دلیل هم چه برای بازی‌بازان حرفه‌‌ای سری سولز، چه برای مبتدی‌ها که می‌خواهند اولین بار به استقبال این عناوین بروند، وجود یک راهنمای فارسی که به راحتی آن‌ها را در بازی پیش ببرد و تمامی رازهای بازی را برای آن‌ها باز کند، می‌تواند خیلی مفید باشد.

راهنمای قدم به قدم بازی Sekiro: Shadows Die Twice

بازی‌های هیدتاکا میازاکی واقعا شگفت‌انگیز هستند و هرکدام برای خود، یک دنیای بسیار پیچیده با کلی قوانین نانوشته و شخصیت‌های عجیب و وقایع غیرمنتظره هستند و گاهی حتی کوچک‌ترین حرکات بازی‌باز، منجر به عواقبی جذاب یا از بین رفتن شانس اتمام خط داستانی یک شخصیت و … خواهد شد. بازی‌های میازاکی فارغ از این که نامشان Demon’s Souls است یا Dark souls  و یا Bloodborne، همگی دنیایی خیلی خیلی پیچیده‌تر از چیزی که به نظر می‌رسند، دارند. در واقع مراحل بازی، حتی نصف آن پیچیدگی کلی و رمز و رازهایی که در پس تمامی بخش‌های دنیای این بازی‌ها خوابیده و مخفی شده‌‌اند را نیز ندارند. در این بازی‌ها مهم بخش‌هایی نیستند که می‌بینید، بلکه مهم‌تر مواردی است که نمی‌بینید. رازهایی که وقتی آن‌ها را در می‌یابید، تازه می‌فهمید که فقط و فقط یک نابغه می‌تواند چنین پیچ و تاب و عواقب و روابط و … را در یک بازی بگنجاند، آن هم با درصد خطای تقریبا صفر. لازم به ذکر است که همان‌طور که قبلا نیز خدمت شما عرض کرده‌‌ام، این مطالب از آن جهت اختصاصی گیمفا هستند که مانند آن‌ها به زبان فارسی و به صورت یک راهنمای کامل نوشتاری وجود ندارد، وگرنه قطعا بخش‌های زیادی از این مطالب با توجه به اطلاعات و نوشته‌های انگلیسی و راهنماهای این بازی نوشته و ترجمه شده‌‌اند، اما در ایران این راهنمای فارسی نوشتاری و قدم به قدم Sekiro: Shadows Die Twice برای اولین بار تاکنون توسط گیمفا انجام شده است. قصد داریم تا این راهنما را که به دلیل انتخاب شما نگارش می‌گردد، با فاصله‌ی‌ زمانی کم برای شما قرار دهیم و انشالله به پایان برسانیم. در این راهنما هیچ آیتم و ارتقایی پنهان نمی‌ماند، هیچ منطقه‌ی مخفی‌ای پنهان نخواهد ماند و هیچ باس مخفی‌ای زنده نمی‌ماند و تمامی گنج‌های ارزشمند و … کشف می‌شوند. به کدام مسیر باید بروید؟ چطور باید بروید؟ چطور فلان باس مرگبار را بکشید؟ این سامورایی لعنتی چقدر قویه، چطور بکشمش؟ اون مسیر به کجا میره؟ آیتم‌های عالی بازی کجا هستن؟ پاسخ‌های شما همگی این‌جاست. در این راهنما از شروع بازی به صورت مرحله به مرحله، تمامی بخش‌های بازی کاملا قدم به قدم شرح داده خواهند شد تا در نهایت کامل‌‌ترین راهنمای نوشتاری جامع فارسی برای این بازی به دست آید و مثل همیشه اختصاصا توسط گیمفا به شما تقدیم گردد. امیدوارم که این راهنمای قدم به قدم و جامع Sekiro: Shadows Die Twice که برای اولین بار توسط گیمفا به زبان فارسی تهیه می‌شود و انتخاب خود شما بوده است نیز به مانند راهنماهای جامع قبلی که همگی مثل یک کتاب زیبا در اختیارتان قرار گرفته‌‌اند، مورد رضایت و توجه شما عزیزان قرار بگیرد و این مقالات راهنما بتوانند گاهی به کمک شما بیایند. پیشنهاد می‌کنم با ششمین قسمت سری مقالات راهنمای قدم به قدم و جامع Sekiro: Shadows Die Twice همراه شوید. هر چند که مسیر بسیار سخت است و Sekiro: Shadows Die Twice دشوارترین بازی استاد میازاکی است، ولی از پس آن بر می‌آیید و این کار را به انجام خواهید رساند، چون سعید آقابابایی کنارتان است و کمکتان می‌کند و خودتان هم که دیگر یک پا حرفه‌ای هاردکور باز شده‌اید.

Grapple کنید بالای سقف این ورودی تا یک فرصت گوش ایستادن فعال شود. دو نگهبان پایین این‌جا دارند در مورد چیزی حرف می‌زنند که در نبرد، دوست و دشمن حالیش نمی‌شود (به زودی خواهید فهمید چیست!).

در ابتدای این بخش، مقداری از انتهای بخش قبلی را برای شما قرار می‌دهم تا بدانید که از کجا به این بخش رسیدیم.

شما می‌توانید بپرید پایین روی یکی از این‌ دشمنان و بلافاصله او را بکشید. سپس با زیرکی، یکی دو دشمن مبارز در این منطقه و دشمن گنده‌بک دیگر را هم بکشید (سعی کنید جوری حرکت کنید که این‌ها را یکی‌ یکی به سمت خود بکشانید و بکشید). قبل از این که از حیاط وارد بخش بعدی شوید (که دشمنان آن‌جا گشت می‌زدند)، از دیوار نزدیک به بخش ورودی بالا بروید و پایین را نگاه کنید تا یک Ako’s Sugar ببینید که می‌توانید بردارید. حالا برگردید و grapple کنید روی سقفی که دشمنان آن‌جا گشت می‌زدند و بالا بروید.

جلوتر ۳ دشمن در این‌جا هستند، ولی وقتی مقداری در این منطقه جلوتر بروید، مینی‌باس این بخش به صورتی دیوانه‌وار ظاهر می‌شود. حالا می‌فهمید کدام  موجود را می‌گفتند که دوست و دشمن حالیش نمی‌شود؟! بله خب گاو است دیگر!

در بخش دیگر این منطقه، بالای چند پله‌ی کوچک که به یک بخش صخره‌ای می‌رسند، یک Scrap Iron را از گوشه بردارید و همین‌طور ۲ عدد Fistful of Ash. حالا دیگر بروید به سمت بخش خروجی از این منطقه (تنها راهی که وجود دارد) و Grapple  کنید بالای سقف تا یک فرصت گوش ایستادن فعال شود. دو نگهبان پایین این‌جا دارند در مورد چیزی حرف می‌زنند که در نبرد، دوست و دشمن حالیش نمی‌شود (به زودی خواهید فهمید چیست!). در این‌جا یادتان باشد که قبل از این که مسیر را ادامه دهید، حتما Shinobi Firecracker را مجهز کرده باشید. بپرید پایین و دو گارد را بکشید و از پله‌ها بالا بروید تا وارد یک بخش حیاط مانند شوید.

کلید این نبرد دقیقا این است که سعی کنید به طور مداوم و در واقع هر مقدار زمانی که می‌توانید پشت این گاو باشید، که البته با توجه به سرعت و دیوانگی بسیار بالای این گاو، کار سختی است ولی خب باید به طور مداوم هر جا این گاو می‌رود، شما هم با پشتکار بالا دنبالش بدوید و حملاتش را جاخالی بدهید و سعی کنید پشتش باشید.

جلوتر ۳ دشمن در این‌جا هستند، ولی وقتی مقداری در این منطقه جلوتر بروید، مینی‌باس این بخش به صورتی دیوانه‌وار ظاهر می‌شود. حالا می‌فهمید کدام  موجود را می‌گفتند که دوست و دشمن حالیش نمی‌شود؟! بله خب گاو است دیگر! اما گاوی که واقعا دیوانه است و قطعا تا بخواهید یاد بگیرید چطور باید او را بکشید، چند بار حسابی دخلتان را می‌آورد و از سرعت و دیوانگی او واقعا حرص می‌خورید! اما نگران نباشید. من این‌جا هستم که به شما همین چیزها را بگویم که چکار باید بکنید. ولی خب پیاده کردنش با شماست که اصل کار هم هست.

بعد از کشتن مینی‌باس، از یک دروازه رد می‌شوید و روی یک پل، یک زن پیر را می‌بینید که یک NPC است و با او حرف بزنید. کمی جلوتر، آیدول Ashina Castle Sculptor’s Idol را فعال کنید و اگر طبق این راهنما آمده‌اید، پس حالا ۴ عدد Prayer Bead دارید که وقتش است از این‌ها استفاده کنید.

 • مینی باس: Blazing Bull

کلید این نبرد دقیقا این است که سعی کنید به طور مداوم و در واقع هر مقدار زمانی که می‌توانید پشت این گاو باشید که البته با توجه به سرعت و دیوانگی بسیار بالای این گاو، کار سختی است ولی خب باید به طور مداوم هر جا این گاو می‌رود شما هم با پشتکار بالا دنبالش بدوید و حملاتش را جاخالی بدهید و سعی کنید پشتش باشید و هر وقت توانستید ضربه‌ای بزنید و از آن مهم‌تر از Shinobi Firecracker خود استفاده کنید تا برای زمان خیلی کوتاهی این گاو Stun شود و فرصت دو سه ضربه‌ی سریع به دست بیاوید. کل زمان این نبرد بسیار پراسترس و بدون کوچک‌ترین فرصت استراحت است و باید خوب متمرکز باشید تا بتوانید سریع‌تر این گاو وحشی را از بین ببرید. با کشتن این مینی‌باس شما یک Prayer Bead و passive skill Shinobi Medicine Rank 2 را به دست می‌آورید و البته کلی اعتماد به نفس.

از روی پلی که پیرزن ایستاده بود به سمت چپ (چپ از سمتی که  اولین بار وارد پل شدید) Grapple  کنید. اگر بیفتید درون آب می‌توانید Spirit Emblem را بردارید و دوباره Grapple کنید برگردید روی پل. وقتی رسیدید آن طرف، بروید به چپ و وارد یک ساختمان شوید و یک Light Coin Purse را بردارید.

 • ادامه‌ی مسیر

بعد از کشتن مینی‌باس، از یک دروازه رد می‌شوید و روی یک پل، یک زن پیر را می‌بینید که یک NPC است و با او حرف بزنید. کمی جلوتر، آیدول Ashina Castle Sculptor’s Idol را فعال کنید و اگر طبق این راهنما آمده‌اید، پس حالا ۴ عدد Prayer Bead دارید که وقتش است از این‌ها استفاده کنید تا Second Prayer Necklace را بگیرید که المان‌های مختلف attribute شما را زیاد می‌کند. این آیدول، بخش مهمی از دنیای بازی است، زیرا که از این‌جا به چند منطقه‌ی مختلف دسترسی دارید. جلو بروید، می‌شود ادامه‌ی قصر آشینا؛ چپ بروید، به سمت دو منطقه‌ی Ashina Reservoir و Abandoned Dungeon می‌رسید. نگران هم نباشید، زیرا همه‌ی این مناطق را خواهیم رفت. شما فقط با راهنما پیش بروید.

جلو بروید، می‌شود ادامه‌ی قصر آشینا؛ چپ بروید، به سمت دو منطقه‌ی Ashina Reservoir و Abandoned Dungeon می‌رسید. نگران هم نباشید، زیرا همه‌ی این مناطق را خواهیم رفت. شما فقط با راهنما پیش بروید.

از روی پلی که پیرزن ایستاده بود، به سمت چپ (چپ از سمتی که اولین بار وارد پل شدید) Grapple  کنید. اگر بیفتید درون آب، می‌توانید Spirit Emblem را بردارید و دوباره Grapple کنید و برگردید روی پل. وقتی رسیدید آن طرف، بروید به چپ و وارد یک ساختمان شوید و یک Light Coin Purse را بردارید. از دروازه‌ای که این‌جاست، کمی آرام جلو بروید و روی پل بزرگ، یک موقعیت گوش ایستادن دارید و به صحبت‌های نگهبانان گوش دهید. سپس بروید جلو و این‌ها را بکشید و آیتم مهم Gatehouse Key را بگیرید. این‌جا اگر دقت کنید، می‌بینید که الان روی آن پلی هستید که اول بازی با نام Ashina Reservoir در زیر این پل، پریدن و گرفتن لبه‌ی دیوارها در بازی را یاد گرفتید. پایین رفتن از این‌جا شما را می‌برد به Ashina Reservoir که به زودی می‌رویم سراغ رفتن به ادامه‌ی این منطقه که در واقع می‌شود بار دومی که آن‌جا خواهیم بود.

از روی پل رد شوید و در ساختمان بعدی و در حیاط، یک عدد دشمن گنده‌بک قدرتمند Taro Troop به همراه ۳ سگ حضور دارند. با شکست این دشمن، Scrap Magnetite خواهید گرفت.

اما حالا از روی پل رد شوید و در ساختمان بعدی و در حیاط، یک عدد دشمن گنده‌بک قدرتمند Taro Troop به همراه ۳ سگ حضور دارند. با شکست این دشمن، Scrap Magnetite خواهید گرفت. هم‌چنین از پشت سر او Black Gunpowder را بردارید و همین‌طور، یک Heavy Coin Purse در این منطقه وجود دارد. اگر وارد تنها دربی که این‌جاست و دقیقا روبه‌روی درب ورودی قرار دارد شوید، به آیدول Abandoned Dungeon Entrance Sculptor’s Idol دسترسی پیدا می‌کنید که آن را فعال کنید. هم‌چنین فروشنده‌ی Battlefield Memorial Mob (تاجر Dungeon Memorial Mob) نیز آمده است این‌جا و این‌بار آیتم‌های جدیدتری دارد. اگر مسیر پشت سر فروشنده را بروید، به منطقه‌ی Abandoned Dungeon می‌رسد که آن‌جا را هم خواهیم رفت.

برگردید به آیدول Ashina Castle Sculptor’s Idol و به فاصله‌ی چند قدم از آن، یک remnant می‌بینید که با آن تعامل کنید تا یک خاطره‌ی کوتاه از Kuro و Emma ببینید.

خب حالا برگردید به آیدول Ashina Castle Sculptor’s Idol و به فاصله‌ی چند قدم از آن، یک remnant می‌بینید که با آن تعامل کنید تا یک خاطره‌ی کوتاه از Kuro و Emma ببینید که Kuro به او می‌گوید از “Reed Whistle” در Ashina Reservoir استفاده می‌کند تا شما (سکیرو – گرگ) را فراخواند. حالا وقت آن است که به منطقه‌ی Ashina Reservoir برویم. پس در آیدول Ashina Castle Sculptor’s Idol استراحت کنید و ارتقاها و کارهایی که دارید انجام دهید.

از Remnant به سمت چپ بروید و بپرید روی یک دیوار که شما را به بالای یک رودخانه می‌برد. از این‌جا Grapple کنید و Scrap Iron و Mibu Possession Balloon را بردارید. در این‌جا می‌توانید یک درب که نزدیکتان است را باز کنید که به ساختمانی که نزدیک این‌جاست می‌رود.

 • منطقه‌ی Ashina Reservoir (دومین بار)

از Remnant به سمت چپ بروید و بپرید روی یک دیوار که شما را به بالای یک رودخانه می‌برد. از این‌جا Grapple کنید و Scrap Iron و Mibu Possession Balloon را بردارید. در این‌جا می‌توانید یک درب که نزدیکتان است را باز کنید که به ساختمانی که نزدیک این‌جاست می‌رود. بروید داخل و یک درب دیگر را باز کنید که شما را به حیاطی برمی‌گرداند که قبل از پریدن روی دیوار نزدیک Remnant آن‌جا بودید. از این‌جا می‌توانید بپرید پایین و Pellet را بردارید و دربی دیگر را باز نمایید.

جلوتر نگاه کنید و خانه‌ای را می‌بینید که اولین بار آن‌جا یاد گرفتید که چطور می‌توانید از زیر خانه‌ها بخزید. این بار شما کلید دارید تا درب را باز کنید، پس این کار را با کلیدی که از پل نزدیک قصر گرفتید، انجام دهید.

این دروازه‌ی بسته‌ای است که در بخش آموزشی بازی دیده بودیم و دقیقا کنار آیدول Ashina Reservoir Idol است. دقیقا بعد از آیدول، می‌توانید چند دشمن که جلوتر هستند را eavesdrop کنید و حرفشان را گوش دهید که در مورد یک شینوبی حرف می‌زنند که در این اطراف دیده شده است. این دشمنان و سگ نگهبان را شکست دهید تا پیشروی کنید. یادتان نرود که شوریکن برای سگ‌ها عالی است. از این‌جا به روی سقف Grapple کنید و دو دشمن گنده‌بک یا Taro Troop را در منطقه‌ی جلویی می‌بینید، به همراه یک سرباز آشینای تفنگ‌دار، در سمت چپتان.

شما می‌توانید آرام از کنار این بخش به مینی‌باس نزدیک شوید و با یک حمله‌ی مخفیانه، یک خط سلامتی Seven Ashina Spears – Shikibu Toshikatsu Yamauchi را از بین ببرید. او با دو حمله‌ی خیلی سریع به شما ضربه می‌زند که یکی از نوع thrust است که می‌شود با Mikiri Counter آن را دفع کرد و یکی slash است که می‌توانید از روی آن بپرید.

ابتدا دشمن تفنگ‌دار را بکشید (با Grapple کردن به لیه‌ی نزدیک او)، ولی مراقب باشید که کشتن او یک دشمن دیگر را درست پشت سر او خبر می‌کند. در این بخش دشمنان را بکشید و به برج Moon-View در جلوتر نگاه کنید و خانه‌ای را می‌بینید که اولین بار آن‌جا یاد گرفتید که چطور می‌توانید از زیر خانه‌ها بخزید. این بار شما کلید دارید تا درب را باز کنید، پس این کار را با کلیدی که از پل نزدیک قصر گرفتید، انجام دهید.

بعد از شکست مینی‌باس و درون برج، یک Remnant از Kuro می‌بینید که با آن تعامل کنید.

داخل اتاق (این‌جا جایی است که اولین بار گوش ایستادن را یاد گرفتید)، یک Heavy Coin Purse را بردارید و یک صندوق نیز هست که حاوی Gyoubu’s Broken Horn است که یک آیتم ارتقا است که باعث می‌شود ابزار Loaded Spear Prosthetic Tool را بسازید.

از بیرون برج به بالای سقف آن Grapple کنید و یک Bundled Jizo Statue را بردارید و از روی درختی که کنار برج است هم Scrap Iron بردارید.

از زیر سقف خانه رد شوید و ۲ عدد Ceramic Shard را بردارید و از آن سمت بیرون بیایید و یک سرباز را شکست دهید. اگر مخفیانه او را بکشید، دیگر سربازها برای بررسی می‌آیند و فرصت بهتری دارید تا آن‌ها را هم مخفیانه بکشید. از این بخش Fistful of Ash و یک عدد Pellet را بردارید و سپس به برج Moon-View tower بروید.

مسیر را برگردید به آن‌جایی که یک دشمن تفنگ‌دار را کشتیم و بهتان گفتم وقتی او را می‌کشید یک دشمن دیگر از پشت او خبردار می‌شود. به گوشه‌ی این بخش نگاه کنید و منطقه‌ای را می‌بینید که اولین بار در ابتدای بازی از روی آن یاد گرفتید که چسبیده به دیوار از روی لبه راه بروید.

 • مینی‌باس Seven Ashina Spears – Shikibu Toshikatsu Yamauchi

شما می‌توانید آرام از کنار این بخش به مینی‌باس نزدیک شوید و با یک حمله‌ی مخفیانه، یک خط سلامتی Seven Ashina Spears – Shikibu Toshikatsu Yamauchi را از بین ببرید. او با دو حمله‌ی خیلی سریع به شما ضربه می‌زند که یکی از نوع thrust است که می‌شود با Mikiri Counter آن را دفع کرد و یکی slash است که می‌توانید از روی آن بپرید.

مسیر را بعد از شکست مینی‌باس ادامه دهید و حالا می‌توانید Grapple کنید به بالا و آیتمی که اول اول بازی در بالاسرتان دیده بودید را بردارید که Scrap Iron است. جلوتر وقتی که وارد Abandoned Dungeon می‌شوید، با دو عدد Gecko مواجه می‌شوید که آن‌ها را بکشید.

حملات دیگر او هم بسیار قدرتمند هستند و خیلی به شما آسیب می‌زنند، پس باید در این نبرد خیلی خیلی حواس‌جمع و آماده‌ی دفع کردن باشید. می‌توانید از Ungo’s Sugar هم استفاده کنید تا مقدار آسیبی که می‌بینید کاهش یابد. با کشتن این مینی‌باس، یک عدد Prayer Bead هم می‌گیرید.

بپرید روی یک لبه‌ی پایین‌تر در سمت راست و Bulging Coin Purse را بردارید و سپس جلوتر، آیدول Bottomless Hole Sculptor’s Idol را فعال کنید.

بعد از شکست مینی‌باس و درون برج، یک Remnant از Kuro می‌بینید که با آن تعامل کنید. از بیرون برج به بالای سقف آن Grapple کنید و یک Bundled Jizo Statue را بردارید و از روی درختی که کنار برج است هم Scrap Iron بردارید. حالا مسیر را برگردید به آن‌جایی که یک دشمن تفنگ‌دار را کشتیم و بهتان گفتم وقتی او را می‌کشید یک دشمن دیگر از پشت او خبردار می‌شود. به گوشه‌ی این بخش نگاه کنید و منطقه‌ای را می‌بینید که اولین بار در ابتدای بازی از روی آن یاد گرفتید که چسبیده به دیوار از روی لبه راه بروید.

حالا شما در Abandoned Dungeon هستید، از سمت آیدول Bottomless Hole Idol.

بروید این‌ منطقه و به بخشی که اول بازی از یک غار آمدید بیرون. حالا در این بخش یک NPC به نام Jinzaemon Kumano می‌بینید که به دنبال یک نوا یا موسیقی یا همان Tune خاص می‌گردد. اگر با شمشیرزنی که جلوتر درون غار است (غاری که اول بازی در آن‌جا ظاهر شدید) و یک مینی‌باس است درگیر شوید، این NPC از این‌جا خواهد رفت.

خب حالا دوباره وقتش است که سفر کنید و برگردید به Ashina Castle Idol. این بار از آیدول به سمت راست می‌رویم. از پله‌های بزرگ که به سمت قصر اصلی بالا می‌روند، بالا بروید و آن‌جا ژنرال General Kuranosuke Matsumoto را می‌بینید.

 • مینی‌باس Lone Shadow Longswordsman

بروید درون غاری که اول بازی در آن‌جا کنترل شخصیت اصلی را در ابتدای بازی گرفتید. این‌جا یک شخصیت به نام Lone Shadow Longswordsman را می‌بینید. وقتی با او حرف بزنید، از شما در مورد یک گرگ سوال خواهد کرد. یک بار دیگر با او حرف بزنید و او مهاجم خواهد شد، آن هم یک مهاجم لعنتی سخت.

روی سقف‌های اطرف پله‌ها Grapple کنید و می‌توانید بپرید روی برخی از سربازهای اطراف ژنرال و آن‌ها را بکشید و یا این که آرام بروید پشت ژنرال و یکی از خط‌های سلامتی او را از بین ببرید و نبرد را آغاز کنید.

کار زرنگی که باید بکنید این است که برگردید عقب و کلا از غار دوباره خارج شوید تا نبرد ریست شود و مینی‌باس برگردد سر جای اولش که پشتش به شما بود بایستد. دوباره از پشت او بروید و آرام، یک خط سلامتی‌اش را از بین ببرید.

این را بدانید که باید وقتی نبرد آغاز شد، ابتدا آن سربازهای بالای پله‌ها را باید بکشید، وگرنه مدام شلیک می‌کنند و نبرد با مینی‌باس را به کامتان تلخ می‌کنند. با کشتن ژنرال علاوه بر امتیاز تجربه و پول، Prayer Bead هم می‌گیرید. در صندوق پشت سر او هم Divine Grass را بردارید.

از Ungo’s Sugar استفاده کنید تا دفاعتان را افرایش دهید. روی دفع کردن ضربات تمرکز کنید و سعی کنید با چرخیدن به دور او از سمت راست، به پشتش بروید تا وقتی که حمله می‌کند شما بتوانید از پشت به او ضربه‌ی کاری بزنید. این منطقه کوچک است و او خیلی سریع، پس مواظب حملات پشت سر هم او باشید. با کشتن او علاوه بر امتیاز تجربه و پول، Scrap Magnetite و Prayer Bead هم می‌گیرید.

در گوشه‌ی آن سمت دیوار این منطقه، یک Mibu Balloon of Wealth و یک NPC که روی زمین نشسته است و Fujioka the Info Broker نام دارد را می‌بینید. با او صحبت کنید و گزینه‌ی Yes را بزنید. او از شما می‌خواهد تعدادی از نینجاهای آشینا را بکشید و او در ازایش به شما اطلاعاتی مفید خواهد داد.

مسیر را بعد از شکست مینی‌باس ادامه دهید و حالا می‌توانید Grapple کنید به بالا و آیتمی که اول اول بازی در بالای سرتان دیده بودید را بردارید که Scrap Iron است. جلوتر وقتی که وارد Abandoned Dungeon می‌شوید، با دو عدد Gecko مواجه می‌شوید که آن‌ها را بکشید و بپرید روی یک لبه‌ی پایین‌تر در سمت راست و Bulging Coin Purse را بردارید و سپس جلوتر، آیدول Bottomless Hole Sculptor’s Idol را فعال کنید. حالا شما در Abandoned Dungeon هستید، از سمت آیدول Bottomless Hole Idol.

خب حالا دوباره وقتش است که سفر کنید و برگردید به Ashina Castle Idol. این بار از آیدول به سمت راست می‌رویم. از پله‌های بزرگ که به سمت قصر اصلی بالا می‌روند، بالا بروید و آن‌جا ژنرال General Kuranosuke Matsumoto را می‌بینید.

وقتی تمام دشمنان را کشتید، برگردید نزد Fujioka the Info Broker و او به شما Nightjar Beacon Memo می‌دهد و از این به بعد، یک فروشنده در Dilapidated Temple می‌شود.

 • مینی‌باس General Kuranosuke Matsumoto

روی سقف‌های اطرف پله‌ها Grapple کنید و می‌توانید بپرید روی برخی از سربازهای اطراف ژنرال و آن‌ها را بکشید و یا این که آرام بروید پشت ژنرال و یکی از خط‌های سلامتی او را از بین ببرید و نبرد را آغاز کنید. به هر حال این را بدانید که باید وقتی نبرد آغاز شد، ابتدا آن سربازهای بالای پله‌ها را باید بکشید، وگرنه مدام شلیک می‌کنند و نبرد با مینی‌باس را به کامتان تلخ می‌کنند. با کشتن ژنرال علاوه بر امتیاز تجربه و پول، Prayer Bead هم می‌گیرید. در صندوق پشت سر او هم Divine Grass را بردارید.

اگر سقف‌ها را نگاه کنید متوجه دودی که آن‌جاست خواهید شد. بروید روی نزدیک‌ترین سقفی که در جلویتان می‌بینید و سپس روی سقف پشتی آن بروید. این‌جا می‌توانید ۲ عدد Ceramic Shard را بردارید.

در گوشه‌ی آن سمت دیوار این منطقه، یک Mibu Balloon of Wealth و یک NPC که روی زمین نشسته است و Fujioka the Info Broker نام دارد را می‌بینید. با او صحبت کنید و گزینه‌ی Yes را بزنید. او از شما می‌خواهد تعدادی از نینجاهای آشینا را بکشید و او در ازایش به شما اطلاعاتی مفید خواهد داد.

به سمت ساختمان بزرگ‌تر با بنر بنفش‌رنگ بروید. نینجا را بکشید و دو تا دیگر هم در آن سمت می‌بینید که در واقع آن‌جا جایی است که باید بروید. ابتدا بروید به پشت این ساختمان و روی سقف،  Pellet را از لانه‌ی پرنده بردارید.

از این بخش بروید پایین و تعدادی دشمن که در منطقه‌ی حیاط جمع شده‌اند را بکشید و Ceramic Shard را بردارید. منطقه‌ی پایین‌تر از این‌جا، چندین دشمن دارد که Ratها هم بین آن‌ها هستند و همین‌طور یک نوع نینجای جدید Nightjar Ninja-masked assassin که بسیار بسیار سریع و با حمله‌ی از راه دور به شما ضربه می‌زنند. بعد از کشتن دشمنان، یک Scrap Iron را از کنار درخت بردارید و همین‌طور ۳ عدد Fistful of Ash را از حیاط بردارید. وقتی تمام دشمنان را کشتید، برگردید نزد Fujioka the Info Broker و او به شما Nightjar Beacon Memo می‌دهد و از این به بعد، یک فروشنده در Dilapidated Temple می‌شود.

Grapple کنید روی ساختمان آن سمت و دو دشمن را بکشید. این‌جا چندین نینجا هستند که واقعا کشتنشان دقت می‌خواهد و می‌توانید از آیتم‌ها استفاده کنید تا قوی‌تر شوید. یک‌ آیتم روی یکی از سقف‌ها است که Ungo’s Sugar است و آن را بردارید. شما می‌توانید دور این سقف‌ها به صورت مخفی‌کاری بروید و دشمنان را یکی یکی بکشید.

اگر سقف‌ها را نگاه کنید، متوجه دودی که آن‌جاست خواهید شد. بروید روی نزدیک‌ترین سقفی که در جلویتان می‌بینید، و سپس روی سقف پشتی آن بروید. این‌جا می‌توانید ۲ عدد Ceramic Shard را بردارید. به سمت ساختمان بزرگ‌تر با بنر بنفش‌رنگ بروید. نینجا را بکشید و دو نینجای دیگر هم در آن سمت می‌بینید که در واقع، آن‌جا جایی است که باید بروید. ابتدا بروید به پشت این ساختمان و روی سقف، Pellet را از لانه‌ی پرنده بردارید.

آیدول Upper Tower – Antechamber Idol را فعال کنید. سپس از این‌جا سفر کنید به Dilapidated Temple تا با Gourd Seed، آیتم سلامتی‌تان را ارتقا دهید و سپس دوباره برگردید این‌جا. یادتان باشد که اکنون می‌توانید از فروشنده‌ی جدید، یعنی Fujioka the Info Broker در Dilapidated Temple هم یک عدد Gourd Seed بخرید که بسیار عالی است اگر این کار را انجام دهید، چون می‌توانید دو بار با Gourd Seed، آیتم سلامتیتان را ارتقا دهید.

Grapple کنید روی ساختمان آن سمت و دو دشمن را بکشید. این‌جا چندین نینجا هستند که واقعا کشتنشان دقت می‌خواهد و می‌توانید از آیتم‌ها استفاده کنید تا قوی‌تر شوید. یک‌ آیتم روی یکی از سقف‌ها است که Ungo’s Sugar است و آن را بردارید. شما می‌توانید دور این سقف‌ها به صورت مخفی‌کاری بروید و دشمنان را یکی یکی بکشید. یک آیتم دیگر هم این‌جا می‌بینید که Ceramic Shard است و آن را هم بردارید. در این‌جا به جای این که بروید به سمت گوشه‌ی ساختمان، بالا را ببینید و یک نقطه‌ی اتصال Grapple خواهید دید که اگر زیاد نزدیکش بروید، یک دشمن برایتان کمین کرده است. خیلی آهسته بروید جلو به سمت لبه‌ی این بخش تا بدون این که دشمن حمله کند، بتوانید Grapple کنید. درون اتاق یک Fistful of Ash را بردارید و از درون یک صندوق، Gourd Seed را هم بردارید.

در این‌جا به جای این که بروید به سمت گوشه‌ی ساختمان، بالا را ببینید و یک نقطه‌ی اتصال Grapple خواهید دید که اگر زیاد نزدیکش بروید، یک دشمن برایتان کمین کرده است. خیلی آهسته بروید جلو به سمت لبه‌ی این بخش تا بدون این که دشمن حمله کند، بتوانید Grapple کنید. درون اتاق یک Fistful of Ash را بردارید و از درون یک صندوق، Gourd Seed را هم بردارید.

آیدول Upper Tower – Antechamber Idol را فعال کنید. سپس از این‌جا سفر کنید به Dilapidated Temple تا با Gourd Seed، آیتم سلامتی‌تان را ارتقا دهید و سپس دوباره برگردید این‌جا. یادتان باشد که اکنون می‌توانید از فروشنده‌ی جدید، یعنی Fujioka the Info Broker در Dilapidated Temple هم یک عدد Gourd Seed بخرید که بسیار عالی است اگر این کار را انجام دهید، چون می‌توانید دو بار با Gourd Seed، آیتم سلامتیتان را ارتقا دهید.


در قسمت بعدی راهنما، ادامه‌ی مسیر و رسیدن به باس‌فایت مرگبار و نفس‌گیر گنیچیرو را برای شما عزیزان شرح خواهم داد.

14
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Wild Rage گفت:

  باورم نمیشه سکیرو رو از تمام اثار میازاکی بیشتر تموم کردم.
  خودمم باورم نمیشه اینقدر ازش خوشم اومد که بالای ۱۹ بار تمومش کردم. بعد این بازی قشنگ فهمیدم که به عصر سامورایی ها و شینوبی ها و غیره علاقه خیلی زیادی دارم

  16
  2
 • گفت:

  اسپم!
  .
  بخشی از گیمپلی لیک شده الدن رینگ:
  .
  https://uupload.ir/view/46pp_eldenring.mp4/

  5
  0
 • sahba.sh گفت:

  به عنوان کسی که پلات کرده میگم…این بازی به خاطر پیچیدگی هایی که تو گیمپلی داره واقعا سخته براش انقدر خوب و روان راهنمای قدم به قدم نوشت!!! خسته نباشی سعید جان
  درکت میکنم که خیلی دیر به دیر این مقاله رو آپدیت میکنی
  من خودم بعد تموم کردن بازی منتظر موندم که راهنمات رو بخونم و با اون پیش برم ولی خیلی طول کشید و وقتی پلاتش کردم فهمیدم که چقدر راهنماهای قبلی بازیهای میازاکی رو من تاثیر گذاشته
  برای دوستانی که فکر میکنن این بازی سخت تر از بقیه ی آثار میازاکیه میگم وقتی بتونید به سیستم ضدحمله ی بازی کامل مسلط بشید حتی باس آخر بازی هم براتون یه شوخی میشه!!!

  11
  3
 • تو قسمت مینی‌باس Lone Shadow Longswordsman
  نوشتین کار زرنگی که باید بکتید که این است برگردید عقب به جای بکنید

  8
  1
 • Amir hossein گفت:

  اسپم
  میخوام سکیرو رو نصب کنم همراه با فارکرای نیو دان و دارک سولز ۳ و dmc5 و آنرول ۲ و سان سیت اوردرایو این لیست خوبه Question دیس نه لایک آره

  26
  1
 • مرسی آقا سعید عزیز
  من خودم تو این شهر دفعه ی اول که بازی میکردم سکیرو رو حتی سابمیرو رو پیدا نکردم⁦Grin
  اون پره رو هم همینطور
  لامصب بازی های میازاکی خیلی پیچیدن⁦Neutral
  سکیرو بنظرم از همشون سخت تر و پیچیده تر
  تا حدی که من یه مدت طولانی نمی‌دونستم کجا برم انقدر راه های جلوم زیاد بود⁦Neutral
  برعکس سولز که مسیرت مشخصه
  جایی که بتونی دشمنا رو با سه یا چهار ضربه بکشی
  اگه نه به سه سوت باید برگردی یه مسیر دیگه رو تست کنی

  6
  1
 • god of left گفت:

  همیشه گفتم صنعت گیم نابود خواهد شد اگر سازندگان زباله هایی مثل ویچر, اسکایرم , دایمون سولز, بلود بورن, سکیرو, فالوت و امثالهم دار زده نشند! اینا فانتزی اند اینا دروغ اند بچه گانه اند توهین به شعور گیمر اند وقت تلف کردنند!

  3
  25
 • silverhand گفت:

  آقا سعید میتونیم تو‌ تلگرام باهاتون ارتباط داشته باشیم؟، اگه میشه لطف آیدیتونو بدید

  3
  0
 • به نظر من سخت ترین باس سکیرو با اختلاف خیلی زیاد باس demon of hatred بود
  راستی کسی راهی نداره برای باس سیستر فرید از دارک سولز ۳ ؟ فاز اخرش خیلی سخته

  2
  1
 • mhm گفت:

  سغید جان دمت گرم بخاطر راهنمات من این بازی رو میخواستم ول کنم راهنمای شما رو دیدم تا قسمت پنج پیش اومدم . بعدشم که دیگه ندادید ادامه شو خودم رسیدم به پایان بازی . پایان homecoming بازی .
  ی سوالی من این بازی رو خوب تونستم توش پیش برم بدون راهنما(تا قسمت پنج با راهنمای شما بقیه اش بدون راهنما) و تقریبا هیچ باسی هم بیشتر از چهار بار مرگ نداشتم . به نظرتون میتونم دارک سولز هم بازی کنم؟ یا خیلی سخته . چون دوسال پیش دارک سولز سه گرفتم برا کنسول انقدر سخت بود بیخیالش شدم .

  3
  0
  • جنس سختی و حتی سبک سکیرو با دارک سولز فرق داره
   ولی خب نصف راه رو رفتی بنظرم میتونی سمت سولز هم بری

   3
   0
  • java.d 74 گفت:

   داداش دارک سولز کلا با این فرق داره سکیرو بر پایه دفاع و ضد حمله و مبارزاتش سریع تره اما دارک سولز نه یه چیزه دیگه هم که وجود داره اینه که اگه تو سکیرو به سیستم ضد حمله ی بازی مسلط بشی دیگه بازی خیلی برات آسون تر میشه

   1
   1
  • چرا نتونی برادر
   حتما می‌تونی …
   منتها یک نکته‌ای که وجود داره، دارک سولز سه سخت‌ترین عنوان بین سه گانه است …
   دیگه برای سولز باز شدن یا باید با سولز یک شروع کنی یا سولز دو …
   این دوتا هر کدوم یک ویژگی دارن که می‌تونن باعث آسون شدن بازی بشن و راحت راحت دیگه تا آخرشون بری …
   دارک سولز دو ویژگی‌اش اینه که بعد ۱۳ بار کشتن دشمن، دیگه کلا از بین میره (البته میشه یه کاری کرد که از بین هم نرن بعد ۱۳ بار ولی خب نورمالش همونه که گفتم)
   این‌جوری توی سولز دو اگه یه منقطه خیلی سخت بود برات، سه چهارتا دشمن اولشو سیزده بار بکش، لول بزن، بعد برو سراغ چهار پنج تا دشمن بعدی اون لوکیشن و … تا برسی به باسش … خیلی راحت می‌تونی به این شیوه بازی رو فتح کنی …
   .
   نسخه‌ی اول هم
   یه چیزی داریم ما در بازی به اسم estus flask که این با استفاده ازش جونت پر میشه … و رایگانم هست و همیشه پر میشن توی سیف هاوس‌های بازی … ولی خب تعدادشون خیلی محدوده … توی سولز دو مثلا، پدرت در میاد تا بتونی تعدادشون رو افزایش بدی و تازه نهایتا آخر بازی میشن ۱۲ تا و دیگه ماکسیسممش هست
   اول بازی با سه چهارتا باید بری جلو …
   توی سولز یک از همون ب بسملای بازی، میتونی استوس فلاسک‌هاتو بکنی ده تا …
   بعدشم توی بازیش یه باس خیلی خیلی مسخره و آسون داره (ببین باورت نمی‌شه چقدر آسونه این باس … فقط در این حد بدون که سربازای معمولی اون منقطه هر کدومشون به تنهایی، از باس اون منقطه قوی ترن Dazed) این باس آسون رو که زدی یه ایتمی بهت میده که باهاش میتونی استوس فلاسک هاتو تا ۲۰ تا افزایش بدی توی هر بونفای که میتونه بازی رو تا حد خیلی خیلی زیادی آسون کنه …

   1
   0
 • Mr.gamer گفت:

  واقعا شاهکار بود .
  از تمامی بازی های استاد میازاکی آسون تر بود .
  من برای بار ۳ هم تمامش کردم .
  واقعا بازی آسون و راحتی بود و در عین حال خوش ساخت

  3
  0
 • واقعا دستت درد نکنه سعید جان که زحمت می‌کشی و این سری مقالات فوق‌العاده مفید و کاربردی رو تدارک می‌بینی …
  من دارک سولز دو رو بودن راهنما رفته بودم ولی برای دارک سولز یک، چون گیم پدم مشکل داشت، اگه راهنمای شما برای لوکیشن انور لاندو و اون مسیرهای لعنتی باریکش نبود که کمکم کنه، قطعا قطعا همون‌جا بازی رو ول می‌کردم چون واقعا پنج شیش بار فقط به خاطر مشکل گیم پد باختم، دیگه اگه قرار بود بودن راهنما برم و مسیرها رو هم گم کنم و یه چند بار دیگه ببازم، دیگه واقعا غیر قابل بازی می‌شد برام Really Angry
  خلاصه دمت گرم سعید جان

  0
  0